Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на IP телевизия за дома.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на IP телевизия за дома.

    Привет ... Сдобих се с нова къща,и си пренареждам нещата ...Та да питам.
    И в старата и новата къща имам оптика ,скороста е 1 гигабит

    На двете места има чисто нови смарт телевизори .....

    Та каква телевизия да им пусна.Със модем,без модем...все тая....

    В момента се ползва кулбокс на едното място и на другото, някакъв модем със 700 програми за 2.50 лв на месец
    Но качеството на тоя модем не е ок.Работи в режим 1280 на 1024 и не е ок при телевизори 4 К

    Аааа и да може да се връща назад ...в момента го има това.

    Гледах виваком,А1 , Булсатком....нищо не разбрах... Булсатком неща и да ги чуя....по принцип ползвах до миналия месец тяхна услуга ....като изключим факта че за 30 дни услуги има под две седмици....качеството(когато имаше услуга) беше ок.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Препоръчвам Виваком и въпреки , че съм на тях и ги хвалят най-много , ще кажа - просто най-малкото зло.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Препоръчвам Виваком и въпреки , че съм на тях и ги хвалят най-много , ще кажа - просто най-малкото зло.
      Нещо неможах да се ориентирам ....

      Само да допълня....доставчика на интернет по оптика на двете места са ITD и Булсатком....но телевизията не искам да е от тях.
      Тоест искам да ги запазя като доставчици само на Интернет.

      Това значи че пакета,модема и т.н трябва да може да работи в друга мрежа.

      Ако изберем виваком,то услугите трябва да могат да функционират през нета на Булсатком.

      Cooolbox не могат така...те имат VPN за телевизия и интернет.

      Тоест ако включа модема в Булсатком той няма да работи.

      Мога да направя VPN между двете мрежи и COOOLBOX да го пусна като втори телевизор...но не ми се занимава...по скоро искам нещо ново.

      И без това съм усложнил нещата прекалено много,а имам да накачвам още куп връзки .... всъщност офиса и двете къщи са във един VPN ......но това е друга тема.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        Допреди време IpTV с доставчик различен от този на свързаност беше само пиратска работа.
        Сега чувам, че някои от българските оператори станали по-либерални.
        Проверявал ли си всъщност дали бокс на вивацом например няма да върви през произволен доставчик?

        Или на някой от другите?

        Дето се вика потай в някой офис.

        Съжалявам, че не мога да съм по-конкретен - аз не ползвам такава услуга и нямам интерес.

        При нашите има 2 сет-топ бокс-а MAG, имат не зная по колко стотин програми, независими са от към доставчик но цялата тази работа е доста на ръба.
        В сми със сигурност не е много лигъл.
        Доставчикът е нещо като ТиВи.бг но поне не продава така открито като тези.

        Ти обаче едва ли търсиш такова.
        Та моята препоръка е да провериш доставчиците на интерактивна тиливизя все още ли я продават само в своята мрежа.
        Защото мисля, че вече има изключения!
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          А1 ги дават да може "Използвай надеждна интернет връзка от доставчик по твой избор.". Аз съм доволен от това дето са ми пуснали щото мога да си връщам и да си гледам минали от преди 1-2 дни предавания. Или да си пусна нещо 20-30 мин след като е почнало и да си превъртам рекламите. Не знам това дето предлагат като Xplore TV дали е същото.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Да, мисля точно за ментел съм чувал, че ТВ услугата може да работи през произволен доставчик.
            А щом го и пише вероятно е така.
            Сега ако въпросът е дали услугата им "става" вече съм пас.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            И Булсат може. Нямаха оптика до новата ни квартира и си намерихме друг доставчик на нет. Само IPTV или както се казваше си е на Булсат. Плюс това и на двете места сме на принципа плащаш-ползваш, не-не

        • #6
          Исках да кажа , че Виваком колкото и да не са цвете за мирисане , за IPTV мисля , че нямат конкуренция в момента у нас .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #7
            Когато доставчиците на интернет и IP-TV са различни, това дава чудесно оправдание на доставчика на TV при проблеми и прекъсвания.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #8
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-28-03-809_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:956
Размер:105.2 КБ
ID:6818054 Докато рових по тоя въпрос...попаднах на безплатни ип телевиизи...стрейминг....Намирам приложения за андроид и уиндоус със близо 900 тв канала... всичко на руски.За мен си е ок...руския.

              830 канала към момента

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2022-02-17-08-26-03-786_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg Прегледи:0 Размер:128.4 КБ ID:6818053
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #9
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-43-06-115_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:939
Размер:64.7 КБ
ID:6818064 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-49-876_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:915
Размер:38.8 КБ
ID:6818065 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-59-451_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:939
Размер:45.0 КБ
ID:6818066 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-42-57-957_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:923
Размер:64.3 КБ
ID:6818067 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-44-015_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:940
Размер:32.0 КБ
ID:6818068 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-42-083_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:937
Размер:41.1 КБ
ID:6818069 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-44-015_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:951
Размер:32.0 КБ
ID:6818087 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-44-015_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:934
Размер:32.0 КБ
ID:6818088 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-44-015_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:926
Размер:32.0 КБ
ID:6818089 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-42-083_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:938
Размер:41.1 КБ
ID:6818090 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-17-08-41-42-083_com.lcs.lazyiptvdeluxe.jpg
Прегледи:922
Размер:41.1 КБ
ID:6818091
                Прикачени файлове
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #10
                  Мани ги тия руски простотии, няма начин да седна да им гледам телевизиите на руски. Обаче следя темата защото и мен ме интересуват новите IPTV предложения. И на мен ми е важно гледането на телевизия да не зависи от доставчика на интернет тоест да може да се мести бокса на различни дестинации, примерно на почивка и така нататък. Ценово обаче пак са наточили балтията, и а1 или вивакомци. Като че ли Булсат-комската телевизия според мен е най поносима защото срещу 34 лв месечно предлагат пълния пакет от спортни канали които на практика и гледам най-много. Твърдят че предлагат високо качество HD и връщане на предавания до една седмица, за мен това е много важно защото вечерно време гледаме семейно предавания с малко закъснение но изрязваме рекламите които ги направиха по пет-шест минути минимум. Tа темата ще е полезна с личните наблюдения на хора ползващи различните услуги.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ... Tа темата ще е полезна с личните наблюдения на хора ползващи различните услуги.

                    Напълно съм съгласен. Ето лично наблюдение.

                    ЕОН с техен андроид бокс + Интернет от Виваком. Технология "опткика-до-сградата".

                    Приемникът е доста добър и доста отключен. Няма проблем да се инсталира коди, влц, хбо го и там каквото иска човек от плей стора. Забива доволно рядко, най-често след пускане на Коди. Дистанционното е блутут, което е много удобно. Има възможност да управлява и телевизор, което прави второто дистанционно излишно.

                    Рутерът е двубандов, като за операторски бива, но е склонен към греене и иска да е на проветриво място, ако загрее почват мизерии. По едно време не можеше да се смени лесно или трябваше да се сложи суич преди него за да работи произволен рутер. Сега не знам, май вече може. При мен работи като WAN-а е бриджнат с порта за телевизия, което масовите рутери не го могат или трябва DD-WRT.

                    Връщане 1 седмица на всички канали, вкл. HD, което го няма на всички предложения с MAG. Работи значително по-стабилно от MAG и до голяма степен е с по-удобно меню. Няма екстрата да ти запише некриптирано съдържание на външен носител, но това може да се очаква. Качеството на предаванията не е мазньоч и за мен е съвсем приемливо. Гледам ТВ по няколко часа в седмицата и за мен е приемливо решение.

                    Цена ~35 лева с включен интернет, без спорт, хбо и др. премиум канали.

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      35лв с интернета е добре, но на мен ми трябват Диема спорт и Маховете.

                    • bokomo
                      bokomo коментира
                      Редактиране на коментар
                      Спорта върви с хбо, чалга тв и т.н. 60 лв. месечно като им гледам ценовата листа. Аз спорт вкъщи не гледам и за мен не си заслужава, хбо не ми трябва.

                  • #12
                    Споменатити по-напред tivi.bg. Приличен избор на програми. На моменти се заплесват и не ъпдейтват програмата на някои канали. Последно време като че ли са се постегнали и тоя проблем се забелязва по-рядко.
                    По-атрактивните канали могат да се връщат седмица назад. Някои канали само ден назад. Понякога записите на предаванията за "счупени" и току станат на квадрати или субтитрите зачезнат. Понякога пък записите липсват или не могат да се гледат.
                    Не е като да не стават, но чувствата ми са по-скоро смесени. Биха могли да се представят и по-добре...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не спомена цената която плащаш ти, защото изглежда има значителни разлики при различните доставчици на нет.

                  • #13
                    Тия тиви бг, съвсем приличат да продават китайска скрап на евро цени. Скалъпен набързо сайт на wp и липсващиге връзки в текста само допълват картинката. Когата ползвах MAG приемник плащах много по-малко за повече неща.

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това с плащането е много относително там защото зависи от провайдера на интернет, ако той реши може и без пари да гледаш. Но наистина както казваш там малко нещата са по-малко пари за не високо качество.

                  • #14
                    На едно място ползвам Оптика на COOOLBOX със приемник MAG 250 ...има 150-200 канала без HBO .Аз гледам viasat , discovery,NG има ги всички.

                    Връща до седмица на повечето канали.Приемника не забива никога,но веднъж седмично се рестартира,а неговия рестарт отнема 2-3 минути минимум.Имам стационарен телефон и 100 мегабита нет,всичко за 29 лв.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #15
                      Има ли някой който ползва услугата b.box на Булсатком.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X