Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Депозит газова бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Депозит газова бутилка

    Някой да знае колко е депозита за битова бутилка газ на топливо и/или шел
    ПП знам че мога да питам в първата бензиностанция която ги продава.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    Преди години ми взеха 65.
    ама около 2014-15.

    Коментар


    • #3
      60 кинтарез в Шел.

      Прясно инфо от миналата седмица.
      И депозита само с кешовица.
      За него не приемат нито плсмасови нито зифрови паре!
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        2004-та оставих 40 лв депозит за бутилка на Топливо. Ползвах я до 2018.На дръжката на бутилката имаше занитена табелка че е произведена 1990 г. Обаче долу на поставката имаше набита дата на производство "ВМЗ Сопот 1978 г." . Винаги съм я зареждал, а не съм я заменял с пълна

        До колкото знам животът на тези бутилки е 40 години. Отделно че трябва да се тестват на всеки 10 години.

        Та реших, че ще им я връщам. Намерих си квитанцията, отидох в Топливо. Там една кисела лелка ми донесе от 9 кладенеца вода, че не можело да ми върне депозита. Било минало много време, бутилката била стара, трябвало да се заменя, а не да се зарежда,

        Казвам и: "Тогава да взема да я изхвърля"
        Тя: "Ама как така ще я изхвърляте, бутилката е собственост на Топливо !.."

        Накрая се появи някакъв чичко Началник на тая. Каза ѝ да ми върне парите, и да оставя бутилката при другите.

        Та така приключи сагата. После си взех нова бутилка на "Колос" с набита дата 2018 за по-малко от 60 лв. Купих я от специализиран магазин за газови уреди на "Руския Пазар" в Пловдив. Докато в Практикер цената беше 100 лв, отново за същата - "Колос", само че с дата 2016

        Та не знам каква ти е идеята да оставиш депозит колкото цената на нова бутилка. Може би си струва единствено, ако ще я заменяш със заредена и ти я карат на място.

        Тия правят всякакви шмекерии с табелките за дата на производство. Въобще не съм сигурен дали ги надуват на всеки 10 години.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Навсякъде в бившите комунистически предприятия е същото. Комунизма не си е отишъл, ни на сантиметър. Там и чистачките имат самочувствие, че завода е техен. Ама това ни се набиваше 45 години като всичката истина, та си е остатък от онези времена.

        • kra_kra
          kra_kra коментира
          Редактиране на коментар
          Леле Кольо, ти и нощем сънуваш комунисти.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          А на теб комунизма денонощно ти е в съзнанието.

      • #5
        Депозит има смисъл като я носиш празна и ти дават пълна.
        Иначе си купуваш твоя.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • kra_kra
          kra_kra коментира
          Редактиране на коментар
          Депозита има смисъл защото може да в заменяш, може да я пълниш, както пожелаеш.
          Ако стегнат още работата с пълненето ще остане само замяната и ако си е твоя увисваш.

      • #6
        Местата, където пълнят бутилки законно се броят на пръсти. Смяна можеш да направиш на всяка голяма бензиностанция и доста малки. Грижата за прегледа си остава на собственика, тоест с оборотна нямаш никакви грижи.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #7
          От двайсе години някъде въртя 3 оборотни бутилки на Топливо и нямам никакви грижи, като съм вкарал стари сини български. Понякога от интерес поглеждам коя година са и толкоз. Понякога пълня, но много рядко. Един или два пъти съм връщал пълна, че не мога да набия клапана отгоре - сменят ми я и това е било проблема. Депозита го казаха колегите. Нова бих купил само ако имам къде да я пълня и си струва занимавката, разбира се.

          Коментар


          • #8
            Единствената причина да не ползвам тази 0слуга е защото бутилките ми са с нестандартни размери и накрайници.
            Ако това не е фактор - лут ми е уя да купувам бутилка!
            За чий да имам ангажимент към желязото?!?
            Дори газ-та да е по-скъпа в шел/топливо.
            А тя не е.
            Враг усраине

            Коментар


            • #9
              Хм, голям кеф е да мъкнеш бутилки нагоре, по етажите...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                :Ми кво да ти кажа... за мъж на малко над педесе, в долу-горе добра физическа и умствена кондиция - не е проблем. Даже някой път не ползвам и колата да ида до Петрола - нося празната на ръка, пълната на рамо или викам синковеца и я носим двамата. Леля ми е на осемдесе и на петия етаж, верно - сама не може да я качи.

            • #10
              Сега погледнах че са писани някакви странни идеи за употреба.
              Идеята с депозита работи ако ползваш изцяло тяхната услуга.
              Тоест връщаш празна бутилка и вземаш от стилажа пълна.

              Нямам никаква грижа за техническото състояние на бутилката нито със зареждането и.

              Но дори някой да намери смисъл в това да зарежда бутилката на друго място пак остава възможността да я върнеш на собственика при проблем или ако вече не е необходима.

              Та пак тази услуга е за предпочитане от вариантът със собствена бутилка.

              А най-добре е изобщо да не се налага разнасяне на бутилки но по наше село тоя филм не са го давали все още!




              Враг усраине

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Гледам че си писал за нестандарт. Дълго време на село ползвахме една голяма руска, не помня 40 или 50 литра беше, с кошница за носене от двама. Половината багажник на Самарата заемаше легнала. Верно че я пълнех веднъж в годината, ама като махнаха газстанциите, веднага я смених при едни монтажници за стандартна синя която пък вкарах в Топливо/Петрол. С оборотната бутилка не виждам къв е проблема също да си я пълниш ако намериш някъде. Например аз на бензиностанцията на село понякога пълня, но по принцип избягвам.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Аз ползвам 2 с колектор и са на къмпингарският стандарт, с кран.
                Стандартна големина но заради крана не мога да ползвам схемата празна за пълна.

                Тази, която писах, че взех преди седмица също се оказа непотребна.
                Идеята ми беше да оставя при нашите втора за подмяна.
                Обаче бях забравил, че тяхната стои в шкаф с ограничено място и там влиза само бутилка с диаметър 24см.
                В шел предлагат бутилки с 2 размера но нито един от тях не ми върши работа.

                Та днес взех от пазара чисто нова такава, ~70лв а шеловата - върнах.
                И изобщо не съм гледал каква дата е щампована.
                Никой тук не се интересува от това при зареждане а аз още по-малко

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X