Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любовен период при кучета.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Любовен период при кучета.

    Здравейте колеги.Имам следния проблем.Кучето ми роди преди около 4месеца,тоест е била разгонена преди около 6м.Четох някъде че се разгонвали на всеки 5,5-6м.И понеже двора ми не е идеално затворен,ме достраша да не влезе някоя мастия и да...И затова вързах до моето куче един хубавец.И чакам нещо да стане,ма те само се целуват,и той яде като говедо.И незнам какво да правя.Вече 10дни са заедно,но аз несъм там постоянно и незнам дали е станало нещо.Има ли вероятност изобщо да не се разгони.Или мога ли да ги предизвикам по някакъв начин да стане работата.Дайте накакъв съвет.
    Последно редактирано от Руди; 27-01-11, 20:50.

  • #2
    От: Любовен период при кучета.

    Разгонването се познава по капките кръв .
    После трябва да минат 10 дни и чак тогава може да стане нещо. То и самото куче няма да позволи "скачка" .
    А за целувките ... те са си игра за тях.
    Освен това има хапчета както за разгонване, така и против разгонване. Влез при някой ветеринар и попитай !
    http://bestfellows.com/%D0%BF%D0%BE%...5%D1%82%D0%BE/

    Коментар


    • #3
      От: Любовен период при кучета.

      Хапчетата против разгонване правят сТрашни поразии. Всичките ми познати, които решиха да ги употребят, в крайна сметка им се наложи да кастрират кучетата си. Колега, пишете, че кучето ви е родило преди 6 месеца. Сега очаквате отново да роди. Не е ли малко начесто?

      Коментар


      • #4
        От: Любовен период при кучета.

        Ами то и беше първо раждане.И роди само едничко.И изобщо не и личи че е раждала.И мераци големи имам за още едно кученце от нея.И други ми казаха че не е много хубаво така начесто.Но кажете какво да правя.Кастрация в никакъв случай,хапчетата вредни,мастиите чакат отвън само да се разгони.

        Коментар


        • #5
          От: Любовен период при кучета.

          Трябва да занулиш брояча след като е родила, не ги смятай 6 месеца от последото разгонване след като е била заплодена и родила след това. Разгони ли се ще я познаеш не се притеснявай.

          Коментар


          • #6
            От: Любовен период при кучета.

            Ами те ще чакат отвън при всяко разгонване. Може би да си помислите за някакви мерки, за да не влизат чужди кучета в двора ви. А що се отнася до партньора, който сте й избрали сега, имайте едно на ум, че тя може и да не го хареса.Ппри моята точно така стана първия път - играха си, папкаха заедно и изобщо - много добре си изкарваха като приятелчета, въпреки, че беше разгонена. Като сменихме жениха с брат му и работата стана веднага. Брат му беше по-черничък, явно си пада по такива моята)

            Коментар


            • #7
              От: Любовен период при кучета.

              Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
              Ами те ще чакат отвън при всяко разгонване. Може би да си помислите за някакви мерки, за да не влизат чужди кучета в двора ви. А що се отнася до партньора, който сте й избрали сега, имайте едно на ум, че тя може и да не го хареса.Ппри моята точно така стана първия път - играха си, папкаха заедно и изобщо - много добре си изкарваха като приятелчета, въпреки, че беше разгонена. Като сменихме жениха с брат му и работата стана веднага. Брат му беше по-черничък, явно си пада по такива моята)
              Имат си чудесна система чрез обоняние да подушат феромоните/респективно гените/на партньора и да преценят дали ще имат здраво и плодовито потомство.Уговорени бракове има само при хората заради закърняване на това сетиво и заради други социални и културални извращения.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Любовен период при кучета.

                Сигурно си прав за феромоните, ама това се предполага да е от страна на женската - т.е. - тя да е решила с кой да създаде потомството. Обаче в нашия случай и мъжкият не проявяваше към нея никакъв друг интерес, освен да си играят заедно. А иначе си беше съвсем нормален мъжкар. Супер си прекарваха - ние стояхме диван чапраз и ги чакахме, а те си тичкат, закачат се, идват при нас, хапват си, търкалят се и изобщо - пълен кеф и нищо съществено. И така - 1 седмица точно в централния период. Добре че в последния възможен ден реших да действам и да я заведа при друг, защото иначе щяхме да изпуснем това разгонване, а тя беше вече на 4 години и щеше да й стане малко късно за първо раждане. Та и при тях си има предпочитания за партньорите, ама не знам по какво си ги избират.

                Коментар


                • #9
                  От: Любовен период при кучета.

                  Днес им направих чудесна разходка в гората.(която не завърши много добре,моето куче си разряза лапата отдолу на лед и сега куца)И след това ги разделих.И сега ще чакам някакво развитие..Те двамата са като брат и сестра.Голяма игра без секс.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Любовен период при кучета.

                    И ето отново са заедно.Вчера видях че моето куче кърви,и веднага докарах мъжкия.От страх да не влезе на комшията е*ача.Малък рижав и с голяма п.ш.а.И вече знам,говорих с кучкарин от Силистра.Та кучето се разгонва вали гърми на 6м.И така излезе.Тя роди на 11.10.2010,което означава че е оплодена около 11.08.2010 и разгонена началото на 08.2010 + 6м=началото на 02.2011.
                    Последно редактирано от cveti; 07-02-11, 15:58.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Любовен период при кучета.

                      Ето снимка на женската.Може ли някой да каже каква порода е това.Или от какви породи е,може би е някаква смес.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07206.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5250161

                      Коментар


                      • #12
                        От: Любовен период при кучета.

                        Каквато и порода да е - си е твоята. Хубава е. Минала е покрай сибирско хъски, а може да е.
                        Нямам познания, но така ми прилича.http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...:0&tx=80&ty=63

                        Коментар


                        • #13
                          От: Любовен период при кучета.

                          На мен ми прилича на аляски маламут и още нещо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:14.4 КБ
ID:5250218
                          Dimitar Dyakov

                          Коментар


                          • #14
                            От: Любовен период при кучета.

                            Ама наистина прилича на това сибирско хъски.Ето това кученце роди миналия път(само едно).То даже повече прилича на хъски.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012021(001).jpg
Прегледи:2
Размер:69.6 КБ
ID:5250223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08450.jpg
Прегледи:2
Размер:143.6 КБ
ID:5250224

                            Коментар


                            • #15
                              От: Любовен период при кучета.

                              Има общо с хъски, но не и с маламут. От тук нататък, не се старай да изчистиш породата с истински мъжкар, а по добре си вземи още една истинска женска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X