Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Борчетата съхнат. Защо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Борчетата съхнат. Защо ?

    Ето това получих като отговор от виден специалист в агрономията.

    Здравей Георги,
    Всъщност нищо им няма на туите. Това е неизбежното "преболедуване" на дръвчетата. Продължава до 2-3 години след засаждането. Умират най-старите игли - тези, които са най-близо до стеблото. Процеса е нормален и се случва всяка година през този сезон, но при здрави и силни растения не си личи. Най-голямата ти грешка е, че си купил дръвчета без здрава бала пръст около корените. В момента наблюдаваш ефекта от това преболедуване. За други видове иглолистни това би могло да е фатално, но за източната туя не е чак толкова.
    Спри със всякакво торене и продължавай да ги поливаш редовно. За иглолистните дървета е абсолютно без значение по кое време на денонощието ще ги поливаш. Аз поливам в най-голямата жега за да охладя короните.

    Коментар


    • #32
      От: Борчетата съхнат. Защо ?

      Сега да попитам - този отговор е перфектен, но почти никъде туите не ги пробават с пръст около корените
      И това за поливането и аз съм го чувал, че короната им трябва да се "къпе"? верно ли е?

      Коментар


      • #33
        От: Борчетата съхнат. Защо ?

        Малко снимки наистина нямаше да навредят.
        Това си е наука, ако някой пусне тема "Докторе, кихам. Защо?" на дали щеше да получи рецепта..
        Майтапа на страна, съветът на колегата е правилен, дано само не са вече изсъхнали дръвчетата и дано да са туи, че те са си издръжливи по принцип.
        Ако някой има желание за консултации, ще бъда на събора, оранжева палатка, по-далечко от музиката.. ;-)
        Пия бира. Много ;-)
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #34
          От: Борчетата съхнат. Защо ?

          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
          Сега да попитам - този отговор е перфектен, но почти никъде туите не ги пробават с пръст около корените
          И това за поливането и аз съм го чувал, че короната им трябва да се "къпе"? верно ли е?
          Напротив,аз мойте ги купих в саксий,с бая пръст около тях.И на няколко други места се продаваха с пръст.И да.Верно е че трябва да се къпе короната(по скоро желателно).

          Коментар


          • #35
            От: Борчетата съхнат. Защо ?

            Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
            Ето това получих като отговор от виден специалист в агрономията.

            Здравей Георги,
            Всъщност нищо им няма на туите. Това е неизбежното "преболедуване" на дръвчетата. Продължава до 2-3 години след засаждането. Умират най-старите игли - тези, които са най-близо до стеблото. Процеса е нормален и се случва всяка година през този сезон, но при здрави и силни растения не си личи. Най-голямата ти грешка е, че си купил дръвчета без здрава бала пръст около корените. В момента наблюдаваш ефекта от това преболедуване. За други видове иглолистни това би могло да е фатално, но за източната туя не е чак толкова.
            Спри със всякакво торене и продължавай да ги поливаш редовно. За иглолистните дървета е абсолютно без значение по кое време на денонощието ще ги поливаш. Аз поливам в най-голямата жега за да охладя короните.
            Всичко написано абсолютно вярно.Но и западната туя не по малко устойчива от изсточната.

            Коментар


            • #36
              От: Борчетата съхнат. Защо ?

              Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
              Всичко написано абсолютно вярно.Но и западната туя не по малко устойчива от изсточната.
              Аз знам, че западната е по не претенциозна и по лесно се хваща. Може и да бъркам.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X