Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А вие имате ли Родословно Дърво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А вие имате ли Родословно Дърво?

    Родословно Дърво

    От години ми се искаше да сглобя едно родословно дърво и преди няколко дни достигнах превратната точка, инсталирах няколко програмчета, избрах най-подходящата според мен, изръчках нашите и докато се готвеха за Коледната трапеза ги хванах на телефона, седнах и описах няколко поколения от страна на баща ми и майка ми, имена, дати, месторождения и т.н..

    Супер ме глождеше факта, че от години не съм се виждал с братовчеди и братовчедки, дори 1ва и 2ра линия, а за някой от роднините знам, че имаме кръвна връзка но и хабер си нямах как точно изглежда и от кой произлиза тази връзка.

    Стана ми много по-спокойно след като разбрах за корените си и за точните връзки с много от братовчедите ми.

    Започнах да добавям снимки и много готино се получава, според мен.

    Крайната ми цел е да сглобя един голям файл с колкото мога повече роднини, с техните данни и снимки и да го споделя с близките или направо да го разпечатам и раздам на родата.

    Интересно ми е дали и други колеги са правили такова нещо и дали смятат, че това е нещо смислено и важно, и струва ли си да се влагат усилия в тази област?

    Аз за момента съм се спрял на Gramps (Genealogical Research and Analysis Management Programming System) просто защото изглежда супер добре и я има за Линукс.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scandinavian-Royal-Family-Tree-Swedish-Danish-Norwegian-Great-Britain-England-Related-Middle-Ages-to-Present-Now-By-Freya-August-McOmish-scaled.jpeg
Прегледи:1351
Размер:637.8 КБ
ID:6803156
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Браво за начинанието!
    И аз съм се замислял, но.....!
    Тази есен дори се опитахме да направим родова среща, но не успяхме да се съберем много хора! Но все пак е нещо! В днешно време родовите връзки не са много на почит! Всеки гледа себе си!
    А едно време имаше СБОРОВЕ!😃
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      Аз се опитвам от много години , но не успявам да стигна , много назад във времето
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        По темата - дали имаме родословно дърво?
        Да, имаме, и всички с изключение на Адам и Ева имат родословно дърво.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Остроумен отговор, но дефакто и деюре ако НЕ можеш да покажеш нещо, което е материално, то реално няма как да го имаш, защото то не съществува, поне в контекста на темата, според мен

      • #5
        Хубаво начинание , поздравления !
        Понякога се сещам за това , но нито време , нито желание в крайна сметка...
        Тотално съм загубил всякаква връка с по-далечни роднини от както бабите и дядовците се споминаха.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X