Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решение против комари ?!? Идеи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Решение против комари ?!? Идеи ?

    И тая година не е по-различно, други години се е случвало да пръскат против комари, но явно кризата ги е ударила (не комарите )
    Имаме лятна градина и вечерно време става доста неприятно. Разглеждах разни осветителни тела дето "пържели" комарчета, но съм малко скептично настроен към тези устрйства. Та затова реших да пусна една темичка, да споделите (ако имате) вашите решения на този неприятен и досаден проблем .

    С търсачката не успях да намеря подобна тема .

    Някъде четох за разни цветя дето гонели комарите, но дали е така и имали ефект незнам, май мушкато беше и ... забравих го другото

    Ако някой ползва разни осветителни тела да сподели дали вършат работа и препичат ли комарите или са леко алангУе (не е зле).
    Въобще всякакви идей и неща са добре дошли , има и разни мазила ама тук покрай Дунав и централата нещо не им действат кой знае колко.

    п.п. сетих се за цветето - Хризантеми.

    п.п.2 четох и за витамин Б (1 или комплекс) тялото произвежда някаква миризма и гонело досадниците (не се усеща от хората ). Ще пробвам довечера, дано има някакъв ефект, незнам дали кръвните групи имат пръст в тая работа, ама мен ме ядът повече от жената
    Последно редактирано от mohera; 10-06-10, 10:16.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    От: Решение против комари ?!? Идеи ?

    С витамин В1 пробвах миналата година - ефекта за мен беше нула (а бях чел и аз че чужденците само така се борят с комарите)
    Опитай с разтенията и сподели има ли смисъл (мисля, че няма да има ефект, но желая успех).
    Има едни такива спирали дето се палят и димят, от тях съм най-доволен (в аптеките ги има), а в къщи пък си ползвам райд с течен пълнител и съм си много доволен, хем при нас комарите са вълча порода, като кацнат на оградата и кучетата ги лаят и като замахнеш да го удариш, комара се дърпа и те гледа с бялото на окото.
    Тея светещите дето ги пържат комарите нестават, цитирем приятел "Мен тук си ме хапе комара а ламбата си свети там ..."
    После пиши какво си постигнал.
    Поздрави
    Ники Петков

    Коментар


    • #3
      От: Решение против комари ?!? Идеи ?

      Аз ползвам понякога от "ламбите". Има ефект, в смисъл, че събира бая гад в отделението за трупове, но... трябва наоколо да е тъмно. Слабата светлина на лампата привлича комарите и другата гад, но при друго осветление, а то е задължително, щото тая лампа не е осветление, комарите няма и да разберат, че си им заложил капан. Отделно като се появи някоя "по-расова" гад и се забие в лампата, се получава електрическа дъга, все едно че заваряваш. А има някои гадини, дето се пържат по няколко секунди.. Гадна гледка, нищо че на кутията на лампата пише, че убива хуманно...
      Сетих се, че като бях в Ленинград, по-точно г. Отрадное (доста езерна местност), по време на белите нощи, бяха като врабчета и едва ли не късаха мрежите на прозорците. Та там ползвах от небезизвестното тогава "Виетнамско чудо". Много леко мазване на някои открити телесни части и очите на комарите се насълзяват, и не те виждат. Твоите също де.... А първия път, поради незнание, се намазах стабилно и навсякъде. Е няма такова "парене". Не можах да спя, че и забравих за комарите... Успех!
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Решение против комари ?!? Идеи ?

        Разсмяхте ме и двамата
        Значи тея райд спиралите ги ползваме, ама и там е .... зависи накде го духа
        Имаме си и изкуствен водопад в който и жаби си имаме и пращът от здраве, ама никак не смогват с насекомите , не че и той не оказва влияние за проблемът, но и с него и без него комарите си ги има.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Решение против комари ?!? Идеи ?

          Някъде съм чел, или някой ми е разказвал не помня, обаче защо не попиташ някой ветеринар. Имало някакво нещо дето с него пръскали конете и конюшните - запазвали периметъра чист от комари. Та хора са били някъде сред природата и имало комари. Напръскали с това около масата и комарите не припарвали. Малко понамирисвало, но било вършело работа. Виждал съм и в Турция в 5* хотел как пръскат с нещо 2 пъти дневно по растенията и оградите по периметърна на хотела. Една буболечка не прехвърча, за комари да не говорим въобще. Така че има разни химиии за на открито. Разстърси се в тази насока.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            От: Решение против комари ?!? Идеи ?

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Някъде съм чел, или някой ми е разказвал не помня, обаче защо не попиташ някой ветеринар. Имало някакво нещо дето с него пръскали конете и конюшните - запазвали периметъра чист от комари. Та хора са били някъде сред природата и имало комари. Напръскали с това около масата и комарите не припарвали. Малко понамирисвало, но било вършело работа. Виждал съм и в Турция в 5* хотел как пръскат с нещо 2 пъти дневно по растенията и оградите по периметърна на хотела. Една буболечка не прехвърча, за комари да не говорим въобще. Така че има разни химиии за на открито. Разстърси се в тази насока.
            Хм, благодаря. Ще попитам
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Решение против комари ?!? Идеи ?

              От Гърция съм взимал едни факли,които се забиват в земята и като се запалят димят само.Мисля,че съм ги срещал и в Бриколаж или Метро,не си спомням.Има голям ефект,но лошичко мирише
              SKI-DOO SUMMIT

              Коментар


              • #8
                От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                Бе тия факли съм ги виждал в кауфланд ама май само горят (може и да не са същите).
                Някъде бях чел за някаква електронна джаджа дето е малка и се носи на кръста и била помагала. Потърси в гугъл и опитай ако искаш, и после сподели.
                Ники Петков

                Коментар


                • #9
                  От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                  Преди 20 години имахме в апартамента някаква джаджа която ги гонеше доста ефикасно с ултразвук. Ако нямаш кучета около теб - би трябвало да помогне.

                  Ама то тогава и комарите бяха други, и ултразвука

                  До колкото си спомням имитира звука на мъжки комар. А хапещите били женските. А женските как мразели да им се въртят мъжки наоколо когато са гладни - не било истина направо. Така го обясняваха.

                  Иначе като бързо решение за спалня съм чувал за срязана наполовина глава лук в плоска чинийка на нощното шкафче. Но не съм го пробвал.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Преди 20 години имахме в апартамента някаква джаджа която ги гонеше доста ефикасно с ултразвук. Ако нямаш кучета около теб - би трябвало да помогне.

                    Ама то тогава и комарите бяха други, и ултразвука

                    До колкото си спомням имитира звука на мъжки комар. А хапещите били женските. А женските как мразели да им се въртят мъжки наоколо когато са гладни - не било истина направо. Така го обясняваха.

                    Иначе като бързо решение за спалня съм чувал за срязана наполовина глава лук в плоска чинийка на нощното шкафче. Но не съм го пробвал.
                    Имам подобно приспособление, ползвам го предимно на риболов. За съжаление моето е слабо ефективно защото докато си бръмка(издава много тих бръмчащ звук) отпред, комарите ме разфасоват откъм гърба и обратно. Засега у дома единствено Райд-а ме спасява.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                      Нашето беше съвсем безшумно и тотално предпазваше тераса към петнайсетина квадрата.

                      Отзад имаше някакво бутонче което трябваше да се натиска примерно веднъж седмично за да направи някаква минимална промяна в честотите. Зер иначе гадините свиквали и не им правело впечатление.

                      Работеше само на ток от мрежата обаче, нямаше възможност за батерии. Може би има значение за мощността, ако твоето е с батерии.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                        Най-вероятно е така. Между другото ето го:




                        Работи с батерийка от 1,5 волта и излъчва нискочестотни шумове.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                          http://www.wired.com/epicenter/2010/...osqitoes-dead/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                            У нас сме с Райд, ефикасно е и помага (поне на нас де). Аз доколкото съм чувала комарите "хапват" сладка кръв, аз не съм с такава, но моя приятел милия .......
                            Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Решение против комари ?!? Идеи ?

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Нашето беше съвсем безшумно и тотално предпазваше тераса към петнайсетина квадрата...
                              Би ли споделил марка? Може и на ЛС. Пробвах преди години едно с батерийка и звук, ефект нулев. Моля и друг ако е пробвал звукови да сподели, че вече не се трае от тия бабалюги!
                              Химическите ги избягвам до колкото мога, най малкото цапотенето не ми допада много.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X