Обява

Свий
Няма добавени обяви.

перяща прахосмукачка BOSCH или KARCHER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • перяща прахосмукачка BOSCH или KARCHER

    Та ходих до един от големите магазини за техника. Бош-а е малко по-евтин има и някаква турбо четка вътре...

    Това е: Bosch BWD421PET, 2100 W, Аксесоари за домашни любимци, Филтър HEPA, Турбо четка и четка за матраци, регулиране на мощността

    Същото без турбо четката го има и KARCHER , но с поне 50лв отгоре. И двете работят със свои си почистващи/перящи препарати. Идеята е да си изпера някой друг стол, диван с някво леке,матрак с някво леке и да има налична машинка и за в бъдеще ако се наложи.

    Всакакви мнения са добре дошли, благодаря

  • #2
    Защо не погледнеш Лавор? Аз имам gbp-20 и съм страшно доволен.
    Като забележки, да знаеш само с препарат за екстрактори. С друг не си прави експерименти, особено такъв който се пени. Вземи си за всеки случай и антипенител, и слагай по една капачка в казана на мръсната вода.

    На Керхер се приготви за скъп сервиз и консумативи. Аз лично, тази марка я зачерквам окончателно
    Последно редактирано от FiveFinger; 25-08-22, 18:51.

    Коментар


    • #3
      Благодаря за коментарът. По-скоро клоня към Бош, а LAVOR не я бях даже чувал, кой модел визираш? Гледам в https://www.onlinemashini.bg/ и тези ЛАВОР са хем с по-малък двигател, хем с по-къс кабел... Което си е минус нали?
      Препарат за екстрактори от къде купуваш?

      Коментар


      • #4
        https://www.onlinemashini.bg/ekstrak...dnastilki/3463 ето този Лавор. На Лавор мощността се измерва на маркуча, не на мотора. При Бош и Керхер се мери на мотора. Този лавор, може да се ползва и като обикновенна прахосмукачка. Взима се филтър и торби от Про серията. Работи и с топла вода до 40 градуса, и има голяма разлика с това да е студена/хладка и топла. Петната излизат почти веднага с топлата.
        Официалният вносител на Лавор е АвиаТранс. Виж те какво могат да ти предложат.

        Коментар


        • #5
          Доколкото знам LAVOR нямат добро сервизиране тук в България - Авиа Транс си правели оглушки при проблем с техниката им (споделено от приятел който ползва водоструйка LAVOR).
          НО може нещата да са се променили - знае ли човек.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #6
            Моите 5 ст.
            Имам Боша от 3 години. Пере, чисти, с турбо четката изчиства килим, както с друга прахосмукачка не можеш/освен Рейнбоу и другите от този клас/.
            Преди 7 години купих същата, но тогава беше Зелмер, след това Бош ги купиха. И двете бяха с 4 години гаранция, сега не знам колко е.
            Много работа мина през тях и никакви проблеми.
            Една забележка имам и тя е, че много тежат, не е за жена за всеки ден, иска си мъжка ръка.
            Смело взимай, няма да съжаляваш.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #7
              Поръчах Lavor GBP 20 Екстрактор 1400W

              https://alpe.bg/bg-product-details-911.html

              В понеделник ще е при мен, дан върши работа. Какви препарати ползвате за тапицерии? От къде взимате?

              Коментар


              • #8
                Препарат за екстрактор, задължително.
                https://www.pazaruvaj.com/drugi-domashni-potrebi-i-himikali-c3485/mafra/preparat-za-pochistvane-na-na-tapicerija-i-tekstil-pulimoquettes-oxygen-4-5-l-p0704-p500654697/

                Вземи си и антипенител -“https://cleanshop.bg/bg/product/4390...BE%D0%B4%D0%B8

                Ако ще я ползваш и за прахосмукачка, вземи си миещ филтър и торби за нея. Взимат се от про серията на модела.
                Аз моята също я купих от Алпе. Вкъщи имам и рейнбол, ама да знаеш лавора пере много по-хубаво. Изпра дивана в хола,килими, столове, мека мебел както никога досега. Мих фугите на плочките. Тази машина 12ч не я спрях вкъщи. Не загря за да изключи. През другото време я ползвам да си чистя колата с торби, също нямам оплаквания.

                Как аз я ползвам. Топла вода в съда с препарат. Стриктно спазвай пропорициите. След като свърши резервоара с препарта, изхвърлям мръсната вода, пълня чиста и изплаквам втори път.
                Така няма да ти останат петна по тапицерията/дамаската
                Има достатъчна сила да издърпа всичко. Дивана след 4ч беше готов да се ползва.

                Скоро ще изпера и салона на колата, само трябва да ми остане свободно време.
                Последно редактирано от FiveFinger; 26-08-22, 10:42.

                Коментар


                • #9
                  Около 12-13г . ползвам karcher SE3001. Видяла е всичко - почистване след строителство, пране на килими, дивани, кола. Има и приспособление за миене/пране на плочки.
                  С торби е. За мойто почистване - 1 торба на 7-10 месеца. Има втори въздушен филтър за фин прах.
                  Може да пере с до 60 градуса вода. 3л. е казанчето.
                  Тежка е, и обемиста.
                  Неудобна за ежедневно ползване.
                  Перфектна за "санитарен полуден" на седмица - две.

                  Всичко е изпрала. Ползвам както техен препарат, така и собствен "бъркоч".
                  В определени случаи съм прал и с топла вода и мек сапун.

                  От тукашните представители си купих доп. приспособления.

                  Началото на тази година, втората обвивка на гофрирания маркуч започна да се цепи.
                  Явно вече е пътник.

                  "мерихме си" прахосмукачките с тъста. Той има Зелмер, връстник на Керхера.
                  Зелмера е по-елегантен, малко по-лек,
                  Керхера е по-тежък и грубоват, но чисти/пере по-добре.

                  Коментар


                  • #10
                    Е, как мина? Изпра ли това което трябваше?
                    Бих те посъветвал да повториш само с със студена вода, след като завърши с препаратите.

                    Коментар


                    • #11
                      Вместо "оригинален" препарат против пяна, ползвам половин капачка омекотител за пране. Това, когато ползвам воден филтър, тоест на всяко чистене. Прахосмукачката е Бош, бивш Зелмер. До сега не съм успял да изпера нищо с нея. Имам три неуспешни опита за пране на килими а я ползвам от почти две години. Като чиста прахосмукачка бива.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        Изпрахме доюека на спалнята, излезна доста тъмна вода, а и имаше петна от кучешки пикоч от преди няколко месеца. Доволен съм. Не изчезнаха на 100%, но е максимално близо до абсолютно чисто. После беше ред на столовете , те имат тапицерия само на седалищната част - жена ми не остана мн доволна, пак имало петна.
                        Сега е ред на дивана...
                        Благодаря за съветите!

                        Коментар


                        • #13
                          За да няма петна, напръскай петната с пулверизатор и разтъркай с четка с мек косъм. След това переш с топла вода. Не гореща, топла. Наливаш в казана с препарата. След което изплакваш с хладка вода.
                          Така изкарах от дивана крем с вазелин. Малката така го беше омазала, че не ми се говори.
                          С какъв препарат използва да переш?

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от FiveFinger Преглед на мнение
                            За да няма петна, напръскай петната с пулверизатор и разтъркай с четка с мек косъм. След това переш с топла вода. Не гореща, топла. Наливаш в казана с препарата. След което изплакваш с хладка вода.
                            Така изкарах от дивана крем с вазелин. Малката така го беше омазала, че не ми се говори.
                            С какъв препарат използва да переш?
                            Ако се замисли човек, всяко пране трябва да бъде по този начин - пръскане, разтъркване с четка и чак тогава изсмукване с прахосмукачката. В такъв случай, названието "перяща прахосмукачка" няма нищо общо с действителното действие, което е просто само изсмукване на препарата от килима или дамаската Явно ще трябва да пробвам някаква подобна технология и за килимите, които ходиха на пране, но резултатът не ми хареса съвсем.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                              Ако се замисли човек, всяко пране трябва да бъде по този начин - пръскане, разтъркване с четка и чак тогава изсмукване с прахосмукачката. В такъв случай, названието "перяща прахосмукачка" няма нищо общо с действителното действие, което е просто само изсмукване на препарата от килима или дамаската Явно ще трябва да пробвам някаква подобна технология и за килимите, които ходиха на пране, но резултатът не ми хареса съвсем.
                              Зависи колко и какви са "щетите" по това което ще се пере. Ако има много стари и мазни петна, ще трябва да го изпереш няколко пъти, преди да започне да прилича на нещо.
                              Дригият вариант е, 7к лв на масата, взима се професионална техника която сама си подгрява водата, има и пара и т.н

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X