Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при избор на моторна коса

    Миналата година си купих такъв Ейнхел. В общи линии се държи прилично и досега технически проблеми не съм имал. Не успях да открия как се сипва масло на редукторчето(не зная дали по принцип има такова).
    Дворчето е малко над 2 декара и за един ден с почивките и бирите се справям без да се моря много. Металния нож се слага само за много груби треви или издънки от дървета. Диаметъра му е 26 см и в общи линии откоса му е колкото на ръчна коса, с малката разлика, че не се мориш. От време на време трябва да се понаклепе(ако чукваш много камъни или дървета). С кордата диаметъра става 46 см и косенето става бързо и приятно.
    LZ1DWW

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при избор на моторна коса

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Туй цял гатер ще да е!
      Справка - каталога на Хуск ( 10 години съм им бил дистрибутор, имам някакви познания.)
      http://www.husqvarna.com/bg/homeowne.../537-27-75-01/

      а това е дискът за правилен откос за обръщане:
      http://www.husqvarna.com/bg/homeowne.../537-02-19-01/
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при избор на моторна коса

        Стана ми интересно, как се удържа това чудо? 14 санта си е бая дирек!

        Коментар


        • #19
          От: Помощ при избор на моторна коса

          Ела с мен на село, ще ти дам да поработиш, няма никаква философия - самоудържа се, като подпреш предпазителя о дръвчето. Дискът тегли към дръвчето, а предпазителя не позволява, само местиш леко в ляво и готово.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Помощ при избор на моторна коса

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Ела с мен на село, ще ти дам да поработиш, няма никаква философия - самоудържа се, като подпреш предпазителя о дръвчето. Дискът тегли към дръвчето, а предпазителя не позволява, само местиш леко в ляво и готово.
            Мерси. Разбрах. Аз си имам резачка, за тази цел.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ при избор на моторна коса

              Този диск е за прочистване, представи си , че не си стъпвал на село 5 години и целият двор е обрасъл със саморасли джанки, сливи и акация, резачката в случая няма да помогне много. Няма да се навеждаш 1000 пъти за всяка издънка.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Помощ при избор на моторна коса

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Този диск е за прочистване, представи си , че не си стъпвал на село 5 години и целият двор е обрасъл със саморасли джанки, сливи и акация, резачката в случая няма да помогне много. Няма да се навеждаш 1000 пъти за всяка издънка.
                Ма аз нямам село, по никаква линия. Кореняк съм от поне 150г.

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ при избор на моторна коса

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ма аз нямам село, по никаква линия. Кореняк съм от поне 150г.
                  Значи предците ти са били от ония 3300 души граждани-софиянци през 1878. Стига с това противопоставяне граждани-селяни. Не разбрахте ли, че България си едно голямо село. И една читава Хускварна/коса или резачка/ си е крайно необходима.
                  За справка - лонгоза зад пазар Борово, който иначе се води в район Красно село.
                  Да не говорим за полите на село Бояна, където е китното Царско село.

                  ПП Са сефте видях такъв диск за подреждане при косене. Извинявам се за неинформираността ми.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ при избор на моторна коса

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    ПП Са сефте видях такъв диск за подреждане при косене. Извинявам се за неинформираността ми.
                    М, чи питайте бе колега, питайте !
                    А иначе във големите вериги няма да видите такъв диск.

                    На Пенчо мога да му покажа такъв двор и до НДК, на Цар Асен, не е нужно да си от село за да видиш такова нещо в България.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ при избор на моторна коса

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Казаха ми, че тези моторни коси при косене с металния нож правят тревата на откос като ръчна коса.
                      Вярно ли е?
                      Става въпрос дали след косене сеното може да се обръща, събира и храни на животни?
                      Вярно е. Чичо ми точно по тоя повод си купи хускварна, ползва го да си коси около декар люцерна... Иначе оригинално дойде с някакъв диск с три върха и корда, след като продавача разбра за какво основно ще ползва ни препоръча един с 4 и леко по-заоблени върха. По-късно взехме и един циркулярен като тоя дето го е показал Майстора и е супер удобство като разчистваш някоя обрасла с трънак градина.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ при избор на моторна коса

                        Преди 3 години купих бензино-моторен тример Колибри (25 куб. см, 1 кс, 285 лв.), модел на Хускварна за домашни цели. Коси много добре, но не може сама - трябва и косач, който не го мързи.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ при избор на моторна коса

                          Колега Аз бих Ти препоръчал да погледнеш и марката Oleo-mac италианска марка. Качеството е като на Хускварна и Щил, а цените са по ниски на съпоставими модели. Имат и интернет сайт на български с цени можеш да ги погледнеш. Машините се предлагат с 2 години гаранция и в комплекта се предлага кордова глава и нож (в зависимост от модела). Предлагат и модели с четири тактови двигатели Honda разхода им е наполовина по-малко. Мнението ми за марката е породено от пет годишен опит с тези машини.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ при избор на моторна коса

                            Имаше подобна тема, писах там, ще кажа и тук. Имам FS 55 na на Щил. Купих я преди 4 год, кося предимно горско високопланинска ливада-1 декар, остра трева. Само сипвам бензин, дръпвам и пали. Никакви ядове до сега, никакви. Само след 3тата година промивка на филтъра с бензин, той е едно кече. Коси с корда или нож. За трева до 20см-корда. Тревата става на малки парченца, не я събирам въобще, изгнива си. С ножа се коси голяма трева, става на откоси и може за животни. Това е любителска коса, има полупрофесионални и от там нагоре-професионални. Те са с яка цена, ама са......машини отсекъде.
                            Кордата на моята е 3мм. 40метра струваше 25лв, оригинална. Кара много време, рядко се къса ако няма камъни, а те при мен са бол че и с доста клечак. Та с две думи-съвета ни е-моторна коса, но по-мощния модел, резерв винаги трябва да има.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ при избор на моторна коса

                              А , още нещо-всичко друго освен Щил или Хускварна е компромис.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ при избор на моторна коса

                                Колега "lazarlk" съвсем не си прав. Чувал ли си за марки като Solo, Dolmar, Oleo-mac, Echo, Komatsu Zenoah и др. Това са фирми производители, някои от които имат по-дълга история и от Stihl и Husqvarna. Вярно, че Stihl и Husqvarna са най-разпространени в България но това не значи че са най-добрите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X