Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически верижен трион за клони???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически верижен трион за клони???

    Здравейте, някой ползвал ли е такъв тип трион за овошките. Дали няма да натежава на ръката след окастрянето на 10-20 дървета, реже ли добре и по тънки клонки(издънки).

  • #2
    Миналата година си зех такова и съм много доволен.Бачка със стандартни ножове за саблен трион и може да реже всичко.
    Последно редактирано от gimax; 10-01-23, 09:12.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
      Здравейте, някой ползвал ли е такъв тип трион за овошките. Дали няма да натежава на ръката след окастрянето на 10-20 дървета, реже ли добре и по тънки клонки(издънки).
      Конкретно този модел не зная как работи.
      Чичо ми има подобен (те са десетки май) и мога да ти го снимам.
      Но не за да търсиш точно такъв а за да го избягваш на всяка цена - чеп за зеле не става от него.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Имам на Щил, много е добър но и цената е добра, 330 лева... Батерията държи около 30 мин и се зарежда за 40. Гледах и тези с листовия нож, обаче ме притесняваше, че се движи само напред и назад и може би ще играе ако не захапе добре клона и се отказах и взех такъв с верига.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
          Здравейте, някой ползвал ли е такъв тип трион за овошките. Дали няма да натежава на ръката след окастрянето на 10-20 дървета, реже ли добре и по тънки клонки(издънки).
          Имам подобно от Aliexpres. Върши страхотна работа за двора и лозето - да режа изсъхнали асми. Струваше около 100 лв с две батерии преди 2 години.
          Единствения недостатък е, че след две години ползване не мога да намеря толкова малка пила за да си наточа веригата.

          Коментар


          • #6
            реже всичко, но внимавай с тези евтините, че много ментета.
            аз си взех от лидълските, не за друго, ами хем имам батерии за него, хем е с 3г.гаранция

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:451
Размер:24.9 КБ
ID:6906886

            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              Не знам за конкретния модел, но върши адски много работа. Аз се разхождам и с масльонка и слагам по малко масълце на веригата.
              O888 749-O86
              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
              NC 750

              Коментар


              • #8
                От Лидъл най добре ама трябва да пуснат...

                Коментар


                • #9
                  Колебая се между сабления трион и верижния, затова искам да чуя кой от кое е по доволен.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
                    Колебая се между сабления трион и верижния, затова искам да чуя кой от кое е по доволен.
                    Имам от двата вида акумулаторни саблени триони, първия на Бош който има специална приставка за клони, много е удобен да режеш с една ръка заради приставката и че е по-къс и по-лек, другия е по-удобен да режеш дъски, тръби и т.н., става и за клони но не можеш да го държиш с една ръка, затова имам и от двата вида, верижния съм рязал за проба, удобен е ако трябва да се завреш под много гъст храсталак тип джунгла, за да режеш почти под всякакъв ъгъл но засега не съм изпитвал нужда да имам и него.

                    Този тип е идеален за клони:

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:55.8 КБ ID:6907369



                    А този тип пък е идеален да режеш тръби, дъски и т.н., не е удобен да работиш с една ръка за клони, силата му е другаде:

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:23.6 КБ ID:6907370

                    Това от мен.

                    Ако държиш да вземеш верижен, препоръчвам ти на Щил, като задължително си вземи при възможност още 1-2 батерии и ще имаш 1 час сигурни да работиш спокойно, резервна верига и специална тънка пиличка за заточване на веригата:

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3.jpg Прегледи:0 Размер:48.0 КБ ID:6907372
                    Последно редактирано от Еделвайс; 14-01-23, 08:23.

                    Коментар


                    • #11
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230108_124716.jpg
Прегледи:309
Размер:808.4 КБ
ID:6907388

                      Аз ползвам това - приставка към ъглошлайф. Ползвах я със стария зелен, но след четири години машината умря. Сега е на безчетковия.
                      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                      Kia K5 LPG 2012 г.
                      LZ1DED

                      Коментар


                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това е много готино решение, предполагам въпросната приставка е универсална и може да стане за всеки акумулаторен ъглошлайф? Имам акумулаторен ъглошлайф на Hitachi, може ли линк за въпросната приставка?

                        Това ли е твоята приставка: https://www.emag.bg/pristavka-za-ygl.../pd/DVRC44BBM/
                        Последно редактирано от Еделвайс; 14-01-23, 12:58.

                      • denkov
                        denkov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нед е от Емаг. Моята не знам откъде съм я купил. Задната планка е гъвкава и става на различни машини. Шината и веригата са същите като на резачката от бензиновия тример 4 в 1, менкам ги. Това го писах за Еделвайс.

                    • #12
                      Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
                      Колебая се между сабления трион и верижния, затова искам да чуя кой от кое е по доволен.
                      Имам двата саблени и верижния на parkside . Големия саблен не може да се ползва за клони с една ръка, малкия има приставка като показаната, реже до 7-8 см Ф, верижния реже много по бързо и доста по дебели клони, идеален е за кастрене , особено на високи дървета
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • denkov
                        denkov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сабления и зеге 2 в 1 също ползвам за разчистване на запустял двор. Много е удобен за работа с една ръка. Впрочем и ъглошлайфа с приставката за верижен трион става за една ръка.

                    • #13
                      Като пуснат малкото верижно трионче със сигурност ще го купя.
                      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                      Kia K5 LPG 2012 г.
                      LZ1DED

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не знам дали е пускано в БГ, поръчай го от Lidl.de, не е толкова скъпа доставката.

                    • #14
                      Не знам дали ще ми хареса и трябва да имам възможност да го върна, затова не ползвам lidl.de. Нямам причини да бързам.
                      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                      Kia K5 LPG 2012 г.
                      LZ1DED

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        ако искаш да пробваш, мога да ти покажа моето

                    • #15
                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      Имам двата саблени и верижния на parkside . Големия саблен не може да се ползва за клони с една ръка, малкия има приставка като показаната, реже до 7-8 см Ф, верижния реже много по бързо и доста по дебели клони, идеален е за кастрене , особено на високи дървета
                      След като си ползвал и двата вида можеш ли да кажеш кой би предпочел ако трябва да избираш между малкия саблен и верижния, ще се режат не дебели клони и издънки?

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        тънките клони и издънки до 1см. диаметър ги режа с ножица за клони. иначе верижния при всички положения е по-универсален

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X