Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на камера за задно виждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на камера за задно виждане

    Здравейте, как да подкарам камерата ? Китаеца ми я е пратил без кабела с купулнзите. Понеже не намирам такъв кабел, срязах този на камерата. Та това са кабелите вътре. Три са ясни - червен и черен - захранване, жълт и бял трябва да са видеото ,но зеленият за какво е ?

    Вързах я в нас на телевизора за проба ( червен + черен -, жълт и бял на видео чинч) но няма картина на телевизора.
    Прикачени файлове

  • #2
    Абонирам се да не я пропускам.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Петия по принцип се връзва за задната светлина или датчика за задна. Трябва да знае кога си на задна. Някои камери захранваш директно от + на задната светлина и друго им не трябва.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        Принципно освен червения + вързах за проба и зеления кажем към + на 12 волтов адаптер ,но пак няма картина

        Коментар


        • #5
          Червен + черен -

          Бял маса оплетка жълт видео сигнал ,зелен лед подсветка ако има.

          Сигнала за задна няма общо с камерата.Ако камерата е AHD сигнал на тв няма да видиш.Закачи я на осцилослоп
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            Значи правилно съм я вързал ,но явно е AHD тогава. Странно, че като подам плюс лед подсветката не се пуска.

            А защо като е АHD не може да се види на тв ? Ако намеря схема за мини usb ще може ли на таблет да се вижда ? То и това ми беше идеята с тази камера,да я вържа към таблета който съм вградил в колата

            Коментар


            • #7
              Не,няма да стане.Сигнала от тази камера е аналогов.Дали е стандартен аналог CVBS,CVI,AHD,TVI няма значение,теоретично ти трябва някакъв конвертор от аналогов сигнал към усб...


              Нещо такова..
              https://youtu.be/DiF6t7NU4n8
              п.п Ако по жълтия си пускал + ,има голяма вероятност да е брак.По принцип подсветката си е отделна схема с отделно управление и ползва само общ + с камерата ,в твоя случай дори управление няма ,понеже е автомобилна камера ,има вероятност по зеленения да чака
              ( - минус)

              Преди месец сложих мултимедия в пикапа,на неговата камера мутимедията пуска + едновременно към камерата и подсветката.
              Последно редактирано от Roninn; 19-05-21, 06:33.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                По жълтия не съм пускал +, но по зеления пробвах и + и -. Имам DVR ако я вържа към него ще покаже ли камерата ? Доста е старичък, така че камерите са му май аналогови. Това е

                Прикачени файлове
                Последно редактирано от DaGa; 19-05-21, 07:16.

                Коментар


                • #9
                  Сигнала за задна не отива ли към двр-а, да знае кога да пусне задната камера на екран?
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    А, сигурно ли е, че камерата се захранва с 12 волта. Щото има едно камери, дето се предлагат с огледало за обратно виждане и работят на 5 волта, които се подават от самото огледало. Ако, е така, камерката и в този случай е брак.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #11
                      Уж е на 12.

                      Но и на DVR-a не вади сигнал, така че явно е нещо дефектна
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        Тъпия китаец ме е подвел,че е на 12 волта. Червения кажел е вързан на 5 волта , съответна камерата е брак . Жълтия с го вързали на 12.... Бати малоумниците
                        Прикачени файлове

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X