Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка за пепел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачка за пепел

    Какво представлява от самосебе си прахосмукачката за пепел?


    Става ли да събира строителни отпадъци?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Купих една такава от Баумау преди няколко години и я ползвам освен за пепел и да си чистя гаража. Определено не е като тези за индустриално приложение. Вместо торба има въздушен филтър и боклукът остава в казана. Ще се разочароваш, ако очакваш да вдига сравнително тежки строителни отпадъци.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Според мен за нищо не става-филтъра се затиска от едно чистене на камината и после вакума и е никакъв.Аз лично съм по-доволен от контейнер, в който забивам нормална,мощна прахосмукачка.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        Ко? Не!

        Поне Смарт да беше споменато някъде а то…
        В началото не проумях идеята обаче след като има пракосмулачка за шума…
        Каквато дори аз имам - оти па да нема и такава?!?
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Какво представлява от самосебе си прахосмукачката за пепел?


          Става ли да събира строителни отпадъци?
          За какво по-точно ти трябва, за пепел или за строителна прах, преди време купих една на парксайд за пепел за да я използвам да чистя роняща се строителна прах в мазето, парксайда се задръсти само за 1 минута работа и беше събрал само 200 грама строителна прах, веднага я върнах, след консултация с колегата Dragozov, взех голяма с метален контейнер с як въздушен филтър и в комбинация с текстилни еднократни торби, прахосмукачка lavor, 2 киловата мощност, много съм доволен, строителната прах е едно от най-гадните неща за прахосмукачка, Lavor-а вече 2 години ми служи безпроблемно.

          Задължително е обаче комбинацията, неговия си филтър + текстилен за еднократна употреба, за да запазиш мотора от повреди вследствие на гадния фин строителен прах.

          Коментар


          • #6
            Трябва ми за пепел. До тук добре.
            но ми трябва и строителна/индустриална.
            Щеше ми се да може 2в1
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              Точно 2 в 1 ти трябва - метла и лопатка.

              Коментар


              • #8
                Добре ве, има едни керхер за бачкатори.
                В тях са включва къртача/хилтиту и те палят хафтоматично прахогрозачката

                Виждал съм яко л@йна да изгребват.
                Последно климатикиджикте дърпаха такъву.

                Те няма ли да свършат работа и за папел тоз уй???
                Ако не е многу пжешка, де!
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  .

                  Те няма ли да свършат работа и за папел тоз уй???
                  нямам идея

                  ​​​​
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    Ми според мен ще свъри работа само въглени да няма!
                    Здрава ламя ми се видя като туряха климатика, чак се замислих за други приложения.
                    Варно не духаше а смучеше но пак…

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      аз използвам една индустриална Karcher 35 за домашна употреба и към нея се включва кофа с циклон за камината. Системата работи отлично. Единствения недостатък е, че прахусмукачката е тежка и тромава... но пък не се занимаваш да сменяш торбички на всеки 6 месеца
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        Циклонния филтър е по универсален, и пази и смучкопрашката от поемане на излишен прахоляк, и пепел. В ютубата има предостатъчно демонстрационни клипчета как действа циклонния филтър. Аз даже съм си купил такъв, и съм приготвил метална кофа за него. Само дето ме мързи да го лепна на капака, даже и гарнитурка съм му приготвил...

                    • #12
                      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение

                      За какво по-точно ти трябва, за пепел или за строителна прах, преди време купих една на парксайд за пепел за да я използвам да чистя роняща се строителна прах в мазето, парксайда се задръсти само за 1 минута работа и беше събрал само 200 грама строителна прах, ....
                      Прахосмукачка за пепел твърдо не става за строителни отпадъци. Обаче Парксайд от големите върши много добра работа точно за строителни прахоляци. С хартиени торби 30 л + филтър е.

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #13
                        Аз мисля да си спретна едно такова:

                        Как да си направим циклон за прахосмукачка - YouTube

                        Прави се елементарно и може да се ползва с по-конвенционална прахосмукачка. Която пък, ако е безторбичкова е бонус.
                        Не ми харесва точно от тия кофи, щото трудно се отваря капака. Но ако мога да намеря такава с метална скоба като бидончетата...
                        Последно редактирано от TigerHunter; 03-01-22, 08:14.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • KingofROAD
                          KingofROAD коментира
                          Редактиране на коментар
                          Чем проще, тем лучше. И така става и иначе може.

                        • crazyjob83
                          crazyjob83 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Направил съм си такова за работилницата, но с метална кофа от битум и мога да кажа, че върши работи с каквато и прахосмукачка да му закачите. Смуче си и дребни камъчета, железца и др.

                        • alexalex69
                          alexalex69 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пробвах всякакви вариянти на самозделани и накрая си купих и оригинален китайски , никой не събира финната прах . Събира груби дървенини стърготини и едър пясък . Решението е прахосмукачка с постоянен филтър или с тупалка .

                      • #14
                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Аз мисля да си спретна едно такова:

                        Как да си направим циклон за прахосмукачка - YouTube

                        Прави се елементарно и може да се ползва с по-конвенционална прахосмукачка. Която пък, ако е безторбичкова е бонус.
                        Не ми харесва точно от тия кофи, щото трудно се отваря капака. Но ако мога да намеря такава с метална скоба като бидончетата...
                        Точно такъв експеримент си правих (с бака от шпакловка) е не останах доволен от резултата. Че в кофата остава боклук - остава. Обаче се оказа, че достатъчно голямо количество строителен прах все пак продължава нататък и при липсата на филтър обикновената прахосмукачка пак си го отнася. Опитите да импровизирам филтър (от онези, които вървят комплект с торбичките) не се увенчаха с успех по причина, че бързо се задръстваше.

                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Според мен за ръкоблудство и финансова "щета" по 2 PVC колена това ще върши достатъчно полезна работа.

                      • #15
                        Понастоящем ползвам една Пента на Делонги и една джиджавка, която по спомен е от Самсунг. Върши доста прилична работа като мини циклон. Дотолкова, че на Делонгито торбичката я сменям много рядко, а събирам и прах от шкурене. Мисля да го ползвам и това, въпреки кофата. Все по-малко прах ще стига до прахосмукачката. А и тя е без торбичка и циклонът може да се мие.

                        Ето това:


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:270137658_596860164943646_7262449863393665913_n.jpg
Прегледи:467
Размер:434.8 КБ
ID:6803823

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:269872956_871844670149248_6846994061443036849_n.jpg
Прегледи:539
Размер:348.0 КБ
ID:6803824
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X