Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Зимата ни натисна здраво, а това е от моята скромна градина, която разредих пролетта, обмислям засаждане на още няколко декара, които да покрият разхода на парното. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151204_153335.jpg
Прегледи:1
Размер:212.4 КБ
ID:5699620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151204_153344.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5699621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_114608.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5699623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160102_114827.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5699624

    Коментар


    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      А това са възстановените отрязани дървета : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150919_130702.jpg
Прегледи:2
Размер:139.8 КБ
ID:5699625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150919_130641.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5699626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151213_150358.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5699627

      Коментар


      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        А кога се чупят клоните, за да има растеж на височина?

        Коментар


        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Още като покарат


          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            А през следващите години?
            Моята я получих двугодишна. Засадих я в двора през пролетта на миналата година, но през зимата претърпя една буря и поледица и доста се беше наклонила и очупила. Дори я бях отписал, но лека-полека се поизправи. Не напълно, но не остана уведена, както беше след бурята. После (есента) оставих клонките неотчупени и сега гледам, че вече е започнало оформянето на корона, а дръвчето е високо (само) около 2,5-3 метра.

            Коментар


            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Режи сега на пролет,без да съм разбирач,можеш да моделираш колкото искаш.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Кога напролет? Краят на март или да изчакам април? Ако се реже сега, може ли да измръзне?
                П.С. За всеки случай ще направя няколко снимки. Благодаря за насоките.

                Коментар


                • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Няма да измръзне, дават топло време, при мокър сняг съм имал счупени клони през зимата и след това -20 проблем няма.

                  Коментар


                  • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    От къде точно да я отрежа?
                    За изкривяването ми е ясно, че няма спасение.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5703016

                    Коментар


                    • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Взех, че се зарибих и аз. Днес засадих 50-тина семена. С надеждата да излезнат 5-10 фиданки.

                      Дали това чудо ще вирее на 1500 м. надморска височина? Имам наследствена селска къща с градина, която не се сади от доста години. Мисля да пробвам с няколко фиданки и ако оцелеят, може и цялата градина да засадя.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        Колега, ако съм на твое място ще я отрежа от дъно, много бързо ще се възстанови без кривини и без чупки - права като стълб ще е, ако примерно отрежеш от началото на кривината или на височина като гледам снимката около 1.50-1.80м ще стане надена работа, новият култук който ще излезе от рязаното място е малко крехък, правил доста опити и при силен вятър ако не се е вдървил се кършат, така че най-доброто според мен е от долу. Гледам че имаш и саморастници покрай стеблото - отстранявай ги че ще стане на храст. Успех

                        Коментар


                        • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Поръчaх си 5 фидaнки и сегa се чудя къде дa ги нaтaмaня. Нещо особенно при зaсaждaне?
                          Товa превземa ли площи кaто aйлaнтa? В смисъл хиляди издънки и след време" мaмa си джaс".
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                            Колега, ако съм на твое място ще я отрежа от дъно, много бързо ще се възстанови без кривини и без чупки - права като стълб ще е, ако примерно отрежеш от началото на кривината или на височина като гледам снимката около 1.50-1.80м ще стане надена работа, новият култук който ще излезе от рязаното място е малко крехък, правил доста опити и при силен вятър ако не се е вдървил се кършат, така че най-доброто според мен е от долу. Гледам че имаш и саморастници покрай стеблото - отстранявай ги че ще стане на храст. Успех
                            Много се надявах тази година да започне да цъфти и да събера семена, но ... явно ще се реже.
                            А кога е трябвало да отстраня клоните, които образуват короната, за да продължи да расте на височина? След края на есента или преди пролета?

                            Коментар


                            • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150919_130702.jpg
Прегледи:2
Размер:139.8 КБ
ID:5703659 Така ще ти изглежда новото дърво след няколко месеца, догодина ще направи клони, за да цъфне трябва да направи китки от есента, при добри грижи това дърво ще ти цъфне след 2 години, тъй като тази година ще се развие стеблото, догодина трябва клони да израстат и да озреят че да направи китките, аз ги режа само пролет преди да се разлистят, есента според мен не е добре свежи рани в студа, имал съм счупени клони от снега, не е имало проблем.

                              Коментар


                              • От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Особено няма, дупка според силите, хубаво по-голяма с рохкава почва, притъпкване и водица. Не знам какво е айланта, площи не превзема, при отрязване избива пак може на много места около дървото, подобно на други дървета, след време отшумява избиването, но бързо расте и трябва да съобразиш мястото на дървото къде ще е като имам на предвид - жици, ями, къща, ВиК и т.н. Виждал съм на много места пауловния пред къщи на тротоарите и отгоре жици, след една година трябва да вдигаме жиците или да махаме дървото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X