Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подрязване на асма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Подрязване на асма

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-02-14%2012_49_09.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5563811 Където съм сложил червени линии го режи. Асмата ти е млада и няма оформена глава. Там където са ти първите две пръчки за следващите години гласи да стане глава, от където ще избиват младите. Така както съм показал гледам че остават 5 пръчки. На пръчка оставям по 4-5 пъпки най-много. Всичко зависи от това какво предпочиташ (сянка или грозде). За сянка може да оставиш и повече пъпки. Общо на асмата повече от 25 пъпки не оставям. Зависи пак от ситуацията разбира се. Имам един чердак около 3х3 и имам една асма там. Пускам по диагонала една пръчка и по двете страни пак по една пръчка. Оставям на всяка пръчка по 10-тина пъпки, но сорта е предимно за сянка и да си берем листа за лозови сърми. Грозде не разчитам от там да бера.

    Коментар


    • #47
      От: Подрязване на асма

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]682640[/ATTACH] Където съм сложил червени линии го режи. Асмата ти е млада и няма оформена глава. Там където са ти първите две пръчки за следващите години гласи да стане глава, от където ще избиват младите. Така както съм показал гледам че остават 5 пръчки. На пръчка оставям по 4-5 пъпки най-много. Всичко зависи от това какво предпочиташ (сянка или грозде). За сянка може да оставиш и повече пъпки. Общо на асмата повече от 25 пъпки не оставям. Зависи пак от ситуацията разбира се. Имам един чердак около 3х3 и имам една асма там. Пускам по диагонала една пръчка и по двете страни пак по една пръчка. Оставям на всяка пръчка по 10-тина пъпки, но сорта е предимно за сянка и да си берем листа за лозови сърми. Грозде не разчитам от там да бера.
      То е ясно, че е за сянка поне за мен
      На запад - добре, на северозапад - пак долу-горе, но на североизток защо са му две пръчки?

      Коментар


      • #48
        От: Подрязване на асма

        Така както са на снимката пръчките ще се подрежат. После се насочват към желаната посока. Ако се гледа стеблото от корена нагоре е хубаво да се направи една глава, от където на по късен етап избиват младите пръчки и лесно се подрязва. Аз предлагам точно там на двете пръчки да се остави главата. Ако може да се прежали тази година с по слаба сянка, може да се оставят само тези две пръчки. От следващата година, точно там ще са избили много пръчки и ще има богат избор.

        Коментар


        • #49
          От: Подрязване на асма

          Значи на снимките са 2 асми. Два различни сорта грозде са. Чак за вино едва ли ще стигне гроздето от тях. Идеята е да има сянка но да има и грозде - хем красиво, хем за похапване. Това е пред офиса и под асмата е мястото за пушене. Миналата година един човечец оряза едната асма на първата снимка и тя не роди нищо, а предната година роди бая като за млада асмичка. Другата я беше орязал единия от гардовете и тя роди няколко грозда. Ще гледам да спазя инструкциите за образуване на глава. На тази на която dimich87 е белязал ще е лесно за глава, но на другата съм малко в шах. Утре ще ги подрязвам. Така че има още малко време за съвети
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #50
            От: Подрязване на асма

            Мисля че е рано за подрязване.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #51
              От: Подрязване на асма

              Е няма за кога да се чака, точно тази година. От тук насетне, точно по Варна няма начин да измръзне.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: Подрязване на асма

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                Такава, с тази дължина нямам,ама имам стълба(халумин)двураменна!! Ела да си я вземеш,и да си свършиш работа.Стига само,асмата да не е на 6 метра височина!!
                Толкова е някъде,и аз имам стълба ама е високо и трябва и дълги ножици.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #53
                  От: Подрязване на асма

                  Аз имам косер около 2м е дръжката му и с въженце се издърпва едната челюст за да одреже. Малко съм далечко обаче за да ти услужа. Преди 3-4 години си купих от кауфланд ножица с телескопични дръжки 70-120см. С нея режа дръвчетата и съм доволен. Цената и беше на промоция 7-8лв. Бяха останали 2 броя. Яд ме е че не ги вземах и двете че на село да имам също една ножица. Гледах ги след това по 20лв и не ми се даваха толкова пари.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Подрязване на асма

                    Здравейте, наред е рязането на асмите, но искам да ви попитам, добре ли е да ги подрежа тези дни, при условие че дават времето с отрицателни температури през нощта. Има ли възможност да измръзнат, ако ги подрежа сега? Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Подрязване на асма

                      Няма страшно, няма да са толкова ниски температурите че да има опасност, моите са късни сортове, на 680 метра надморска височина, този уикенд ги рязах и вече са им тръгнали соковете.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Подрязване на асма

                        Време е, в софииско вече тръгнаха соковете.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Подрязване на асма

                          Аз в началото на февруари ги резнах, температурите позволяваха.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #58
                            От: Подрязване на асма

                            Като ги режете, събирайте си по някое шишенце от мъзгата. Съхранява се в хладилник и много помага за уморени очи.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Подрязване на асма

                              Мойте асми ги орязах преди 10 дена, зарезан мина няма страшно

                              Коментар


                              • #60
                                От: Подрязване на асма

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Като ги режете, събирайте си по някое шишенце от мъзгата. Съхранява се в хладилник и много помага за уморени очи.
                                Би ли споделил повече ...как се слага , по колко ...?
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X