Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водна мъгла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Хлорни таблетки съм ползвал. После със седмици всичко мирише на соц-басейн. За мъглата такова не бих сложил. Ще ми развали удоволствието.
    Има течни препарати за питейна вода. Купувал съм от Бриколаж, не помня име. Не мирише, но действието е еднократко и излиза доста скъпо, ако се ползва често.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Имаме... Фийчър. Коментираш едно, закача се за друго. Особено ако си е твое и случайно първо вместо коментар си натиснал редактирай...
      Последно редактирано от deyan_h; 15-06-22, 18:12.

  • #17
    Вижте.. Притесненията според мен са безсмислени, но авторът на темата очевидно очаква съвет от сорта "сребърен кръст и молитва от селския поп", че да сме по-спокойни.

    Амиииии.... добре... Можем. Шише йодна тинктура в бидона.

    🤣🤣🤣🤣
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Не литровата бутилка бре, да не сте идиоти?... Искате болящи, червени очи?
      Ясене, не си доволен от загубата на блефарита?

      В хомеопатични разреждания...
      Господи...

      Е, алтернатива тогава. Шише кислородна
      вода.... Ако ви е кеф, лиснете ако щете и литър.
      Последно редактирано от deyan_h; 15-06-22, 18:22.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      За кислородната вода се договорихме. 20-100мл в бидон 100л и смело разбъркване.

      Е да де - след 2-3 дни сме обратно в точка 1. И по-бързо, ако има светлина.

    • deyan_h
      deyan_h коментира
      Редактиране на коментар
      Добре. Няма да коментирам, че ще стане мейхем... 🤣🤣 Шейкхендзз?

      Решението е бутилче кислородна вода за 0.95 от аптеката,едно на седмица, понеделник и четвъртък по половинка... Хурееей... 🤣
      Последно редактирано от deyan_h; 15-06-22, 18:46.

  • #18
    Моята мъгла я пуснах - 5 дюзи, 20лв., директно от крана.
    На снимката не е излязло добре, но доста мъгла прави.
    Жената я хареса. На мен ми е мокра.
    На терасата винаги е сянка и има чуден ветрец. За допълнително охлаждане ползвам студена бира.
    Обаче през август мъглата може да стане актуална, важното е че имам готовност


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WaterFog.jpg
Прегледи:271
Размер:46.5 КБ
ID:6871438
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #19
      Химиците,

      я дайте, моля, малко по-научно сътношение за поддържане на вода в бидон, поставен далеч от слънце и пълнен от водопровод. Има ли нещо, което хлора убива, а перхидрола не? Обратното?

      Коментар


      • bokomo
        bokomo коментира
        Редактиране на коментар
        И понеже ми е изтекло времето за редакция. Има ли риск концентрирана кислородна вода (30%) да реагира с ПЕ тръба, щото така е направена самоделката ми за хлориране на бидона.

    • #20
      Значи, след няколко деня проби - ако имате постоянен ветрец, мъглата няма смисъл.
      Ветреца си духа на където си иска. Може изведнъж да ви плясне мокро в лицето или да го отнесе на сухото пране. При мен, най-често я носи навън, от което полза нямам.
      Много по-добър ефект има, ако намокря плочките с маркуча. Захлаждане се усеща моментално, и държи докато изсъхне (около една бира време).
      Иначе, дюзите за 20лв функционират добре. Мъглата е ситна и се носи по въздуха. Няма едри капки и локви.
      Засега няма ги махам. Може пък да се случи безветрен ден
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Аз винаги съм си знаел, че тази мъгла е вятър и мъгла, ама нали никой не ми вярва-не исках да се караме с колегите.
        Това на теория охлажда разбира се, но нали трябва охладения въздух(колко е той-ташак...) да си остане в близост до нас и да го усещаме.
        При външен монтаж-минимален вятър отнася 100% от ефекта, и охлаждаме атмосферата. Ние си оставаме с потенето...

      • brpi
        brpi коментира
        Редактиране на коментар
        Вятъра ги духа що няма налягане, ти си направил наи неефективната система и ефтиниджос сиситема ,директно налягане каквоот чешмата даде.

        Както писах по рано , наи скъпи и наи ефективни са тия на високо налягане , даже има такива с двустепена помпа - и да дух а вятър струята я много яка и не я носи нанникъде.

        Тука в Аризона такива ситеми има с хиляди .... инак през лятото няма как някои да седне навън на открито в някое заведение. Отделно комплекта за среден размер навес е 1200 -1500 долара което е по силите на доста семеиства и ги има сложени и по доста къщи.


        и 1 условия което при нас почти винаги е изпълнено - да няма влага във въздуха..... мисля е ясно на всеки защо трябва да е така.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Не е лесно да признаеш че нещо не става, като си изсипал една шапка пари за него. Пени се, не пени се ...

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X