Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ''машинка'' против гризачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ''машинка'' против гризачи

    Имам проблем с гризачи-мишки,плъхове,сега като застудя,неясно откъде но се появяват на тавана на къщата.Влизат между керемидите и дъсчената обшивка и от там под покрива на пристроено към къщата помещение,което под покрива си,е с гипсокартон.Накратко-правят ми големи бели.Огледал съм цялата къща,отвън и не мога да разбера от къде влизат.Имам подозрение че влизат под керемидите и дъсчената обшивка,от към олуците.Нека някой който има реални наблюдения,и е доволен от конкретна марка такава джаджа против плъхове да пише,и сподели,марка модел и от къде да я поръчам.Варианта с отрова не приема,понеже вече две седмици,в помещението което споменах,не може да се влезе,от миризма на мърша-плъх е умрял на картона и сега е чудо.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    Имам същия проблем,купих три различни вида машинки,резултът е никакъв.

    Коментар


    • #3
      Котка, ама свестна. Това е най- сериозно.

      П.П. мишки плъхове или други гризачи? Има разлика.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        Иво , като на майтап ...но си е самата истина. В станцията в която работя откакто се засели смок , мишки няма. Преди него с капана колко съм изловил....
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • vasil lazarov
          vasil lazarov коментира
          Редактиране на коментар
          Бабата бог да я прости, докато беше жива си гледаше домашен смок, поне 20години. В къщата нямаше помен от мишка.

      • #5
        Смок,няма да гледам,по разбираеми причини.Котка имах,ловец беше, докато някой съвестен гражданин не я уби.Оградата със съседите е мрежа,обрасла с много гъст и плътен бръшлян,лятото ги чувам как цирикат вътре,там живеят.Повечето мнения които четох из нета са на хора които не са доволни от тези машинки,но има и такива които казват че има голям ефект.Та, трябва да намеря решение.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #6
          Досега имах проблем със съсели, слагах какви ли не капани, отрови, ултразвук, лепило. Всяко от тях ми хвана по един. Не повтарят. От многото май остана един. Но се появиха мишки. Какво дирят в къща без храна, не знам.
          Единствено малкия капан хвана и съсел и мишка https://www.otrovi.com/kapan-za-mishki-snap-e/
          Сега се сетих, в сервиза имах мишки, ядяха гранулите на кучетата. Излових ги с лепящ капан.

          Коментар


          • #7
            Мишки и плъхове. 3 капана по 3.50, редовно наглеждане и проблемът се реши. Не работят никои ултразвукови репелентки, отровата спират да ядат след първия път. Лошото е, че като няма мишки се хващат други животинки. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130545.JPG
Прегледи:378
Размер:503.0 КБ
ID:6798413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1130129.JPG
Прегледи:392
Размер:379.1 КБ
ID:6798414

            Коментар


            • #8
              Продават се едни картони със много силно лепило - слагаш нещо за хапване в средата на капана и си готов. За седмица ще ги изловиш.

              Коментар


              • #9
                Сложил съм 4 лепящи капана,но без примамка.Сега ще сложа и примамка,да видим.Явно никой не е доволен от тези машинки с ултразвук,и като се има предвид цената им,засега ще се въздържа да закупя,а по скоро ще залагам лепящите капани и обикновени такива.Имам два капана,от тези които са като клетка-има ги на снимката на колегата по-горе,в тях са хващани мишки вече,и имам усещането че заради миризма или нещо друго,плъховете ги отбягват.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • chrichri
                  chrichri коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да уточня-стръвта при мен е половин орен с черупка полят с мастика. Не питайте откъде знам, но съм пробвал с десетина деликатеси от скъпите и това се наложи, като най-предпочитано.

              • #10
                Машинките са само гълтачи на ток, бях сложил 4ри на 3D кръст по къщата. На тавана имах три капана, не бях се качвал година, скоро жена изпищя в коридора, една заблудена мишка, беше влязла. качих се на тавана, та да взема капани и да я хванем. В трите капана имаше изсушени плъшоци, направо за хербарии. През цялото време машинките бяха включени.
                Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                Коментар


                • #11
                  Аз имам две машинки , по препоръка н приятел. Преди 2-3 годни , имах сънливци на покрива, а и жената има арахнофобия , а тези машинки уж ги рекламираха ипротив паяци и други насекоми . Сънливците изчезнаха , ама май като се настани една котка да ражда на покрива а паяци си имам .. верно по-малко от както се настанихме , ама надали е са виновни машинките а метлата . Въпреки това не се изключват , за да е спокоен началника
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #12
                    Ако е интересно...
                    Преди година две един клиент закупи от нас електронни компоненти - точна заради такава "машинка".
                    Като обясни следното :
                    Фабричните излъчвали звук на висока честота дето хората не го чуват ама дразни гризачите. И проблема бил че този звук според него не бил достатъчно силен.
                    Умишлено го правели слаб - за да се застраховат - има правила на излъчване и ала бала. Или пък да попаднеш на по глухи мишки
                    Та той направи устройство с което просто издава същия звук ама десетки пъти по силен.
                    Твърди че ставало и няма проблеми.
                    Ама - сега като ми казахте - се замислих. Човека "охраняваше" селска къща - необитаема през повечето време.Така че неговите действия - имат смисъл.И като си отиде в къщата за ден два - може да го е изключвал...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X