Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Растения по дюните - гатанка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Растения по дюните - гатанка.

    Днес снимах две растения. Едното е любимото ми цвете, което отдавна фигурира в "червената книга" на изчезващите видове:



    А дугото, неизвестно за мен е това:



    За първия, който познае растенията - бира!

    Извинявам се за лошото качество, но винаги, когато ми попадне нещо интересно за снимане, фотоапаратът се оказва у дома... С телефон, толкова!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    От: Растения по дюните - гатанка.

    Едното е пясъчна лилия.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Растения по дюните - гатанка.

      Другото прилича на морски пелин
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Растения по дюните - гатанка.

        Търтея изпи бирата, на мене ми остава само да злобея. Другото сигурно е цветно растение.
        Ти да не си прехвърлил на пасене, бе човек? Намерете му инженерска работа, че вече работата почва да прилича на една друга работа ...(((

        Коментар


        • #5
          От: Растения по дюните - гатанка.

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Търтея изпи бирата, на мене ми остава само да злобея...
          Успокой се Стефане, Търтеят се докопа само до капачката. Пясъчната лилия, си е пясъчна лилия, обаче другото не е морски пелин. Не, че знам какво е, но не е морски пелин.

          Ще пусна още една загадка. Това "чудо" е израстнало в малка цепнатина в бетона на блока в който живея. Пораснало е, даже се е сдобило с множество шушулки със семенца. Нямам идея какво е растението, но ако някой го познае, бира!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CweteBeton.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5226277

          Видно е от снимката, че това е "посято" на височината, на два етажа...
          Последно редактирано от giorgio; 10-11-10, 11:06.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            От: Растения по дюните - гатанка.

            Прилича на лабурнум, жълта акация, или така наречения златен дъжд Laburnum anagyroides, но е трудно да се определи, когато няма листа, а се виждат само характерните шушулки. Не помниш ли дали си го виждал с цвят.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X