Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за сериозна фирма - продажба и монтаж на висок клас климатици за гр. Лясковец, може да е от Г.Оряховица или В.Търново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за сериозна фирма - продажба и монтаж на висок клас климатици за гр. Лясковец, може да е от Г.Оряховица или В.Търново

    Привет колеги, търся за наш много близък роднина, коректна фирма за климатици, продажба и монтаж, живее в къща в Лясковец и иска да монтира висок клас климатик Daikin 12-ка - два броя, за две помещения, за отопление ще се ползва основно.

    В случая темата е да ми препоръчате сериозна фирма, продажба и монтаж на висок клас климатици, да предлагат Daikin, за гр. Лясковец, може фирмата да е от Г.Оряховица или В.Търново?

  • #2
    То в малките градове вече няма не коректни фирми или си гледаш работата или затваряш щото много бързо мълвата те оставя без работа.
    Да ровне в нета и да кара наред фирмите за монтаж на климатична техника във този район.
    После да пита кои с какви марки работи и като намери някои с Дайкин да поиска оферта и готово.
    Дайкин е скъпа марка и едва ли ще я предлага някои гаражен майстор.
    Не че, имам нещо против гаражните майстори.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Тази задача за намирането на фирмите се пада на мен, затова реших да питам първо тук ако има някой колега от тези градове и да каже някоя и друга препоръка?

      В краен случай ще ровя из форумите за В.Търново за климатици Дайкин, но ми се ще информация от първо лице, ако има сред колегите тук.

      Не е спешно, може и напролет да се монтират

  • #3
    То за монтаж има предложения много,и почти нищо не оплескват.Виж,ако ти трябва някой за ремонт на климатик,става страшно тегаво,никой не иска,или не знае...

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      В случая говорим за фирма за закупуване, монтаж и гаранционна поддръжка за Дайкин в района на В.Търново

  • #4
    Няма ли тук колеги поне от Велико Търново, да са купували климатик и да кажете отзиви за фирма?

    Иначе за Дайкин сме се спряли на две серии, Perfera FTXM-R и на Comfora.

    Засега успях да прочета добри отзиви за Клима Стил и Енджълс, но информацията е стара, не знам как е към днешна дата?
    Последно редактирано от Еделвайс; 05-01-22, 16:42.

    Коментар


    • #5
      Аз имам FTXS 35K 12- ка от 6 години. Чешко производство. Води се професионална серия според техниците.
      Има камара глезории, сензор за движение и присъствие и модул за безжично управление.
      Много съм доволен от него. Отопляваме почти целия апартамент, без една стая. Казват, че отговарял на 16-ка тая серия.
      Та, от марката съм с добро впечатление.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Да така е, вече 15 години съм с такъв но 9-ка

    • #6
      Аз пък сложих тази година две 12-ки , едното Грее , другото Дайкин , че стана няква спекула и изпокриха климатиците . И двете са в един ценови клас. Дайкина е боклук. Обмислям , на лято да взема още едно Грее и да накажа Дайкина в гаража да топли.

      Бах се насочил към Дайкин , заради марката, но в днешно време марките , май не са от значение .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Темата не е за и против, а за читава фирма от В. Търново за доставка и монтаж на съответните климатици, моля по същество по темата?

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Сори, в него район не мога да препоръчам .

    • #7
      Mitsubishi,също са много добри климатици.За в къщи си купих Daikin,но пък курсовете за монтажник ги карах в Mitsubishi.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Мицубишитата са даже и по-скъпи от Дайкина, та ако нещо има проблем да поръчаме конкретен модрл Дайкин, другия ни избор ще е Мицубиши.

    • #8
      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
      Няма ли тук колеги поне от Велико Търново, да са купували климатик и да кажете отзиви за фирма?

      Иначе за Дайкин сме се спряли на две серии, Perfera FTXM-R и на Comfora.

      Засега успях да прочета добри отзиви за Клима Стил и Енджълс, но информацията е стара, не знам как е към днешна дата?
      Нещо не ти е правилно търсенето. Първо търси кой в региона монтира Дайкин, после си избирай. Че ми се струва няма да имаш големи чуденки. Като ти кажа, че съм много доволен от фирма Х, пък тя монтира Мицубиши, теб с какво ще ти помогне това? Монтажа и последващият сервиз са ключовите неща при всяка покупка. Кой да дойде да ти плясне климатика все ще намериш. Та търси официален вносител, после ги питай кой им е представител за региона и така.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #9
        Та както си мислех, място за избор йок https://www.daikin.bg/bg_bg/dealer-l...14&language=bg
        Те ти и подробности https://www.daikin.bg/bg_bg/dealer-locator/4620914.html
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Гледах за тази фирма, лошото е че има много негативни мнения за фирмата - Мега Електроникс - АП специално за В.Търново, не знам и аз вече къде да се обърнем, затова се надявах на преки впечатления.

      • #10
        Климакомфорт се справиха добре.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Сподели повече подробности за тях като впечатления ако имаш?
          Последно редактирано от Еделвайс; 06-01-22, 13:58.

        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Работиха чисто с вакуммиране и тест. Дайкините ги доставиха, нищо че не бяха в листата им, FTXM беше най-скъпия.
          Мицубиши и Фуджицу имат налични, но сайта им не е ъпдейтван, ще има разминавания в цени предполагам. Регистрирани по ДДС, не се мръщят на плащания по сметка.

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря, това е добра насока и засега към тях ще се ориентираме.

      • #11
        Vimax Велико Търново

        Коментар


        • #12
          Аз съм от ВТ, и имам мой човек, който ми монтира климатици, и на нас ние монтирал от може би поне 6 години. Най-готиното, е че са много сериознис поддръжката. Грижат се е и годишна поддръжка, кояте е изискване за гаранцията. Надявам се, да не звучи, като реклама, но това са моите хора. Ще пиша на лично данните за контакт.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря за контактите, ще пиша при развитие.

        • #13
          Преди да дойде време да се монтират климатиците, ще е през април месец, както споменах по-назад, климатиците ще се ползват с приоритет главно за отопление, какво мислите за вътрешното тяло да е подово, мисля че ще е по-ефективно при отопление, освен по-високата цена, има ли други минуси спрямо стандартното вътрешно тяло?





          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Daikin-Floor-fvxs25f-35f-50f.jpg Прегледи:0 Размер:23.5 КБ ID:6812752

          Коментар


          • #14
            Други минуси-събира повече прах от стенния,заема място от жилищната площ,и пред тялото не трябва да има нищо поне на 2 метра...

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              В какъв смисъл не трябва да има нищо на 2 метра, шкаф ли, стена ли, разбрах че при отопление духа отдолу а при охлаждане отгоре, а въздуха го взима от предната решетка в горната челна част, така ли е?

            • krassitch
              krassitch коментира
              Редактиране на коментар
              В смисъл,че независимо топлият,или студения въздух,трябва да има свободно пространство пред тялото,да може да духа и топли ефективно...Не мисля,че си струва повечето пари

          • #15
            На кратко струва си.И може да духа на топло и отдолу/опред и отгоре или само отгоре.
            Тялото навремето бе произвеждано само в Чехия и бе така наречената профи серия.
            Сега не знам тъй като не се занимавам с Дайкин от 6 години насам, но предполагам си остават читави и най- важно супер тихи зафади типа на вентилатор.
            Аз бих взел или това или фуджитсу за тия пари.
            Поздрави и успех с монтажа.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X