Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Security фолио за дома и автомобила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Security фолио за дома и автомобила?

    Зрдравейте!

    Някой има ли опит с такъв тип фолио? Дали е слагал на дома или автомобила си и какви са досегашните впечатления?
    Има ли смисъл и ефект или е бошлаф?
    Както се вижда от клиповете има за автомобил или за домашни прозорци и поне от това, което виждам, съм положително впечатлен.
    Има ли въобще фирми, които предлагат такива и какви са ориентировачно цените?




    Спрете Земята, искам да сляза!

  • #2
    грешка
    Спрете Земята, искам да сляза!

    Коментар


    • #3
      Тези ги има в родината - 3m.co.uk/3M/en_GB/window-films-uk/view-all-applications/strengthen-security/
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        Фирма Llumar е сериозно представена в България. Аз съм с прекрасни впечатления от отношението им и качеството им на работа. Свържете се с тях и вижте на място какво имат
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • #5
          Аз лично съм слагал такова фолио на прозорци ...Преди 20 години ..имаше различни видове.Спомням си че един клиент беше ядосал много хора,и кажи речи системно си отмъщаваха на неговите обекти.Слагахме фолио което да спира хвърлен камък да не удари вътре в сградата някой.....

          Ефект имаше ..
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            А какъв ефект се търси от фолиото? Щото единствено може да държи парчетата да не се пилеят наоколо
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              А какъв ефект се търси от фолиото? Щото единствено може да държи парчетата да не се пилеят наоколо
              Ефекта, който се търси е като от показаното на горните клипчета- т.е. предотвратяване, осуетяване, забавяне на взлом, достъп и проникване в къща или кола по нелегален начин от крадци, вандали и т.н. Например прозорците от първия етаж на къща да са с такова фолие, което да затрудни, спре или откаже някой кокошкар, който иска да влезе и краде.
              Спрете Земята, искам да сляза!

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Наскоро влязоха в комшия по вила през новата дограма (То и при мен влязоха, ама през врата с катинар, та не го споменавам).
                Видях как са го направили и фолиото няма да помогне, нито ще ги забави.
                А комшията и СОТ имаше и се е задействал, даже и сотаджиите са пристигнали в правилното време ... а крадеца - през гората с телевизора под мишница ...
                Единствената полза от фолиото - метеш по-малко стъкла.
                Само по-голям телевизор му е майката, че трудно се носи

              • Urko
                Urko коментира
                Редактиране на коментар
                А какъв метод са използвали за взлома?

                Мен ми е ясно, че ако рекат няма какво и как да ги спре. Ама искам поне някакъв санитарен минимум на превенция да има, да не е без хич.
                Даже като се замисля при мен конкретно, каквото и да сложа като превенция- фолио, метални врати ли ще е, аларма ли ще е или СОТ- всичко това като цяло или по отделно е на стойност по-голяма от това, което реално могат да откраднат от нас. Пари кеш не държа, бижута и злата нямам, телевизора ми гони 11 години и изпълнява декоративна функция. Ако него го вземат халал да им е, ще ме отърват да не го нося аз на вторични суровини. Ценните за мен неща за тях са безмислени и недоходоносни.
                Ама от друга страна ептен така да оставя също не ми се иска. То ако е така да махна бравите и да държа отключено. А и съм чувал, че и нищо да не са откраднали чувството, че някой ти е влизал е неприятно.
                Та с това фолио поне някой аджамия, гамен или наркоман да не стресне жената и децата докато спят.

            • #8
              Всякакви дограми се отварят без проблем,особенно ма пвц даже и майстор не викаш да възстановява .....та ако защитиш прозореца в смисъл стъклото,а те отворят прозореца,фолиото дали го има или не ,е все тая.....Сот има смисъл,ако има кой да извести....и най добрата система,ако никой не и обърне внимание,е все тая.....

              Ако има реакция е друго.....телевизор се купува....но като изкарат и кабелите от мазилката ...търсиш купувач за имота щото възстановяването е тежко...а такъв филм гледам от 31 години кажи речи през седмица.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
                А какъв метод са използвали за взлома?
                Метода е щанга тип "кози крак". Почти нищо не може да устои.

                Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение

                Пари кеш не държа, бижута и злата нямам, телевизора ми гони 11 години и изпълнява декоративна функция. Ако него го вземат халал да им е, ще ме отърват да не го нося аз на вторични суровини. Ценните за мен неща за тях са безмислени и недоходоносни.
                Така си мислиш. При мен са пропуснали алуминиева стълба за 400 лв. и са взели използвани инструменти, купувани от магазина за левче и отворен пакет кафе.
                Критериите на крадеца, не са като на нормален човек.

                Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
                То ако е така да махна бравите и да държа отключено.
                Аз почти това направих. Преди имах големи и страшни катинари ... и правих голям ремонт на всички врати и каси.
                Сега съм с малки катинарчета за по левче. Не е проблем да се разбият, но е ясно че е заключено. Следващия път поне вратите няма да ремонтирам.
                А въпроса се среши централно с общо видеонаблюдение на зоната (поне така се надявам). Само че, трябваше всички съседи да си минат по реда, за да им се дават пари за видеонаблюдението.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #10
                  Ех хора, съвсем ме отчаяхте. У мен се създава чyство на тотална безпомощност и безсилие. Да, ако се налеят много пари за техника и системи може и крепост да го направиш. Ама предвид цената на това деание си задавам въпроса струва ли си? Та все си мислех за някакво компромисно решение.

                  Относно видеонаблюдението- виждам смисъл в това, ако къщата е оставена и ние, обитателите сме някъде на далече от нея за сравнително дълго време. То и тогава е относително. В смисъл ок, ако някой разбива, ще мога да го гледам на камерата как влиза и ми изнася покъщнината. Трябва да е пак паралелно със СОТ или аларма. Ама пак опираме до горния пример, където е имало и двете, ама докато дойде СОТа, те вече са били с телевизора в гората.

                  Един роднина си сложи на вилата няква супер-дупер система за видеонаблюдение. Излезна му към 5000 лева. Сега на практика възможностите му се изчерпват наистина само до там, ако някой влезе вътре да го гледа и евентуално да му чете конско по високоговорителя на звуковата система на алармата, а крадеца най-вероятно ще му покаже среден пръст. Да не говорим, че вътре в къщата със сигурност няма имущество на стойност 5000 лева, няма и за 3000. Освен някакви едрогaбаритни неща, за които трябват поне 3-4 човека и микробус и които после на вторичния пазар не можеш да им вземеш и 200 лева.
                  Спрете Земята, искам да сляза!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X