Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на храсти и клони на дървета.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почистване на храсти и клони на дървета.

    Почистване на храсти и клони на дървета в изоставен имот. Има ли някакво изискване за разрешение за почистване и след това за извозването на клоните? Имам идея да наема и закарам дробилка за клони, след това за транспорта на чипса ще ми трябва ли документ?
    Ако има такава тема се извинявам за новата тема и ще помоля да я преместят модераторите към старата.

  • #2
    Чисти смело.
    Ако за нещо те налазят, то ще е за "чипс" с размерите и количеството на дърва за огрев.

    Коментар


    • #3
      Двора е доста голям, около 2 декара. Повече от 10 години не е обработвано. Предполагам че ще има много работа. Притеснява ме да не си навлека проблеми със закона.

      Коментар


      • Николай Колев
        Николай Колев коментира
        Редактиране на коментар
        Това ако е на село режи смело ,аз скоро чистих декар и половина излязоха 3 кубика дърва за зимата.
        Направих ги на 30 см и по дебелите ги нацепих даже.Нямах проблеми с кмет и горски,никой не издребнява толкова.
        Иначе по закон сигурно трябва бележка нещо от община ли горско ли и ще искат някакви пари за разрешително.

    • #4
      Сигурно има значение и в кой регион се намира имота.Пък и това което ще се получи като отпадък си е органичен отпадък.Тор един вид,ако не смяташ да ги ползваш за нещо друго.

      Коментар


      • #5
        Димич, за транспорт на отпадъка питай някой местен и не разчитай на форума. А ако не ти пречи - натрупай го някъде в двора, щом е сурово за няколко години ще се стопи на тор и там вече по предназначение. Големите дървета пък може да си ги режеш по всяко време през годините и да има за печката или квото там.
        Пролетта на село единя съседен двор /пущинак/ го чистеха с фадромата /от тия телескопичните/ направо и натрупаха ккупа в един ъгъл - като обем вече е чувствително надолу.
        Теми има няколко назад в раздела - напр. дробилка за клони.

        Коментар


        • #6
          За по големите дървета ще ти трябва разрешение за сеч и после за извозване. С нотариалния акт отиваш при кмета на населеното място и той ти издава разрешение

          Коментар


          • #7
            Бележка за почистване до 5 дървета от кмета или кметски наместник .
            Не струва нищо.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #8
              Ако искаш да караш по канона, всяка община трябва да има наредба, в която е казано кое как. /долу е на Перник/

              Аз миналата година разчиствах 2 двора, общо 2 декара, 16 години пустеещи - голяма хамалогия е и най-добре става с багер.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PERNIK.JPG
Прегледи:293
Размер:107.0 КБ
ID:6803056
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #9
                Благодаря, ще търся кмета. С багер не може да се влезе в имота. Иначе имам малък багер, но с него трудно се корени дърво. Чипса ще го ползвам за гориво. Дърветата са не повече от 10см дебели, но има доста тънки като храсти. Да се оправи малки времето и преди да са разлистили трябва да го изчистим, че след това става по трудно с листата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X