Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да си направя евтин басейн!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да си направя евтин басейн!

    Имам много място,равно и на слънце.Мога да копам,мога и да не копам.Искам да не е детски в смисъл като дължина и ширина,дълбочината метър,метър и малко.
    Сигурно има изобретатели тука дето са си направили някакъв басейн в градината и могат да споделят идеи.Ако извикам фирма ще ми излезе по-скъпо от вилата
    Гледам има някакви купешки ама те по-големи от 3м. в диаметър трудно се намират.
    Въобще кажете си мнението за басейн на двора
    Може да стане интересна тема.

  • #2
    До: Искам да си направя евтин басейн!

    Някога като бях богат и аз си мислих да правя....но отпадна, въпреки това идеята ми беше да е с коридори (т.е. дъно като стълбичка в напречно сечение на басеина) всяка дълбочина с различен цвят плочки на дъното. Дължина около 10м. при дълбочина 1.5м и ширина на това най-дълбоко стъпъло 1.5м (това да е коридор в който нормално висок човек може и малко да поплува), и после "детските" стъпала примерно с дълбочина 1м и другото с дълбочина 0.5м, ширина според архитектурата и вертикално преграждане с мрежи и понтони(като състезателните коридори) за да не може от "малките" да паднеш в дълбокото....нещо такова не че го описах добре, ама ако ти е интересно и нещо не си разбрал, звънкай
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Искам да си направя евтин басейн!

      А какво ще се прави в басейна? Ако ще се плува - има хитринки, ако само ще се "мокрите" - тогава не трябва голям.

      Т.
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #4
        До: Искам да си направя евтин басейн!

        ее фана ме. и аз го мисля това. и попрочетох и разпитах тук там. не че имам някаква крайна идея де. най-евтин вариант според всеобщо мнение излиза някакъв вариант със копане после се насипват камъни,отгоре пясък, поставя се някакво (сори забраих му името ама го има и в Бриколаж даже) изкуствено покритие (щех да кажа найлон хаха) едно такова верно като найлон но уребрено и усилено. оттам нататък сам се оправяш със оформянето,захранване помпи и т.н... ама това е ясно и избор много на всякакви цени и според обема. недостатъка (според някой.за мен е ок) е че ще имаш нещо по-скоро като естествен водоем (говорим за формата) въпреки че гледах някой снимки из нета че някой успяват да си го направят със стандартна "басейнна" форма, но на мен ми се струва доста по-сложно защото ще трябва и допълнително укрепване на отвесни стени и вече не е толкова просто.четох че имало и ентусиасти които го правели по принципа на оттичане през камъни и т.н... като в природата ама на мен това ми се стори доста сложно. за рамка да се покрива да не се пълни със гадинки е вече също заигравка но пък през неактивния сезон аз си го представям като езеро в двора (е немам идея после как може да се изчисти и т.н.. де. дотук съм стигнал с мойте проучвания засега. иначе ми харесаха само за ей така да се натопиш едни много яки (във няколко различни форми) "легена" (или вани хаха) във Бриколаж също за оформяне на изкуствено езеро. същите са на много добри цени и според мен лесно за изпълнение. ама си е само да се топнеш (което пак си е нещо де за мини басейнче).
        и на мен ще ми е интересно някой да сподели други идеи. то да си поръчам на фирма е ясно.... ама и там поддръжката си е същата почти.
        висете отпуснато

        Коментар


        • #5
          До: Искам да си направя евтин басейн!

          Абе идеята е ако може и да се поплува,че у малките градове и села няма къде много много да си раздвижваме костите.Мислил съм и аз за един коридор ама нещо много смешно

          Коментар


          • #6
            До: Искам да си направя евтин басейн!

            Дядо Владо,то архитектурата е ясна.Майката му е материалите

            Коментар


            • #7
              До: Искам да си направя евтин басейн!

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              А какво ще се прави в басейна? Ако ще се плува - има хитринки, ако само ще се "мокрите" - тогава не трябва голям.

              Т.
              Дай я хитрината де

              Коментар


              • #8
                До: Искам да си направя евтин басейн!

                Те такова като "ефтин басеин" чудо няма. Повярвай ми. Познавам петима дето се захванаха, трима ги завършиха. Това преди няколко години. Към момента само стават за събиране на падналата шума. И жаби няма. Просто е много скъпа поддръжката, изграждането е сравнително евтино!

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да си направя евтин басейн!

                  Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                  Дай я хитрината де
                  Вързвай един ластик на кръста и си готов.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да си направя евтин басейн!

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Вързвай един ластик на кръста и си готов.
                    Еййй,на глас се смея тука у нас като хамав

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да си направя евтин басейн!

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Те такова като "ефтин басеин" чудо няма. Повярвай ми. Познавам петима дето се захванаха, трима ги завършиха. Това преди няколко години. Към момента само стават за събиране на падналата шума. И жаби няма. Просто е много скъпа поддръжката, изграждането е сравнително евтино!
                      Абе не е евтино изграждането

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да си направя евтин басейн!

                        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                        Абе не е евтино изграждането
                        Е да де, и от там нататъка се почва!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам да си направя евтин басейн!

                          За истински басей е много трудно според мен. такъв какъвто го искаш за плуване - това имам предвид под истински. Трябва пречиствателна система - помпа, филтри и т.н. Това с найлона наистина го има, ама става по скоро за малки езерца или ако идеята ти е да си натопиш само краката. Даже по добрия материал от това което предлагат в бриколаж е материала от който се правят рекламните билбордове - много е здрав и еластичен. За плуване си трябва по сериозна подготовка и идеи на инжинерно ниво.
                          Един приятел си прави такъв и имаше към басейна (зад съблекалнята) цяла стая около 15 квадратни метра, за помпи, филтри и други такива простотии, там се слагаше и течността за убиване на цъфтежа във водата. За да стои синя и прозрачна.

                          Желая успех ако се решиш все пак.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам да си направя евтин басейн!

                            Не може да няма система за пречистване.Каква обаче и аз не знам.За това е и темата.Кой какъвто опит има.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам да си направя евтин басейн!

                              е съжалявам опит нямам, освен с едно домашно водопадче на три нива с максимална дълбочина - 50 см. Моя приятел пък го прави тоя басейн преди около 10 години и предполагам че системите и видовете пречистватели са вече на съвсем друго ниво. Пък и той вече не между нас.
                              Пак успех
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X