Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Потребителският Ви профил за плащания понастоящем е спрян...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Потребителският Ви профил за плащания понастоящем е спрян...

    Привет колеги, от месеци плащам безпроблемно и безконтактно със смарт часовника или самия смартфон, сутринта не можах да платя безконтактно на никое от двете устройства, успях само със самата пластика на картата, докато се чудя какво е станало, получих имейл от Gmail свързана към моя основен акаунт ето скрийншот:



    Цъкнах на научете повече:






    Това което ме притеснява е че искат да си снимам личната карта или шофьорската книжка за удостоверяване на потребителския ми профил, това нормално ли е?!?

    Ходих и до банката, от там ми казаха че картите са ми активни и от тяхна страна всичко е наред, остава тези допълнителни данни като снимане на ЛК за удостоветяване, тия от гугъл съвсем са станали нагли с подробни данни, вярно че се касае в случая за GPay Wallet , какво ще ме посъветвате?

  • #2
    Снимките не се виждат.

    Не съм им клиент на GPay, но предполагам някоя лицензия за опериране с банкови карти и разплащания им го изискват.
    Така например Револют след като се регистрираха в ЕУ го въведоха като изискване да си снимаш личната карта. Преди това го нямаха.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Значи да не се учудвам че имат вече такова изискване да си снимам ЛК
      Последно редактирано от Еделвайс; 23-01-23, 14:21.

  • #3
    Същото е и с Уайз, селфи с паспорта и/или снимка на ЛК от време на време, изнервящо и дразнещо но друг вариант няма, блокират ти акаунта и до там, ако не правиш каквото искат.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Ясно, значи е нормално да го изискват заради съображения за сигурност, относно банковите карти, сега за първи път ми го искат и затова се учудих че искат толкова лични данни.

  • #4
    Apple Pay няма и не е имал такива изисквания.
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      За сега...

  • #5
    Еделвайс, ти не искаш да плащаш с карта в интернет, пък си се засилил с часовник и телефон. Което е също толкова, да не кажа по-рисково. Не мога да те разбера.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      При плащане с карта имаш същия мигновен контрол - виждаш че си платил сума Х на лице У.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Това е ясно, със часовника ми е по-бързо при всекидневно пазаруване на хранителни продукти, от удобство и бързина ползвам часовника, документите ми са в чанта, после портфейла, та картата и прочие...

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Имам предвид риска при двата вида плащания, това кое ти е по-удобно не го коментираме. В други теми упорито отказваше плащане с карта в интернрт, в същото време плащаш с часовник в пълен с маймуни магазин. Не съм навътре в нещата, но едва ли е по-безопасно. За това беше коментара ми.

  • #6
    Така, сега се изясниха доста неща, към моя гугъл акаунт - GPay-Wallet е бил компрометиран и затова от Гугъл са спрели картите ми и не съм могъл да плащам безконтактно с тела или часовника, когато ходих сутринта до банката, явно не е имала още инфо служителката с която говорих и ми е казала че всичко е ок, междувременно преди малко от банката са ми блокирали всичките ми карти, двете дебни карти и кредитната карта заради според тях хакерска намеса, хубавото в случая че и една стотинка нямам липса, чичко Гугъл първи е реагирал още сутринта и е спрял навреме картите към GPay, преди малко и банката ми блокира всичките карти, утре отивам да платя за издаването за новите две дебитни и кредитна карта, 20 лв за кредитната и по 6 лева за дебитната.

    Едно е сигурно, след като претръпнах и се успокоих че не са ми източили картите, деинсталирах и премахнах всичко свързано с GPay -Wallet, само мобилното приложение ще остане за справка по сметки.

    Колкото за абонамента на YouTube Premium, ще активирам плащане през оператор.

    п.с. Сега разбирате ли защо избягвам интернет плащания, винаги има риск за съжаление

    Коментар


    • MFr
      MFr коментира
      Редактиране на коментар
      Например, при плащане с телефон, не иска ПИН. Не е нужно да се вадят портфейли, чанти или каквото там. И т.н.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Когато плащам с часовника, ми изисква пин код за достъп за самия часовник заради безконтактното плащане, това всеки път като си сваля часовника от ръката, за да е сигурно че друг не е взел часовника ми.

    • MFr
      MFr коментира
      Редактиране на коментар
      Пишем за телефон, не часовник.

  • #7
    Знам че вече е домоде, но разплащанията в брой все още вършат не лоша работа...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      За белите държави е отживелица, обаче у нас е за предпочитане... 🙂

  • #8
    Като викнат куките просто скандала ще стане още по-зрелищен.
    Не вервам плащането в брой да е незаконно а цирка ще го направя само за удоволствие.

    А аз вече и тук попадам на места неприемащи кеш.
    Но това са изключения.

    Иначе тая работа за плащане през разни джаджи не я практикувам.
    Закачил съм си само революта към дижиталната кесия и при нужда мога с телефона.
    Но това е по-скоро “план Б”, истински сметки и карти не връзвам с разни тамагочита.
    Не толкова заради мнителност - за мен е излишно усложняване на процеса.
    Още едно място, при което нещо може да се засере.
    И явно се засира след като тази тема я има!




    Враг усраине

    Коментар


    • #9
      Преди малко получих известие относно моя гугъл акаунт, явно въпросните хакери за които ми споменаха от банката, са се опитали да влязат в моя акаунт и от там достъп до картите ми към GPay, но Google са реагирали веднага и затова са блокирали бързо картите ми към GPay, банката също е направила справка и е видяла същото, определено причината не е от интернет плащане, просто още не съм го правил, единственото което се плаща по интернет е абонамент към Youtube - Premium, нищо друго, всички други плащания са към Лидл, Кауфланд и т.н. нищо съмнително не съм правил, затова съм изненадан

      Скрийншот с отговора от Google:


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20230124_075551_Gmail.jpg Прегледи:0 Размер:205.3 КБ ID:6908893

      Коментар


      • #10
        Ходих до банката пак, вече са заявени новите карти, служителката ме посъветва, ако реша пак да използвам GPay, препоръча ми да регистрирам само кредитната карта, тя имала по-добра защита по подразбиране, мисля да я послушам, но така и иначе няма да я регистрирам докато най-малко не проучат от Google към моя профил проверката и да вдигат блокадата към GPay, за която ви постнах преди малко на скрийншот.


        Лошото при тези онлайн, безконтакти, мобилни плащания и т.н. , всичко това ще се наложи все повече и повече да се ползва, но за съжаление и всичките с това рискове...
        Последно редактирано от Еделвайс; 24-01-23, 11:20.

        Коментар


        • #11
          В крайна сметка аз разбрах, че трябва да платиш 32 лв за нови карти и за малко да ти изтокат сметката.. И всичко това защото не ти се вади картата от портфейла...
          Привърженик съм на иновациите и с кеф ги практикувам, ама до някъде, до там където преценя, че риска си струва привилегиите.
          ​​​​​​
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            А най-добре е да се върнем към ретро плащанията, заплатата ми да я получавам само в брой в плик, плащане на битовите сметки като ходя поотделно за всяко нещо към техен офис на ТЕЦ, Оператор, ТВ и интернет, ВИК и т.н. пазар, покупки и резервации също само кеш, а спестяванията само в буркан банк....

            Язък за съвременните начини и удобства да плащаме модерно без рискове, крадците и хакерите не спят.....
            Последно редактирано от Еделвайс; 25-01-23, 11:50.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Еделвайс, е убууу де, ти си шефЪт. Разни хора - разни идеали. На вкусов и на цвет - товарищей нет.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Еделвайсе, карти, калъфчета уж предпазни, али, бали, и най-накрая се нахендряш да плащаш с часовник. Нещо не ти схващам идеята и критериите от какво да те е страх и от какво не.

            Другото - в магазина плащам с беаконтактна карта и никой никъде и никога не ми се е нервил. Къде пазаруваш, та е толкоз нервна опашката? Да знам да не ходя.

        • #12
          Не е проблема в Google, в случая са реагирали адекватно. Сложи си двуфакторно удостоверяване на профила през Google удостоверител и телефон, все още не могат да ги прескачат.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Това е добра идея, това ли имаш предвид:

            https://support.google.com/accounts/.../1066447?hl=BG

            Кое от двете опции е по-удачно за GPay, Приложител Удостоверител или Ключ за сигурност?
            Последно редактирано от Еделвайс; 25-01-23, 17:50.

        • #13
          Това е, аз удостоверител ползвам, но съм активирал и потвърждение през телефон. Н устройства през които се логваш за първи път ти излиза съобщение на телефона дали това си ти, потвърждаваш и тогава се логва. Освен това може да сложиш резервен имейл за възстановяване. Точиха ми една фирмена карта плащане на реклами във Фейсбук, хванах ги навреме де, но от тогава е така за всичко свързано с плащане. Айдуците винаги са били изобретателни.

          Коментар


          • #14
            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            .... но съм активирал и потвърждение през телефон. Н устройства през които се логваш за първи път ти излиза съобщение на телефона дали това си ти, потвърждаваш и тогава се логва. Освен това може да сложиш резервен имейл за възстановяване......
            Това съм го направил отдавна по подразбиране към моя профил - сигурност, от там - допълнителна защита, в две стъпки са активирани, а сега ще активирам - Приложител Удостоверител, само да прочета първо подробно и внимателно всички стъпки и условия.

            Интересното в моя случай е че изобщо не е влизано в моя гугъл профил, проверих цялата си история подробно за активност, влизания от устройства, плащания, нищо външно и нередно не видях като дейност освен моите си активностти и устройства които са показани,те са само моя си смартфон и часовника, остава през самия GPay някак да са успели незабелязано да правят опит за точене на картите, от Гугъл чакам до няколко дни отговор и да ми активират плащанията към моя GPay, а от банката единственото което ми казаха като инфо че е било хакерска намеса и нищо повече.
            Последно редактирано от Еделвайс; 25-01-23, 19:03.

            Коментар


            • #15
              Дублиране за триене....

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X