Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокчета /препарат/ против хлебарки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокчета /препарат/ против хлебарки

    В апартамента на покойните ми родители има хлебарки. Няма никаква храна от години.
    Хлебарки има и в целия блок/къща на 3 етажа с по 1 апартамент.
    Съседа, който е ветеринарен лекар няколко пъти през 10-тина дни е пръскал с Айкън апартаментите, коридора, избите и таванските помещения. Популацията намалява и след няколко месеца се увеличава отново.

    Преди време съм ползвал малки блокчета с форма на куб със страна 1 см. Те имаха дълготраен ефект. Търся ги в нета, но не мога да намеря какво им беше търговското наименование.

    Моля за помощ.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    Кубчета Хлебомор,кубчета Клинес,лентички Халек-всички действат

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря. Мисля, че беше Клинес. Ще купя и ще пробвам.

  • #3
    Не знам за блокчета, но знам какво ги мори безотказно - това

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      С айкън нямаш грижи, просто не вреди на бозайници. Действа със сигурност поне месец.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Препарата срещу колорадски бръмбар няма да го намериш.

      Фронтлайн или Фипрекс, има докторски опаковки по 100 и 250мл (това е против бълхи и кърлежи по котки и кучета), малко скъпичко ама съвсем фино напръскване по ъглите решава проблема.

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      https://www.home-max.bg/fyuri-20-ml-...listna-vushka/

      С якото име "Фюри" Нервнопаралитик!

  • #4
    Килтокс от магазина за 1 лев - периодично, при нужда.
    Приходящите трябва да се хванат преди да са почнали да се размножават.
    Това дето има "дълготраен ефект" още не са го измислили. Рано или късно свикват на всичко "дълготрайно".
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #5
      Свърза се с мен мой познат, който чете, но не пише във форума. Каза ми, че във софийска фирма за дезинфекция, дезинсекция и дератизация ползвали Синузан. Но в нашия град по агроаптеки и ветеринари няма такъв препарат.

      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        При нас фирма пръска мазетата редовно. Не са изчезнали хлебарките и след пръскане 2 дни не се влиза.
        И това значи ли, че препарата им е добър?

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Значи, че НЕ е добър.

    • #6
      С 2 ръце и 2 крака за Фронтлайн. От момента, в който започнахме да пръскаме, не съм виждал хлебарка вкъщи. А това са 7-8 години вече. Пак Ясен ме светна.

      Как работи - оставя ги да си лазят, полепва им по крачката и си го занасят в гнездата или където се крият, там заразяват и останалите и всичко живо под формата на насекомо се гътва. Действа им на някакъв нервен рецептор, ако помня добре, който останалите животиняци нямат. Разбирай - за хора и домашни любимци вреда няма.

      Има и фирми, обработващи сградата с активната съставка на Фронтлайн, но кои са точно, не знам. В нашия блок пръскаха с такова. Хлебарки имаше МНОГО. Сега само лятото я влезе някоя черна отвън (катерят се по мазилката), я не.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Ползвам спрей - има го и така.

        По едно пръсване ниско по первазите примерно през метър и половина - два + кюшетата + където има повече следи или от където подозираш че влизат, примерно покрай отдушници. Веднъж годишно. Обикновено до 2 седмици след първото пръскане изчезват. Вкъщи не съм пръскал от минимум 2 години и още няма.

        По кюшетата на кухненската час/бокс може малко по-нагъсто, но пак без да се прекалява. Това ако не изчезнат за 2 седмици. Но то ако не изчезнат поне силно ще се редуцират, но и ще означава че някъде около теб има яко огнище и ще трябва повече търпение докато се гътнат всички.

        Вкъщи ефекта беше направо магически, а не вярвах хич, защото проблема беше сериозен.

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        За спрея тук за 100 мл искат 39 лв. Прекалено скъпо.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Еми сам си прецени дали 39 лева за 3 години са ти по-скъпи от хлебарките. Толкова време ползваме един спрей. Аз по-потресаващо бърз и окончателен ефект не съм виждал.

    • #7
      Айкън струва между 5 и 7 лева, според зависи от къде ще го взема, 20 мл за 5 литра вода. Стигат ми да напръскам у нас и по двора почти два пъти. С две опаковки приключвам сезона на активност на кърлежите и бълхите, хлебарките са нетърсен бонус. Преди да напръскам за първи път по двора, даже не предполагах че има хлебарки - видях ги после да берат душа тук-там по цимента в двора. На септични ями ни е квартала и у нас хлебарки няма, сега сме във "воден цикъл", правят ни канализация и вероятно като се свържем ще си имаме повече.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Не е задължително. Хлебарките се въдят трайно по топли мазета, абонатни станции и тръби на топлофикация. В частвн имот трябва да си ги отглеждаш почти нарочно. Или някой от съседите. По канализацията не ги очаквай. От там може някоя стоножка да изпълзи.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X