Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Купих я наскоро и сега започнах да работя с нея. Все още е на половин резервоар гориво. Казаха ми, че няма нужда от някаква специална разработка, просто първите 2-3 резервоара с гориво да не я натоварвам особено и да си почива по - често. Това го спазвам, но ми прави впечсатление, че понякога като й подам газ на място леко глъхне една такава, мнооого леко се забелязва. Другото, което забелязвам е, също понякога, като върна газта, оборотите не падат веднага, а след 2 секунди примерно. Понеже все още е на 400-500мл. бензин и е рано, мисля да изгоря 2-3 литра бензин и да я закарам за реглаж на карбуратора, там от където я купих.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      и да я закарам за реглаж на карбуратора, там от където я купих.
      Това е верният път- първо с фабричната настройка (машината е леко "удушена") се режат 20-30 кубика и после се настройва.

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Днес поработих доста с нея, като не я напъвам разбира се и я оставям за почивка често. Изгорих 3 резервоара гориво. Взех и една шина 38см. че ми я продадоха с 45см, а като режа по - тънички дърва или кубирани с по - малката шина ще е по - маневрена. Сложих я тази 38см - реже като ламя! Не че с 45см не реже, но с тази малката е страшна осичка. Не дава да й подадеш. работи добре. Доволен съм, дано да държи. Машината се усеща, че има сила.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190404_131605~3.jpg
Прегледи:1
Размер:429.1 КБ
ID:5812085
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          Имам я същата, що нещо съм изрязал, корава машина. Занеси я там от където си я купил, заводско е настроена да харчи повече гориво в началото (повече гориво=повече масло за смазване), смазвай звездочката на всеки резервоар, карбуратора не го пипай без да разбираш, в книжката има горе долу инструкции, научи само болчето за тихите обороти.
          Аз слагам само 100 октановия бензин от OMV и масло XP не HP, на веригата ер 90 диференциално.
          Като си сложил по-къса шина може да намалиш маслото за веригата и попитай в магазина за рингче с по-голям диаметър за за нея.
          Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Мисля, че съм писaл по темата, карбуратора има 3 винчета. еднота е означено с " Н ", другото е означено с " L ", третото е за оборотите, те трябва да са 3200/ празен ход/ Първите 2 болчета се завиват докрай. " Н " отговаря за оборотите се отвива половин оборот, така ,че максималните обороти да са 10 000 - 10 500. " L " отговора за горивната смес т.е за " ряза" , отвива се 2.5 оборота. Машината се пали и вече като загрее около 1 мин се завърта болчето с отверка така,че да има силен " ряз" а, не да заглъхва или да ускорява бавно. От третото винтче е сврзано със жилото и вдига и нмалява оборотите. Лошото е ,че някои карбуратори болчетата за реглаж се регулират със специални отверки, но и това се решава лесно. Дано съм бил полезен. За София ще Ви ги регулирам безплатно, стига да съм свободен.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Днес поработих доста с нея, като не я напъвам разбира се и я оставям за почивка често. Изгорих 3 резервоара гориво. Взех и една шина 38см. че ми я продадоха с 45см, а като режа по - тънички дърва или кубирани с по - малката шина ще е по - маневрена. Сложих я тази 38см - реже като ламя! Не че с 45см не реже, но с тази малката е страшна осичка. Не дава да й подадеш. работи добре. Доволен съм, дано да държи. Машината се усеща, че има сила.
              [ATTACH=CONFIG]985147[/ATTACH]
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.jpg
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5812106
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Преди десетина години ги продаваха с книжка, не мога да кача снимка, но там пише:
                за 372XP максималните обороти да са 13500, а на празен ход 2700.
                Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Книжка ми дадоха много хубава. Само че моята е от по - новото поколение с X torq двигател и е с 2 сегмента. По книга празният ход е 2700, а максималните обороти са 10 200. Подариха ми с нея литър масло LS+. С него ли да карам или да го сменя с масло XP? Искам най - доброто за машината с цел увеличаване на експлоатационния й живот.

                  Пп. Малкият и той си има резачка ^_^
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 04-04-19, 19:50.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Husqvarna или STIHL

                    ХР, като машината и като ти остане бензин, до един месец трябва да го изразходиш, после на колата го даваш , а от резервоара го изхвърляш.
                    Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Само че моята е от по - новото поколение с X torq двигател и е с 2 сегмента. По книга празният ход е 2700, а максималните обороти са 10 200. С него ли да карам или да го сменя с масло XP? Искам най - доброто за машината с цел увеличаване на експлоатационния й живот.
                      Този клас и преди си бяха с два сегмента и това не е причина за посочените обороти. Машината носи и доста по високи обороти ,но е въпрос на нужда и преценка и без значение кое от маслата ползвате "живота" на професионалната машина не може да се свърши при хоби експлоатация. (при дърварска 2-4хл. кубика) Важно е грамотното ползване.
                      Със здраве си ползвайте машинката!!!

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Разбирам. Тези дни ще я закарам за реглаж на карбуратора и ще купя масло XP. Това LS+ ще подаря на приятел.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Днес я закарах във фирмен сервиз. Там потвърдиха, че заводски са настроени да работят на по - богата смес и следователно по - ниски обороти. Както казахте по - горе. Замерихме максималните обороти - 11 500. Нагласиха я на посочените от производителя 13 500. 10 200 биле обороти при натоварване. На не натоварен двигател - 13 500. Купих масло XP, другото подарих на приятел. Какъв бензин е най - удачно да слагам?
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            Аз слагам от OMV 100 октановия(това е най-доброто), само че трябва да ѝ настроят тихите обороти с него, защото ще върти веригата ако е настроена с друг.
                            Един продавач в Тетевен ми препоръча Shell V-Power 95, с него не съм пробвал!
                            Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              По принцип имат завоска настройка за разработване ,докато е нова.След това отиваш на гаранционна в някой сервиз дето има право да пипа гаранционни.Минавах по тия пътищи с две машини.След работа се източва бензина,ако скоро не предстои отново рязане,стартира се машината докато не спре сама ,да изгори цялото гориво в горивната система.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Това за настройката не го знаех,имам същата Хускварна
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X