Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Първата статия беше интересна, втората - по-скоро пълнеж.
    Това за въженцето не го разбрах...по-скоро не разбрах каква е връзката.

    sent from my Ericsson A1018s
    Това че,трябва да си вържа фаровете,да сложа две врати,на офиса да махна красивата стъклена врата и да сложа кавява желязна по възможност по дебела.
    Нали за това е темата.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      здравейте искам да попитам нещо. купих си един комплект камери но незнам какво още ми трябва за набавяне
      ето и снимки:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0614.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5748108Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0615.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5748109Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0616.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5748110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0617.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5748111

      на кабелите пише: големя е лан кабел за него знам; черен малък- DC 12V; червен-audio in ;жълт-audio out

      може ли помощ и съвет ?

      Коментар


      • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        В къщи против крадци,за близките ми спрейове с боя ,колкото по ярка толкова по доб ре.Инструкция ,при директен контакт с айдука се пръска в в лицето или където може ,ще е разпознаваем доста време,ситуация "просто това имах за лична защита".За себе си когато съм при тях ,луда глава ,луди идеи и много болка ,евентуално помощни законни средства ,винаги подръка!Не вярвам на електроника и СОТ ,те просто констатират ,в това число и Полицията при цялото ми уважение и респект.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Първоначално публикуван от spasov127 Преглед на мнение
          здравейте искам да попитам нещо. купих си един комплект камери но незнам какво още ми трябва за набавяне
          ето и снимки:
          [ATTACH=CONFIG]908045[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]908046[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]908047[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]908048[/ATTACH]

          на кабелите пише: големя е лан кабел за него знам; черен малък- DC 12V; червен-audio in ;жълт-audio out

          може ли помощ и съвет ?
          Най-вероятно ще ти трябва хард диск за двр-а. И захранване за камерите. По принцип захранването за да не пускаш отделни кабели може да го пуснеш по свободните жила на лана..

          Коментар


          • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Полицията отдавна е като нотариална служба. Те само регистрират. Нали вече по НАТО/ЕС тертип станаха много аналитични. Имаше някога едно стихотворение на Маяковски "Прозаседавших се". От времето на Богомил Бонев престъпността намалява, просто защото хората престанаха да се обаждат на полицията и статистически престъпността рЕзко намаля.
            Иначе конкретно, писал съм го отдавна - 50-60 см. водоправодна тръба 3/4. Чупи с лекота крак, ръка, за глава да не говорим. НДУ е да сте будни при нашествието и да имате здрави гащи да ударите с чувство!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Ъъъъъ, аз тръбъ неам, шъ мъ ръгнат в панделата, ако ползвам тръбъ.
              Първото нещо е да го разубедя преди да е влязъл. Елементарна лампа със сензор ще уплаши някой келеш. После му правя влизането малко по трудно, бавно и с повечко гюрултия. Накрая трябва да се събудя преди да ми е застанал до възглавницата. Буден ли съм, става интересно. Ама в ефир няма да казвам за хардуера, пък и на вас не ви върши работа, криви са ви законите.

              За стотина долара си включваш една камера вързана към интернет, на 3тата секунда от мръдването пред камерата, телефона ми пищи. И хич не е само камерата, ама другото е тайна. Поне няма да има време да тараши.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                По повод писаното в предишни постове за кучетата.
                От 26 години вече имам кучета - първо Доберман. после три поред Ротвайлера.
                Винаги са живяли с мен. вътре в къщата.
                За посочения период минаха много вълни на масови отравяния на дворни кучета и не мисля. че има особен ефект от домашен любимец навън.
                На животното в къщи разчитам само като на "звънец". или "аларма" за сетива и инстинкти. които не притежавам.
                С други думи. разчитам. колкото да бъда предупреден. защото "Предупреден. значи подготвен!".
                Нататък е ..."Каквото сабя покаже и честта. майко юнашка!"
                Има още много. което може да се изпише по темата.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Няма нужда от захранване,нвр има ПоЕ , камерите също!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    .............. Елементарна лампа със сензор ще уплаши някой келеш. .............
                    То между калифорнийските келеши и българските има леееека разлика. Тук КЕЛЕШ е звание, с всички произтичащи от това последствия.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Иначе конкретно, писал съм го отдавна - 50-60 см. водоправодна тръба 3/4. Чупи с лекота крак, ръка, за глава да не говорим. НДУ е да сте будни при нашествието и да имате здрави гащи да ударите с чувство!
                      ...нищо лично към съфорумника ,но да разкажа и аз нещо....та и ние така с един приятел си говори по темата,която се дискутира тук...аз така с тръбата ,такъв цолаж....онакъв цолаж и откъде ни дочу бай Кольо и се намеси и вика: ама да не вземат да си направят от тръбата ,дръжка между краката ти и да те разнасят из къщата и да им казваш кое къде седи! Щото вика ти не ги очакваш а те теб те очакват...та така викаше и е прав в случая
                      Последно редактирано от V.R.R.; 24-04-17, 20:05.
                      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                      Коментар


                      • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Абе никва тръба,спрея с боя ви мутрата ,па бой,па бой,па бой...,и посли при дежурните с боядисана муцуна.Тия наште в районното искат само да са на самоход айдуците!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          То между калифорнийските келеши и българските има леееека разлика. Тук КЕЛЕШ е звание, с всички произтичащи от това последствия.
                          Аз за вчерашен келеш говоря, новобранец аматьор. За напреднал келеш имам врати, камери, аларми... За закоравял келеш- там вече съм достигнал до положение да мога да цитирам пробивни способности на няколко вида калибри куршуми изстрелвани от 16 инчови цеви...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Тъща на първия етаж и Калашник на втория,камера за 84 долара със сензор и лампи със сензор вън,двойни скърцащи врати......както и други помощни и безпомощни средства
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X