Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за телефонна розетка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за телефонна розетка.

    Здравейте колеги.Днес си взех една обикновена телефонна розетка с два изхода, за двата телефона вкъщи.Естествено, беше ми обяснено как трябва да свържа кабелите, че и двата да работят, но ЙОК! По принцип в нея влизат две кабелчета за телефон и ми бе казано, да преместя червения кабел отляво, а зеленият отдясно и че ще работят(от картинката това е Б конфигурация).Та тук сега идва следната дилема: Слагам само единият телефон, т.е. само едното червено и зелено кабелче и единият телефон бачка.Слагам и другите кабели и двата телефона спират да имат и сигнал даже?! Ако случайно знаете начин, моля за помощ, тъй като досега се рових и нищо не откривам по въпроса.Мерси на всички отзовали се.
    Прикачени файлове
    Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

  • #2
    До: Въпрос за телефонна розетка.

    Привет,

    значи стандарта в България за телефони е в rj11 се използват двата вътрешни извода. Или като вземеш куплонга на телефонния кабел и ще видиш четири или шест пина. Сигнала върви по средните два, другите не се използват. Тъка, че трябва да свържеш изводите които захранват вътрешните пинове на розетката. За да има и на двата извода трябва да направиш мост. Или да събереш кабелчетата на едната букса с кабелчетата на другата. Гледай да излизат на средните две.

    Стария стандарт бяха крайните два, ама предполагам телефоните са ти по нови.
    LZ1VWW

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за телефонна розетка.

      Нищо не разбрах къде какво си местил , но сигнала "върви" по средните две пинчета. На някай розетки са 2 на други 4
      Слагай на средните 2 , които обикновенно са червен и зелен.
      Ако искаш 2-ри телефон ,пак на червен / зелен по кабелчето да другата розетка и там пак червен/ зелен.
      Ако пак не стане , скубеш всичко , обаждаш се където трябва , а на отзовалия се телефонен техник казваш че кучето я е изяло ......
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за телефонна розетка.

        Ясна работата, за средните два пина и точно са червен и зеленн при мен.Само, че явно нещо моста не е сработил, т.е. малко не съм го направил като хората.Изчезвам пак да се правя на млад техник и като приключа ще пиша какво съм успял да постигна.
        Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за телефонна розетка.

          Виждал съм всякакви идиотски начини на връзване на тия розетки. Щом спират да работят като включиш втория телефон, значи, че някой талант е връзвал кабелета на късо някъда. Както пише vesowarworld, само двете вътрешни се използват. Тел. линия е двупроводна. Ако имаш повече от един телефон се връзват в паралел.

          Понякога се дадени на късо за да работи и на вътрешните и на външните.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за телефонна розетка.

            Готово, оправих постата.Просто ги нахаках на една и съща клемичка червените кабели и зелените на друга самостоятелна-вързах телефоните и всичко тръгна.Малко акъл требвало, ма на време....Благодаря на всички за бързата и адекватна помощ.
            Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за телефонна розетка.

              С двойната розетка няма оправия! За да захраня телефон и интернет,рязах, запоявах...а розетката е за красота.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за телефонна розетка.

                На мен не ми трябва за интернет + телефон. Трябваше ми, за да вържа два телефона в и без това големият ми апартамент от 47кв.м........мързел какво да се прави?! За Интернет БТК не ги признавам, имам един ЛАН доставчик, който си ми е все още евтин и ми доставя много добра скорост.
                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X