Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на фурна за вграждане?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на фурна за вграждане?

    Здравейте, покрай задаващите се празници искам да си направя подарък за кухнята - нова фурна за вграждане. Твърдо съм решил да е Siemens, защото отзивите са чудесни, а и все пак лесно мога да се доверя на немското качество. Въпросът е точно какъв модел да избера от тези - http://www.siemens.expo2000.bg/furni-za-vgrajdane.html
    Моля някой, който им разбира повече или ползва някоя от посочените, да препоръча нещо. Благодаря предварително!

  • #2
    До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

    Не ми се преглежда каталога.Гледай да е повече литри-65 и да се отваря като чекмедже(не знам как се казва този вид отваряне).
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

      Колега,

      Ти цените видя ли?

      Иди виж на ТЕКА - Германия уредите срещу Метро Исток.


      Иначе каквато и да е фурната, ако нямаш хубави гуми все тая. Ако ме разбра какво ти казвам.
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

        Ако имаш възможност да инвестираш в такава фурна (че са малко скъпи тези от по 2500+лв) с избери нещо което ще ти ходи на ширма, котлона и хладилника.
        Както и на кухнята като цяло.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

          + ако отгоре е керамичен плот и има абсорбатор - погледни дали няма модел, дето да духа отзад нагоре. Така изпаренията и миризмата отива в абсорбатора. Масова практика е да духа напред, над вратата, което абсорбатора не може да хване добре, и като се случи например да си направиш "Вкусно, сочно-точно пиле" с чесън, после къщата мирише 2 дена.

          Иначе, марката е правилна. BOSCH също - то е едно и също де, поне при домакинската техника. Лошото е че често цените им са неправилни, ама какво да се прави...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

            Първоначално публикуван от marco_b Преглед на мнение
            Здравейте, покрай задаващите се празници искам да си направя подарък за кухнята - нова фурна за вграждане. Твърдо съм решил да е Siemens, защото отзивите са чудесни, а и все пак лесно мога да се доверя на немското качество. Въпросът е точно какъв модел да избера от тези - http://www.siemens.expo2000.bg/furni-za-vgrajdane.html
            Моля някой, който им разбира повече или ползва някоя от посочените, да препоръча нещо. Благодаря предварително!
            Много правилно си се насочил. Имам от 5 г. фурна на Сименс и съм много доволен. Само избери задължително модел с " BackWagen"(изтегляща се врата като чекмедже). От тях има един модел, който е около 1000 лв. моита е такава и е супер. Който веднъж е ползвал такава, трудно после се връща към добрата стара система с падаща надолу врата.
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

              Ако, избора е заедно с керамичен плот отгоре,определено Бош имат предимство. След много търсене избрахме такава, която е с доста добри показатели, а плота е с два нагревателя и две горелки,които стават и за пропан-бутан и за природен газ.Управлението е изведено на панела отпред, включително и паленето на газта. Съпругата ми казва, че е добра тази комбинация и е доволна от избора ни.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                Много правилно си се насочил. Имам от 5 г. фурна на Сименс и съм много доволен. Само избери задължително модел с " BackWagen"(изтегляща се врата като чекмедже). От тях има един модел, който е около 1000 лв. моита е такава и е супер. Който веднъж е ползвал такава, трудно после се връща към добрата стара система с падаща надолу врата.

                Тъй като решавам същия проблем, а рядко готвя , би ли пояснил предимствата на изтеглящата се врата.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                  Препоръчвам GORENIE
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                    Препоръчвам GORENIE
                    За фурните не знам, но керамичния плот, който имам на тая фирма, е доста глупаво направен, 3 пъти се разваля, и в момента работи когато си иска и колкото време си иска.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                      Ползвам един керамичен котлонен блок, Аристон-хотпойнт тройка с уникален 32 см котлон(3200 вата) с три зони и 9-степенна регулировка за всяка зона. Прави ми впечатление, че когато работят два или трите котлона(ще идват гости и т.н.), започват заедно да не си достигат пълния капацитет на загряване.
                      Някакви идеи?
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                        Първоначално публикуван от dr.justice Преглед на мнение
                        Тъй като решавам същия проблем, а рядко готвя , би ли пояснил предимствата на изтеглящата се врата.
                        Тавите и скарите са закачени на вратата, при изтегляне "манджата" излиза заедно със вратата навън, при което може да се обслужва перфектно без да се налага да се бърка вътре и след това пак с вратата се вкарва вътре
                        TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                        "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                          Аз си купих Бош/Сименс от посоченият магазин, Продавачите са много отзивчиви и дават необходимите Съвети! Взех по-евтин модел, разбирай всичко необходимо + Самопочистване (Много добре работи!), но с нормална врата. Не че сме Готвачи на Годината, но почти всеки ден се ползва и съм много доволен, до сега близо две години не съм имал проблеми

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Ползвам един керамичен котлонен блок, Аристон-хотпойнт тройка с уникален 32 см котлон(3200 вата) с три зони и 9-степенна регулировка за всяка зона. Прави ми впечатление, че когато работят два или трите котлона(ще идват гости и т.н.), започват заедно да не си достигат пълния капацитет на загряване.
                            Някакви идеи?
                            Може да е ограничена по консумация, или да има защита от прегряване. Моя плот например има защита от прегряване, и явно нещо тя се е скапала, защото се включва когато си иска, а плота блокира докато не истине. Глупава работа.

                            Другия вариант е да са му тънки жиците и да пада напрежението, като се вдигне консумацията. Може да премериш какво стига до тях като напрежение, когато са изключени, когато е включен само един, и когато повече. Пада ли под 190 волта, значи по някаква причина някъде по инсталацията имаш падове, или просто жиците и са прекалено тънки за тая консумация.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за избор на фурна за вграждане?

                              Да изтупам прахта от темата, интересуваме дали някой от вас е запозната с тази марка фурна за вграждане Кuppersbusch, модела който гледам и му се чудя е EEB 6260? Видях че нови са много скъпи, но ми изпадна на добра цена и съм пред дилема. Имали сервиз за тази марка, ако нещо се случи един ден? По принцип гледам и други марки като Siеmens, AEG и Bauknecht говорим за втора употреба внос от чужбина.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X