Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на моторна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    С хубав самар тия килограми не се усещат.
    +1
    Аз си купих Райдър, шит е в БГ, най-скъпия тогава 35 лв. Сега ги гледам са по 15-20 същите. Да ме извиняват другарите от Хускварна, ама техния самар беше към 200 кинта и го няма наличен в магазина. Да дам 200 за снимка на каталога мерси.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Старата дойде със двоен самар, техен си на хуск, много ми е удобен. Няма да го изхвърля.
      Обаче нямам седемдесет кила и мразя да вдигам тежко, освен дето вече и много-много не мога.

      Коментар


      • Никола
        Никола коментира
        Редактиране на коментар
        Аз си купих един "хубав" китаец Stanley практикерски беше най-големия като кубатура от китайците. Трета година не съм му строшил нищо ползва се 10тина пъти в годината, ама с як тормоз-корда 3мм., Диска четворка, диск циркулярен и последното нововъведение телена четка. Та само мога да похваля жълтуркото. : )

    • https://www.onlinemashini.bg/profesi...sa-hecht/44363

      Нещо такова имам предвид.

      ПП що не си вземеш палцова косачка. Само я държиш, тя си върви.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Моя е този

        пп Как пък си представяш да мъкна палцова, да я качвам и смъквам от колата? Мерси!

        Коментар


        • Нищо общо самара като удобство.

          А палцовата с две дъски си се качва сама в колата

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Добре де, това не го разбирам - 2-3 декара да ги косиш с години и то с храсторез... Айде да си първа младост, иди-доди, амаа...
            Хер Търтей е прав за всичко. За такива терени - косачка със самоход. Ако ще се минава тревата по-нарядко - палцева. Ако е крив и грапав терена оставяй го за гора.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              . Ако е крив и грапав терена .
              Си взима фреза и търмък към палцевата косачка и става футболно игрище
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Добре де, това не го разбирам - 2-3 декара да ги косиш с години и то с храсторез... Айде да си първа младост, иди-доди, амаа...
                Хер Търтей е прав за всичко. За такива терени - косачка със самоход. Ако ще се минава тревата по-нарядко - палцева. Ако е крив и грапав терена оставяй го за гора.
                И най-лошото е че не са на едно място.
                Но не си прав - декар двор и малко по-малко път към двора ги минавах с косата за около два часа. После отивах на другия декар и за долу-горе толкова и там. До обяд през почивен ден. Колко време ще ми трябва да ходя полекичка след самохода? Отделно, дето едното е с нива и наклони, по които самоход няма да мине.
                Моторната коса си я уморих от бързане, че времето все не стига. Най-вече косейки пътеки по дигата на реката, че жена ми да може да мине като разхожаме кучето. А там го правех по-рядко и трябваше да е със диск, ма пусти мързел да сменям главата...

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Идваш до наше село, черпя те кианти и ти давам да тестваш китаеца на драгозов

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Той за това гости , ще изхарчи колкото половин китаец
                  А тя сега е намалена даже

                  ПП : толкова ли е добър тоя китаец ,че е по скъп от щил ?
                  Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 17-02-22, 19:21.

                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Трудна работа
                  Идвам понякога, ма толкова набързо и изцедено, че чак дъщеря ми се сърди че все съм бързал. Оценявам предложението
                  Впрочем - клоня към китаеца. И да не ми допадне, все едно съм дал да ми оправят хуска и той пак се е предал.

              • Имам моторна коса Daewoo от вчера (не само ми е първата, а и първата която пипвам) та днес проведох тестове. Изгорих около половин резервоар бензин и ползвах кордата която имаше на оритиналната шпула и понеже нямам опит и оставих кордата да се прибере и ми скъса нервите докато я оправя. Иначе според мен върши работа. Не сложих трилъчевия нож, че ми свърши бензина, а и нямах покрай мен нищо като за него. В морето от консумативи можеш да се удавиш, та искам да споделите каква корда, какви дискове(мисля да си взема циркулярен, ама какъв....) има метални глави на които не им се навива кордата, а май се сменя на парчета и др. Има и шпули на които им се навива кордата без да се разглобяват. Може би задавам тъпи въпроси ама сега прохождам(нали от миналата година съм селянче) и най вече ме интересуват консумативи с които няма някой да пострада. Споделяйте мнения и препоръки.....мисля, че и за много други хора ще е полезно.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • Страница 12 и 18 ...за дисковете .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • Благодаря колега за пояснението, но съм я чел темата (въпреки всичко пак прочетох посочените от теб страници). Не срещнах нищо конкретно за циркулярния-с какви и колко зъба да бъде, марка някаква. Подобрението на трилъчевия диск с пиличка за заточване на вериги ли се прави?
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • KingofROAD
                      KingofROAD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Миналата есен си купих на от Агромаркет - 50 кубиковата им машинка. Ошмулих по двора де що трева има, и по тротоарите около него. Доволен съм много. Ножа за храсти не съм го ползвал, ползвах алуминиевата глава с четири жила корда. Оригиналните в комплекта са малко късички. Нарязвам си поне два комплекта за смяна по около 42 см. Слагам нов комплект и яхвам тревата. Проблемът с тази глава е че относително бързо се износват кордите, пробвах и с разни телове, но се късат точно в мястото, в което излизат от дупките. И смяната на кордата става с развиване на централен болт в глава, което отнема 2-3 мин. минимум време.
                      Миналата седмица в практикер намерих две глави на Валерийгруп, с бърза смяна на кордата, без инструмент. Още не съм ги тествал, но до седмица или две и това ще стане.

                  • Този от който видях идеята го е правил с пила за верига. Аз го точа на малко шмиргелче с диск от шлайф. Става и с малък ъглошлайф с по дебелите дискове . Разликата между оригинал и заточен по този начин е много голяма.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • Ето това гледах в тубата. Изглежда практично. Това, че се сменя често кордата пък се компенсира с бърза смяна. https://www.youtube.com/watch?v=y2_rOOS-S1Y
                      Гледах и споменатата от колегата шпула с навиване без разглобяване. Също изглежда добре.

                      П.П. понеже нямам опит, ще се хвърли някой лев докато намеря това което ще ми пасне лично на мен
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        Шпулата оригиналната, се разпадна скоропостижно и от тогава си връзвам един размер по-дебела корда на дупките и така си карам второ лято. Т.е. режа си 2 парчета, връзвам ги дори да са с две нишки от всяка страна и кося.

                    • Здравей,
                      Аз съм с глава като тази на снимката долу и не мисля че има по-удачно решение.
                      Относно по-дебелите храсталаци - ползвам храстореза като допълнителен инвентар към тримера.
                      За мен това е идеалната комбинация.
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:глава тример.JPG Прегледи:0 Размер:40.1 КБ ID:6856404
                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:hrastorez.JPG Прегледи:0 Размер:22.0 КБ ID:6856405
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • Мнение за т.н. китаец на Драгозов. https://argo-market.com/Products/Details/1917 след 1,5 г. експлоатация. Сравнявам с Щил FS5-нещо си.

                        Тежи много повече и харчи повече от Щил-а, но пък е по-мощен. Не толкова, колкото предполагат ТТ-данните, но разлика има. По-шумен е. Пали лесно и безпроблемно и след зазимяване. Щил-а от
                        Самара е много приличен, да не кажа, че е по-добър от този на Щил.
                        Главата в комплекта за мен е много неудобна. С допълнителна глава всичко си идва на мястото. При една и съща експлоатация, Щила е по-склонен да се задръства с трева, около главата.

                        За мен категорично си заслужава на цената, на която се продава. И за мен най-важното: разглобява се на две и може да се пренася в значително по-лесно.


                        Щил-а струваше над 1000 лева, сега гледам, че е доста по-евтин, но вероятно и доста по-покитайчен.

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          След една зима, ми се скъсаха маркучлетата за сондата в резервоара, за правия и обратния зебин. Точно на мястото, където влизат в една гумена тапичка, през стената на резервоара. Сондата сега е със скъсено маркучле, но все пак успява да изцоца всичкия зебин. За цената си е перфектен направо. И да пали лесно и след презимуване, и общо взето читава машинка. Намерих в продавалника и редуктора в комплект, трябва да само да видя броя на шлиците, щото там пише че са два вида - със 7 и с 9 шлица. А моя още не съм го проверил с колко шлица е...

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X