Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Растителна защита" - мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Растителна защита" - мнения?

    Темата идва оттук -

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=111149&page=3

    С две думи, явно в тази структура играят механизми чрез рушвети да се управляват определени земеделски райони, производители, вносители и обикновенни земеделци!

    Някой да е пострадал?

  • #2
    От: "Растителна защита" - мнения?

    Сигурно има ама си мълчат!Е не е като моето да искам да внеса "бразилска хевея" ама това е друга тема сори.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #3
      От: "Растителна защита" - мнения?

      Мълчат, защото знаят, че тия чиновници - пиявици, ще ги затрият с една хартийка!

      Колко са тия като мен, дето могат спокойно да им се изплюят в лицето?!

      Т.е. да приключат с този бизнес и да хвърлят всичките им хартийки на боклука..
      Все пак на село не можеш да правиш софтуер..или поне да се издържаш от него.

      Коментар


      • #4
        От: "Растителна защита" - мнения?

        Може , може, водката да не би да е хардуер !? А от картофи к'ва водка става !?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: "Растителна защита" - мнения?

          Аз май съм първия пострадал!
          Имам няколко случая и започвам да обяснявам.
          1.Преди няколко години ми взимаха проби от картофите,понеже съм семепроизводител. Взимат от РЗ пробите картофи(200 клубена) 1-ви път -Чиста проба! минава някой ден 2-ри път проба - пак чиста!!! Минава още някой ден - 3-ти път проба - пак чиста!!! Минава още известно време 4-ТИ ПЪТ ВЗИМАТ ПРОБА и хоп имал съм клавибактер!!!!! Чак на 4-тия път. Е питам Аз коя, проба е вярната???

          Както и да е... Уж заразеният сорт го бракуват с идеята да нямам семена. Другите сортове ги обявяват " ВЕРОЯТНО ЗАРАЗЕНИ" . Искаха да ми направят мръсно, но се получи, че цената на картофите падна а РЗ ми платиха всичко и едро и дребно на 0.80 стотинки. При тогавашна цена 0.30 - 0.35 лева(консумацията) и 0.80 - 1.00 лева(семената)
          . Е всяко зло за добро - оправиха ми положението и доста помогнаха
          Това което ме подразни определено е ЗАЩО САМО НА МЕН В РАЙОНА НА ПЕРНИК МИ ВЗИМАТ 4 -пъти??? Мисля си, че играят с конкуренцията и нарочно ми пречат, но разбира се това трудно се доказва. И откъде да съм сигурен,дали не са сменили картофите които взеха от мен с други,с две думи - НЯМА НАЧИН!!!
          Също трябва да се знае, че РЗ упражняват мониторинг още при саденето - изсл. почва,пос.материал,наблюдават през вегетацията за болести и неприятели и бях чист,докато накрая не излезна болестта,за която съм сигурен, че е тяхна работа.

          2 Миналата година ме набедиха, че съм използвал забранени препарати. Някакво в-во Алдикарб. Случи се така, че взеха пробите когато не бях в склада. Обадих се на пазача да ги пусне да взимат. Понеже СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ НЕ СЪМ ИЗПОЛЗВАЛ ТАКОВА В-ВО и НЯКАКВИ ЗАБРАНЕНИ ПРЕПАРАТИ, веднага, след като разбрах ги извиках(след 1-2 седмици) да взимат проби пред мен. Е излязоха чисти,няма го това в-во. Обаче,понеже вече имах Акт - естествено и постановление после - Обжалвахме с баща ми.
          Резултата: Постановлението падна защото от РЗ нямали заповед да идват и да взимат проби, а и Аз отведох 3-4 работника като свидетели с които заедно работим да кажат, че не съм използвал такова в-во,то аз и да съм използвал нали работниците трябва да го изпръскат и няма как да не знаят.

          3. Е много ме моткаха миналта година със Становището, направо ужас!!! Ставаше въпрос за Становище от което е видно, че отглеждам културите законосъобразно,без забранени препарати и торове.Кандидатствах за кредит от Фонда за Закупуване на торове и препарати за картофите. Въпросната Госпожа,която е началник на РЗ Перник ми искаше фактурите , да провери дали съм платил торовете и препаратите! Е как да стане, нали за това ми е кредита, за да ги платя???

          Е това е от мене, ако има колеги от Пернишкия окръг съм сигурен, че ще ме подкрепят.
          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

          Коментар


          • #6
            От: "Растителна защита" - мнения?

            В Пернишко всички сте жертва на игри!

            Задавал ли си си въпроса, защо няма нищо заразено в "меката" на картофите - Самоковско?

            Чудеса - навсякъде излизат клавибактери от холандски, френски и т.н. сертифицирани семена, ,само в районите на баш играчите в бизнеса всички са перфектни!

            Много странни съвпадения! И класиката - "съмнения"! Ние да те осакатиме, а ти после доказвай нещо си...

            Коментар


            • #7
              От: "Растителна защита" - мнения?

              Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
              ..
              2 .. Случи се така, че взеха пробите когато не бях в склада. Обадих се на пазача да ги пусне да взимат. Понеже СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ НЕ СЪМ ИЗПОЛЗВАЛ ТАКОВА В-ВО и НЯКАКВИ ЗАБРАНЕНИ ПРЕПАРАТИ, веднага, след като разбрах ги извиках(след 1-2 седмици) да взимат проби пред мен. Е излязоха чисти,няма го това в-во. Обаче,понеже вече имах Акт - естествено и постановление после - Обжалвахме с баща ми.
              ...
              ...
              е тва горното го пиши на министъра на който са подчинени с копие до Евро комисаря по земеделието.

              нищо повече не пиши, то и това стига за прокурор( яко дигаш разходите на корумпетата)



              Шапка ви свалям че се борите с такива криминални практики.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #8
                От: "Растителна защита" - мнения?

                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                Шапка ви свалям че се борите с такива криминални практики.
                Ако не се бориш,изчезваш от списъка с производителите,просто нямаш избор.От цяло Пернишко има недоволни от РЗ,обаче когато се стигна да се подписва подписка да се сменя шефката,всички се намазаха.
                За сега не смятаме да пишеме до министри и т.н., защото просто НЯМА СМИСЪЛ. Няма кой да ти обърне внимание. А и нали е човек на ГЕРБ, а сега ГЕРБ са на власт така че....няма смисъл. Но още малко остана, есента идва ще има нови избори и нова надежда.
                Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                Коментар


                • #9
                  От: "Растителна защита" - мнения?

                  Нарочно озаглавих темата така, че лесно да излиза при търсене с Гугъл.
                  Имай впредвид, че единственото нещо, което може да накара тази структура да стане поне малко контролируема е разшумяването около номерата й!

                  Със сигурност въобще не им харесва, че изплува тая мътилка и всеки може да я прочете!

                  Имате ли представа, какво означава през теб да минава абсолютния контрол върху разрешението за каквото и да е земеделско производство и в същото време да няма никакъв контрол вържу структурата!
                  Телефона ми гори от обаждания на "изгорели", от ония с напуканите ръце !

                  Вносителите си правят номера един на друг, а бачкаторите остават в средата! И не могат и не смеят да надигнат глас, защото вдигне ли ти мерника тая организация - забрави за земеделие!

                  Господа, халал да са ви тия рушветчета, но се замислете какви щети причинявате на българското село и дано това легне на съвестта ви!

                  Само че вашата съвест е чиста и неопетнена, защото не сте я използвали!

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Растителна защита" - мнения?

                    Аз чакам още Перничани да ме подкрепят, и въобще хора от цяла България да описват подобни случаи.
                    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Растителна защита" - мнения?

                      И при нас беше така със семената от картофи!Откриха "зараза" от 4-тия път!Даже не ни ги и платиха,откараха ги в Бобовдол за изгаряне.Лошото обаче е,че ако съдиш РС,те те намразват и постоянно ти правят мръсно.Дори и да се смени шефката,тези около нея остават!!!Светльо знае,че тук има хора,които са в доста добри отношения с РС и са пръскали със забранени препарати,пък нямат константирани нарушения.Така че всичко е нож с две остриета!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Растителна защита" - мнения?

                        Първоначално публикуван от stiv0702 Преглед на мнение
                        И при нас беше така със семената от картофи!Откриха "зараза" от 4-тия път!Даже не ни ги и платиха,откараха ги в Бобовдол за изгаряне.Лошото обаче е,че ако съдиш РС,те те намразват и постоянно ти правят мръсно.Дори и да се смени шефката,тези около нея остават!!!Светльо знае,че тук има хора,които са в доста добри отношения с РС и са пръскали със забранени препарати,пък нямат константирани нарушения.Така че всичко е нож с две остриета!!!
                        Е това, че на вас не ги платиха е върха на безобразието. Слави, то който и да съдиш те намразва. Аз още не познавам накой с който да се съдиме с него и да се обичаме. Въпроса е, че като им завеждаш дела и ги печелиш няколко пъти, би трябвало тях да ги санкционират. Защото грешките на РС ги плаща Държавата.

                        А игричките им - плащаме ги ние!
                        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Растителна защита" - мнения?

                          Около Кремиковци са засяли доста полета с картофи от тези, които би трябвало да са били изгорени в пещите..

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Растителна защита" - мнения?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Около Кремиковци са засяли доста полета с картофи от тези, които би трябвало да са били изгорени в пещите..
                            Какво значи доста 100дка, 1000дка? Няма кой да ги отгледа качествено, а и да са засяли, картофаджиите се знаеме - щеше да се разбере.
                            Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                            ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Растителна защита" - мнения?

                              Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
                              Какво значи доста 100дка, 1000дка? Няма кой да ги отгледа качествено, а и да са засяли, картофаджиите се знаеме - щеше да се разбере.
                              Не.. Не става въпрос за промишлено производство, а за собственна консумация.
                              Вместо да ги горят, си ги садят и няма ни пръстеновидно гниене, ни дявол!

                              Но не това е интересното и не нужно да се отклонява темата..
                              И не става въпрос само за картофи!

                              Две думи за царевицата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X