Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дини, семки. Праскови - костилки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дини, семки. Праскови - костилки.

    В сезона на дините съм довел до съвършенство отстраняването на семките. Като дете не им обръщах внимание, но след едно посещение на пречиствателна станция "Равда" заедно с немски туристи видяхме изсушени и пресети купчини от динени и гроздови семки.

    Нямаше костилки. Нито от сливи, нито от праскови.
    -Ванко, приятелят на Нели яде черешите с костилките, защото я обича. Ти защо плюеш костилките на прасковите? Нали ме обичаш най-много!!!

    Близо до темата. В момента по ТВ се обсъжда защо "Софийска вода" изхвърля утайките си от пречиствателната станция в нивите на с. Столник. Кметицата е бясна, защо не ги питат. Специалистът обяснява, че тези утайки подобряват качествата на почвата.

    Поразява ме пълната некомпетентност на кметицата и нейните селяни.

    В Чехия преди години наблюдавах в къра цистеерни да изхвърлят течните отпадъци от свинефермите. Селяните обясняваха, че 5-6 дни мирише лошо, но ползата - амоняк, микроелементи е голяма.
    Последно редактирано от Симеон; 20-08-09, 08:15.

  • #2
    До: Дини, семки. Праскови - костилки.

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
    В Чехия преди години наблюдавах в къра цистеерни да изхвърлят течните отпадъци от свинефермите. Селяните обясняваха, че 5-6 дни мирише лошо, но ползата - амоняк, микроелементи е голяма.
    В България също се прави но само на места където собствениците кооперациите са по управни а и разходите за изсуствени торове се свеждат до нула.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X