Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тухлена стена или Термо панели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тухлена стена или Термо панели?

    Здравейте, имам изграден навес 35 квадрата , метални колони с покрив и искам да го затворя отстрани с цел да го превърна в работилница, сервиз за домашни нужди. Чуденката ми е с какво да го затворя , ако е с тухли трябва да търся зидар, след това да го измазвам и не зная колко ще ми излезе, ако е с термопанели мисля да се справя сам. Ако някой е правил нещо подобно нека сподели, приемам и всякакви други идеии.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    Моята работилница я направих от термо панели. И стените и покрива. Недостатъци за толкова години не съм забелязъл.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Конвенционалната зидария иска масивна основа + колони, а после ще иска изолация и добро крайно покритие за да е приятно за окото, термопанелите спестяват операции, пари и време, ако аз почвам от начало, ще правя панели и височина колкото мога да си позволя, после височината вътре става полу-етаж или складово пространство и т.н.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        Баааа....зидано хале кога си виждал последно? Тука мога да ти наснимам декари халета, изградени последните 15 години-една тухла няма сложена в тях. За монтажа може да ти трябва помощ или трябва внимателно да гледаш схемите за монтаж-има разни пинизи.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Термо панели! С 2 ръце и 2 крака! И специално за покрив има такива благини даже.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Основния недостатък е, че няма къде да забочиш 85 инчов телевизор на стената . Други не вижам. Особено пък за работилница.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Основния недостатък е, че няма къде да забочиш 85 инчов телевизор на стената .
              Че какво пречи? Днешните не тежат кой-знае колко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Термопанел. Преди 15-тина години като си строих гаража бях сметнал, че ми е 2,5 пъти по-евтино с ТП отколкото тухли, стоаненобетонни греди и панели.
                Но не ми се връзваше с къщата и двора. В крайна сметка компромисно с цел поевтиняване смених тухлите с бетонни блокчета.
                Оказа се, че цената реално, която платих ми е Х 3 спряма проектната с ТП.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  Един въпрос към знаещите.
                  Каква е разликата между влагоустоичивия и обикновения гипсокартон?
                  Разликата само в горния слой хартия ли е или и в пълнежа?
                  Влагоустоичивия само от едната страна ли е влагоустоичев?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Зависи и какъв картон от кой производител, дори много зависи.

                    Аз бях взел един, който просто не можеш с крака и ръце да натрошиш, сигурно имаше 5-10% фибри, които го правят здрав като шпертплат (почти )

                    Ако е за мокро помещение е мега тъпотия да не се сложи правилния, аз да си вържа гащите сложих двоен картон, с препокриване за да не мисля къде да ми висят бойлери, шкафове, огледала и т.н. + по-добра шумоизолация.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X