Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бактерицидна УВ лампа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бактерицидна УВ лампа.

    Предполагам че може да не му е тука мястото, но предвид ситуацията, искам да ви предложа една мощна бактерицидна лампа за дезинфекция. Унищожава микроби и вируси. Подходяща е за кабинет, офис, или друго средно голямо помещение, в което минават повече хора.
    Използвана е. Искам и 40лв.
    Ако на някой му е нужна, връзка тук или 0886 74 58 47. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211111_172738.jpg
Прегледи:374
Размер:187.2 КБ
ID:6792610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211111_172822.jpg
Прегледи:409
Размер:150.4 КБ
ID:6792611Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211111_173021.jpg
Прегледи:387
Размер:382.3 КБ
ID:6792612

  • #2
    Имам предложение.
    Ако някой има нужда от лампата, но му се вижда скъпа, може да предложи сам цена.
    Но все пак да си заслужава двете разкарвания до куриера

    Коментар


    • #3
      Как работи това нещо ?
      В смисъл , имам лежащо болен . Слагам я в коридора и който влезе се обезпаразитява , така ли ? Колко време е нужно да си изложен на лампата ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • stankos
        stankos коментира
        Редактиране на коментар
        В детската градина дето работи жена ми има такива в групите. Пускат ги сутрин преди да започнат да идват децата за някакво време. По време на работата и в помещенията няма никой.

    • #4
      Това не е кварцова лампа.
      Не е необходимо да сте изложени на светлината и. Дори може да се обърне настрани, за да не дразни очите.
      По скоро пречиства въздуха от биоорганизми.
      Около нея мирише на озон.

      Коментар


      • #5
        Да не преча на търговията, но с тази лампа трябва да има инструкция за безопасност.
        Това е много силна ув лампа за стерилизация на помещения. Абсолютно забранено е да се включва в присъствие на хора УВ лъчението със силен интензитет и силно канцерогенно действие.
        Озона също е канцерогеннен. Силната УВ светлина има силно стареещо действие върху пластмасата, особено на плексиглас поликарбонати ... като телевизорите-

        Коментар


        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Имам и кварцова лампа за нагревки, която е в пъти по силна. Всичко е въпрос на доза.
          А при условията при които я предлагам, вече не може да става дума за търговия, а да свърши работа на някой. Така че всяка допълнителна информация е от полза.

        • trav
          trav коментира
          Редактиране на коментар
          Пиша да помогна, лампата е силна и опасна, трябва да се знае как да се ползва,
          Трябва да се има в предвид че е опасна, че в тези ковид времена, да не вземе някой да си я държи включена вкъщи по цял ден

        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Забравих да кажа. Пурата е 10 W

      • #6
        Лампата е чудесна за изтриване на епроми.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Обаче не става за очуствяване на платки. 😀 Слабичка е, а аз затова съм я взимал.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          За платки изваден балон от живачна лампа е пърфект. До преди 3-4 години още се намираха живачни на символична цена (5 кинта за 125 вата, примерно), както и баласти.

          3x125 вата беше моето творение, и работеше даже върху платки, притиснати под обикновено 3мм стъкло, което спира доста голяма част от UV-то. Осезаемно произвежда и озон, което е до някъде неудобство.

      • #7
        Да, знам за живачната. Имам и дросели.
        Но платки правих с китайска УВ диодна.
        Абе, особена лампа е тази. Не знам точно в кой спектър излъчва, но и защитата на банкноти не мога да видя.

        Коментар


        • #8
          Намира се из интернета.

          Като стана въпрос за платки - вече е безпредметно. Чайниците правят до 8 слойни на смешни цени и за една седмица след пускането на файловете ти ги носят до вратата. Таман скоро пак го играх.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
            Да не преча на търговията, но с тази лампа трябва да има инструкция за безопасност.
            Това е много силна ув лампа за стерилизация на помещения. Абсолютно забранено е да се включва в присъствие на хора УВ лъчението със силен интензитет и силно канцерогенно действие.
            Озона също е канцерогеннен. Силната УВ светлина има силно стареещо действие върху пластмасата, особено на плексиглас поликарбонати ... като телевизорите-
            Абсолютно вярно. Само да допълня, че след изключване на лампата, задължително трябва да се проветри помещението.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #10
              Преигравате. Сериозно при това. Отделно дето хич не е сигурно че прави озон - доста не правят. Отрязана е спектралната линия, отговаряща за това. И за канцерогенността сериозно преигравате. Едно осветяване с електрожен е доста по-сериозно преживяване и откъм газове, и откъм облъчване.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #11
                На мен също ми се подмята една подобна но има по-соц вид.
                Харизаха ми я като хармаган покрай някаква сделка в ебалник.
                Тоест май дадох 5лв за нея но досега не съм я ползвал реално за нищо.
                Има 2 режима - непрекъснат и таймер.

                НЗ за колко време обаче

                При моята обаче водният знак на банкнотите си “свети” подобаващо.
                И поне последният път като я пусках изсмърдя на колендро доста бързо.
                А пурата изглежда доста подобно на тази, да не кажа, че е дъ сейм шит.

                И аз не знам, за чий въобще я примъкнах.
                Май ми проблясна нещо за патки ама той Спарки писа за оти тъй вече е ялова идея.
                По време на Голямото Мриене (2019) се заговори как тези ламБи имали антибактериално действие ама дори за това не влезе в употреба.

                Та да не се ебавам с търговията ама да се знае, че има още една подобна и излишна гъша хуйня на “пазара”.
                Ако някой измисли нещо умно като приложение освен просто да гори ток

                Враг усраине

                Коментар


                • #12
                  Те всичките пури изглеждат еднакви. Ама като се загледаш, надписите им различни. А малка разлика в стъклото или покритието му, и примерно спира да произвежда озон или произвежда значително по-малко.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #13
                    Лампата отпътува към човек на който ще върши работа.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X