Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с поръчка от "Алиекспрес"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с поръчка от "Алиекспрес"

    Поръчах си компресорен хладилник 55 литра от "Вевор" в "Алиекспрес".
    Поръчката е от склад в Полша с безплатна доставка и срок на доставка 5 дни. Получих съобщение, че поръчката е изпратена.
    На следващия ден получих съобщение от продавача, че моята дестинация е далече и иска да му преведа още 37 долара.
    Възразих, че стоката е с безплатна доставка и че дестинацията е в ЕС и не съм променял адреса на доставка.
    Получих извинение и "оферта" криво разбрана от мен за 5 долара. Аз разбрах, че искат само 5 долара да доплатя, което ме устройва.
    Написах съобщение в което попитах как да плая 5 долара за доставка.
    А те ми отговориха, че ако искам мога да заплатя 37 долара, а ако не ги заплатя да откажа поръчката като посочи "друга причина" и те ще ми върнат платената от мен сума.

    Как да постъпя?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    Тегли му сиктира и си прибери парите. Или посочи адреса на Гъбко в Германия, да ти доставят те хладилника, ако точно тоя хладилник от тоя търговец ти е толкова ценен.

    Ali-то ми е последен вариант за пазаруване, ако хептен няма от къде. Но 90% от нещата ги има и в eBay, а там правилата са много по не-жълти, плащането също.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Primrouse
      Primrouse коментира
      Редактиране на коментар
      В ebay.de в момента или е изчерпан или цената не е приемлива.
      Има го тук:
      https://www.amazon.de/dp/B08M5WWMD1/...?ie=UTF8&psc=1
      Според мен цената и доставката са приемливи.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Предполагам че ако се изчака краят на активният сезон за такива стоки ще има и по-добра цена.

      От друга страна с отчитане на инфлацията от октомври до сега това е даже евтино.

    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      Във френския вевор ги гледах под 300 евро преди 2-3 седмици.
      Primrouse, линка не работи.

  • #3
    https://report.aliexpress.com/

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Отворих линка.
      Има два варианта: да "отворя" диспут и да изпратя репорт.
      За диспута ми е ясно, Но трябва да изчакам крайната дата на доставка и да НЕ получа продукта.

      А какво ще ми помогне репорта?

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Такава търговска практика е изключително противна. С докладване би трябвало рязко да охладиш (ха-ха) ентусиазма на такива келешчета. Алиекспрес не са чак толкова загубени да позволяват това.

      В ибей свръхвафоризирането на купувачите, заедно със страховите комисионни за продавачите го докараха до там, че все по-рядко може да се намери нещо сносно на добра цена.

      В конкретният случай - търговецът в ибей е платил за листването на стоката, но в момента няма в наличност и е надул цената . Ако няокй клъвне случайно. Също некоректна практика, но позволеа. Отделно стоката е в Хонг Конг и иска доста сериозни суми за доставка.

  • #4
    Преди месец поръчах същия хладилник но 45литра на адрес в Германия. Не дойде, първоначално се опитаха да ми кажат че поръчката е доставена и приета от някой комшия. Поръчката беше с DHL, след разговор с местния клон на фирмата им обясних че натам ще разговарят с адвоката ми, изведнъж се оказа че пратката е загубена. Върнаха ми парите след седмица. Писах два пъти на фирмата в Полша която ги продава, непожелаха да ми отговорят.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!
      Разбрах, че съм изтеглил късата клечка.

  • #5
    В една отделна тема преди месеци го коментирахме това и тъй като моя колега продава в Алиекспрес аз го споменах ама...
    В общи линии търговците/производители в Алито загубиха интерес мотивация да работят.
    Като причините са комплексни - изнерви ги дропшипинга (на Румен Вистата) втори път икономическата ситуация + калпави клиенти.
    И се е стигнало дотам че даже инфото не е и актуално - примерно този хладилник се е продавал преди така ама сега не но просто не са актуализирали по ред причини.
    П.П
    Ако стоката е в интервала от 10 до 50 долара - вероятността да я има и да я получиш е голяма.Ако е над 200 долара - аз се съмнявам че ще дойде..Но се разбира чак най най накрая.След куп съобщения че била тук там по трасето.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Има ли го още в листинга, моля ли линк.

    • vasil lazarov
      vasil lazarov коментира
      Редактиране на коментар
      Незнам как да кача линка. Сега го погледнах е 276е на промоция още 2 дни. Тогава беше 243е. Това за 45литра, 55литровия сега е 313е

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Отново да помоля за линк. Може и на лично съобщение.

  • #6
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ...Ali-то ми е последен вариант за пазаруване, ако хептен няма от къде. Но 90% от нещата ги има и в eBay, а там правилата са много по не-жълти, плащането също.
    Али-баба, али-леля и али-чичак са най реномираните сайтове за търговия с всякаква модерна и луксозна стока. Всичко качествено и евтино се предлага единствено там. Останалите ел. магазини са алчни изедници...

    А както съм писал многократно - истината е, че китайските търговци масово са измамници и мизерабъли. Или предлагат менте стока, или се опитват да опляскат някого с условията за доставка или самата доставка.
    Наскоро познат търсеше екзотичен енкодер. Беше изчерпан при белите търговци. Очаквали наличности догодина по някое време.
    И се метна при чайниците. Където има всичко естествено. Уж... При някой от търговците имало такъв енкодер. Поръчва, плаща, и чака. И дочаква съобщение, че била станала грешка. Цената не била $100, а била $400... Сума за която може да купи двигател с енкодер от производителя. Когато го има...
    Финално чайниците получиха добре познатата комбинация от три пръста - ясно и недвусмислено показан средняк.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Никога не съм иМал проблем с мизерабълите. Важно е да се чете внимателно какво са написали.

    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      #kbot

      Има го тоя момент.

  • #7
    Когато има няколко К/×10К продажби, отдавна и в момента е на пазара и продава и репутацията от близко време е добра, по какво се различава от ,,белите" търговци в амазон и бей? Може би малко по- бързо да ти върнат парите, иначе и белите продават точно същите жълти стоки, доста по- къпо. Трябва да се чете и въпрос на време за доставка, макар и вече не е чак толкова по- дълго. Транспорта им скочи, но пък отдавна имат складове из ЕС, напоследък и Турция. Качеството е за каквото плащаш а ДЧЛ носи и оттам.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #8
      Ето един 45л за 258 евро. Безплатно до БГ са писали, срок 2-6 работни дни.
      https://m.vevor.fr/refrigerateur-por...p_010260447039
      55лт сега е 316,бяха по 286 по спомен. Огромен кютюк е това, виждал съм такъв в Италия на бензиностанция 500 евро-50лт,Дометик май беше.
      С кола сте и по-често може да се завирате по магазини, не че и аз не спирам всеки ден. Отделно вече ако сте решили да ходите далеч от цивилизация за повече време. Преносими се ползват масово 35лт от колеги. Според мен е достатъчен, но всеки си знае за какво ще го ползва.
      Успех.
      Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 04-08-22, 21:42.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Току що се вписах с ютубския ми профил. Избрах България, даде ми 5 евро отстъпка, доставка 30 евро, ТОТАЛ 340.99 евро 😉

      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        Не разгледах подробно посочения сайт - но от пръв поглед този "vevor" има всички данни за дропшипинг...
        Което означава че резултата ще е същия.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Ти не спиш ли бре😄?Дропшипинг? Виж поста отдолу-наличен в Чехия и Франция.

    • #9
      Допуснал съм грешка, НЕ Е безплатно до БГ. Не виждам колко е, на checkout ще покаже. С ПейПал има проследяване са писали. На склад в Чехия и Франция.
      Не мога да кача скрийншота от преводача.
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #10
        Върнаха ми платените пари по сметката. Търговеца сам "приключи" сделката. Но неудовлетворението остава.

        Какво мога да направя с/у него?

        Рипорт или да отварям диспут?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Виж опциите какво предлагат, но е по-вероятно да е рапорт, щото диспута принципно предполага платено, но недоставено или доставеното да не отговаря на описанието.

      • #11
        Да прекратиш покупките от чайнически сайтове...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          В темата има 2-3 линка за Вевор 55л от европейски магазини.

          Отделно че както вече казах този хладилник се продава под 10-ина марки поне. Търсиш го като CF-55

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Точно моят беше поръчан от "Вевор офишъл стор..."

          П.П. И това CF55 Portable Refrigerator само в Амазон го намирам на цена 330USD+424USD=754USD Скъпо, много скъпо!
          Последно редактирано от s_s1; 08-08-22, 14:55.

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Вевор офишал стор... ама в Алиекспрес.

          Влачи примерно оттука:
          https://www.amazon.de/-/en/VEVOR-Por...s%2C187&sr=8-7

      • #12
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Върнаха ми платените пари по сметката. Търговеца сам "приключи" сделката. Но неудовлетворението остава.

        Какво мога да направя с/у него?

        Рипорт или да отварям диспут?
        Щом е върнал парите - нищо.


        Купи си от някой от ликовете по-горе от търговец от бяла страна и ще получиш удовлетворение.

        ---

        Вчера пазарувахме за седмицата и замразените храни ги набутахме в хладилничето че обиколката беше голяма. Настроихме го на -10 градуса.

        Като се прибрахме възкъсничко, Главното Командване огледа обстановката и отсече:
        - Я да го пренесем това цялото в гаража и да го включим там, утре ще го мисля.

        Коментар


        • #13
          Използвам темата за хладилника:
          Ва тази страница: https://www.autoled4x4.com/en/kit-55...55-basket.html
          е описано че малкото отделение е хладилник, а по-голямото фризер.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фризер.JPG
Прегледи:756
Размер:113.3 КБ
ID:6883992

          А от този линк от който поръчах и вдигнаха в последствие цената на 369 USD https://www.aliexpress.com/item/1005...martRedirect=y

          малкото отделение е отбелязано като фризерно, а голямото е хладилно.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фризер1.jpg
Прегледи:766
Размер:162.9 КБ
ID:6883993
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Кое е вярно, малкото или голямото е по-нискотемпературното отделение?

            Аз търся такъв с малка фризерна част и по-голяма хладилна.

        • #14
          Голямото е фризер или хладилник според каква температура си нагласил.

          Малкото е винаги по-топло, напр. наполовина между околната температура и охладеното.

          Хладилник с горно отваряне и малка фризерна камера едва ли ще намериш.

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            https://www.amazon.co.uk/KITGARN-Com...+Car+Fridge+-4

            И в този линк пишат, че фризер зоната е малката, а хладилната зона е голямата.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            лъжат. Или изгубено в превода от китайски.

            този е 35л ама по някаква причина и той има метални стени в големия обем, а не в малкия.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Ползвал съм такива служебни. Като го настроиш на 4°С е перфектно. Ако свалиш темп. рискуваш долепеното до стените да замръзне. Не че няма вероятност и при 4гр да се случи, ама...
            Всичко е в настройките, сега са модерни с дисплеи.

        • #15
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фризер2.JPG
Прегледи:699
Размер:48.3 КБ
ID:6884264
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X