Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ при избор на моторна коса

    Ако тревата се коси редовно,няма да имаш грижи.Но ако изтървеш пролетната трева да стане лятна,тогава ще разбереш смисъла на добрата моторна коса.Вече минах по този път и то все със маркова коса.Ползвах хускварна най малкия модел -вече не помня номера и.Нова и къса трева косеше безгрижно,но.Дойде лятото ,аз не можех да кося всяка седмица и тревата стана до кръста след това полегна и се сплете.Е те такъв х@й не бях ял.На всеки две минути ,спирам за да отрежа с ножа това което се е оплело около главата.И пак така ,и пак така.Е писнА ми.Сега имам машина от по висок клас.Вярно -харчи като кола,но не се спира пред нищо.С корда 3мм маха и дребни храсти,а с диска ,самораслеци -до 15 мм диаметър .Сериозна машина.След нея само палцова косачка.Ако някой се интересува от конкретния модел-на лични.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #77
      От: Помощ при избор на моторна коса

      Аз пък с един "Ейнхел", 30 кубика 1.1 к.с. вече 5-та година си върша работата, но го платих и тогава 350 лева не знам от каква серия беше, но работи перфектно. Спазвам един принцип при покупката на не маркова техника, купува се най- силното за модела като мощност според мен гарантира по дълъг живот.

      Коментар


      • #78
        От: Помощ при избор на моторна коса

        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
        Аз пък с един "Ейнхел", 30 кубика 1.1 к.с. вече 5-та година си върша работата, но го платих и тогава 350 лева не знам от каква серия беше, но работи перфектно. Спазвам един принцип при покупката на не маркова техника, купува се най- силното за модела като мощност според мен гарантира по дълъг живот.
        Нали знаеш -всичко зависи от обема работа.Аз със хускварната кося пет декара за два дни.Сигурно може и повече ама аз си пия и бирата в почивките.И пак казвам -висока и сплетена трева.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #79
          От: Помощ при избор на моторна коса

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Колеги имате ли вече отзиви за тези RTR коси?
          И аз се сдобих с една такава, даже 4в1 комплект, но още не съм я припалвал.
          Един познат си купи миналата година такава дори и към нея имаше и 20л пръскачка бонус.Работи много добре с всичките приставки като се има в прадвид, че е слабичка.Само си купи Щилски самар и нож, че оригиналните не са хубави.Второ лято дава яко гас.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #80
            От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Един познат си купи миналата година такава дори и към нея имаше и 20л пръскачка бонус.Работи много добре с всичките приставки като се има в прадвид, че е слабичка.Само си купи Щилски самар и нож, че оригиналните не са хубави.Второ лято дава яко гас.
            Моята е орташка с братовчеда, вече на 3 косенета е - доволен съм, но и аз симисля за по-добър нож, че оригиналния нещо много му дойдоха камъните, но и аз не внимавам много много какво има из тревата.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #81
              От: Помощ при избор на моторна коса

              Аз пък от вчера съм собственик на един РАЙДЪР. Взех най-големия модел - 1.5kW. Някой колега тук в тази тема беше казал "Като ще е менте, да е най-мощното". На всичкото отгоре е и на промоция в момента. Само 149лв. дано не се приеме като реклама, но все пак темата е за помощ при избор на моторна коса.
              Споделям впечатления без да съм работил все още с косата.

              "+"
              много добра изработка за китаец
              ниска цена
              удобна
              комплекта включва корда и диск
              евтини консумативи - 10лв. диск
              разглобява се на две части, т.е. удобна за пренасяне и съхранение
              две години гаранция и сервиз /лично на мен ми е удобен/

              "-"
              тежка ми се струва - 10тина кила които за мен не са проблем
              не е с гъвкав вал /несъм сигурен/, което е предпоставка за разбиване на всички възли от двигателя до режещия елемент
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #82
                От: Помощ при избор на моторна коса

                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                Аз пък от вчера съм собственик на един РАЙДЪР. Взех най-големия модел - 1.5kW. Някой колега тук в тази тема беше казал "Като ще е менте, да е най-мощното". На всичкото отгоре е и на промоция в момента. Само 149лв. дано не се приеме като реклама, но все пак темата е за помощ при избор на моторна коса.
                Споделям впечатления без да съм работил все още с косата.

                "+"
                много добра изработка за китаец
                ниска цена
                удобна
                комплекта включва корда и диск
                евтини консумативи - 10лв. диск
                разглобява се на две части, т.е. удобна за пренасяне и съхранение
                две години гаранция и сервиз /лично на мен ми е удобен/

                "-"
                тежка ми се струва - 10тина кила които за мен не са проблем
                не е с гъвкав вал /несъм сигурен/, което е предпоставка за разбиване на всички възли от двигателя до режещия елемент
                От къде е тази промоция че нещо съм я пропуснал(а уж дебна за такава оферта).Може и на лични да напишеш.Предварително благодаря.

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ при избор на моторна коса

                  Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                  От къде е тази промоция че нещо съм я пропуснал(а уж дебна за такава оферта).Може и на лични да напишеш.Предварително благодаря.
                  Що на лични. В унисон със заглавието на темата,мисля че не е реклама. Ако модератора мисли друго да трие и ще пиша на лични. ЕВРОМАСТЕР на ломско шосе преди караулката в дясно.
                  Подчертавам че несъм работил с моторната коса все още. Колко ще е здрава машината, ще видим? Смятам че има добри шансове.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ при избор на моторна коса

                    [QUOTE=Sasho74;1849971]Що на лични. В унисон със заглавието на темата,мисля че не е реклама. Ако модератора мисли друго да трие и ще пиша на лични. ЕВРОМАСТЕР на ломско шосе преди караулката в дясно.
                    Подчертавам че несъм работил с моторната коса все още. Колко ще е здрава машината, ще видим? Смятам че има добри шансове.[/QUOTМ
                    Мерси .Ще ходя да я видя що за стока е.В нета няма информация точно за този модел(не че има разлика между останалите китайки) но все пак.А ако междувременно я припалиш сподели как работи а.....а и ако не те затруднява дай някаква снимчица.Още веднъж благодаря!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ при избор на моторна коса

                      За питащите дали се точи металния нож - НЕ, той коси поради големите обороти и линейна скорост , а не поради остротата си.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ при избор на моторна коса

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        За питащите дали се точи металния нож - НЕ, той коси поради големите обороти и линейна скорост , а не поради остротата си.
                        За косене на трева ще се съглася,но за храсти,си трябва точене.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ при избор на моторна коса

                          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                          За косене на трева ще се съглася,но за храсти,си трябва точене.
                          И аз чувам че ги точат реже много по добре и с лекота.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ при избор на моторна коса

                            Един съвет - преди няколко дни ме изкъртиха 15лв. за прочистване на карбураторчето на косата с ултразвук, след като явно нищо не са свършили го отворих и с твърдо тънко проводниче мушках навсякъде и се отпуши. След това купих малък бензинов филтър, избуших му пластмасата и прикрепих хартията на края на единият маркуч от който смуче бензин. Другият маркуч е за ръчната помпа за подкачване(прави налягане в резервоара).
                            Чух се с дядото заради проблема и се оказа че хуска дето му купих и той няма никъде филтър.Ще направя и там същата интервенция.
                            Поне ще съм сигурен че ако нещо започне да глъхне, ръмжи, бучи, пищи... не е от замърсяване а за ремонт.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ при избор на моторна коса

                              Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                              И аз чувам че ги точат реже много по добре и с лекота.
                              Аз си точа правата лопата и мотиката преди да копая пък камо ли това. На фрезата също пишеше че са самнонаточващи ножовете ама като им пуснах "един вятър" дебелите треви ставаха на салата преди да успеят да се навият където обичат да се навиват обикновенно.
                              Само трябва малко по- внимателно да се направи заради високите обороти и баланса на ножа. С лентов флайф, или 150 ламелен диск .
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ при избор на моторна коса

                                И аз купих един Райдър, дори го пробвах вече.Първите впечетления че е доста мощен и .... малко тежък.Справя се и с кордата(шпулата ми се вижда много измислена и кекава ,предполагам че ще стане и някаква маркова) и с диска(доста е мек) много добре.Като изработка е много добре направен добре работи и много удобен.Според мен си заслужава всеки лев че и повече.Доката търсех моторна коса се нагледах на такива боклуци за по 200-300лв че тази ми се видя без пари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X