Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помпа, която да подкачва водата до душ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помпа, която да подкачва водата до душ

    Идеята е да се скалъпи една "баня" на една вила. Водата идва по маркуч слаган някога в далечното минало, затова не искам да използвам налягането от маркуча. Мисля си водата да се затопля от нещо като отворен бойлер на дърва, все едно казан върху печка. Нещо ще се мисли по въпроса. Но как да се изпомпа водата до душа? Трябва някаква помпа, може би регулируема, или ако не е трябва да с добре подбран дебит, за да осигурява точното количество вода за душа. Някой може ли да предложи каква помпа да използвам? Гледам има и някакви къмпинг душове с помпа на 12V - имате ли впечатление?

  • #2
    Освен температура, имаш и качество на водата като предизвикателство, аз бих заложил на една 12В помпа за автомобилни цели, варианти бол и хем държи на горещо в същото време дребни боклуци няма да я спрат.

    + клапани(сензор) с автоматичен контрол на налягането на 12В, пускаш крана пуска помпата, спираш крана спира помпата.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      То стана цял хидрофор. От казан на печка, къпането става с канче. За душ трябва много вода.

    • orela
      orela коментира
      Редактиране на коментар
      Идеята е да се автоматизира кранчето. Първоначално имах някакви мисли един стар бойлер да го кача на високо, а долу да се нагрява водата и така топлата ще се качва само горе. И гравитационно ще си слиза до душа. Но цялата система става доста сложна.
      В момента ми се върти идея да използвам от едновремешните перални - отгоре си е казан, отдолу да се приспособи на печка. Това количество вода все трябва да стигне за едно къпане.
      А докато се реализира тази идея въпросната помпа ще може да се използва с всякакви съдове на открито лятото.
      А хидрофора не съм го зачеркнал като идея, но е свързан с много хамалогия - постоянно източване на водата през студените месеци.

  • #3
    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    аз бих заложил на една 12В помпа за автомобилни цели
    Една водна помпа за автомобил нали трябва да бъде монтирана към корпуса на двигателя? Или визираш някаква помпа, за която не се сещам?

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
      Гледам има и някакви къмпинг душове с помпа на 12V - имате ли впечатление?
      Имам такъв в караваната. Върши чудесна работа.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
        Една водна помпа за автомобил нали трябва да бъде монтирана към корпуса на двигателя? Или визираш някаква помпа, за която не се сещам?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2021-05-17 10-58-31.png
Прегледи:365
Размер:511.0 КБ
ID:6741732
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #6
          Хидрофорче + бойлер на газ и си ти.
          всичко го има на 12 или 220в.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Хидрофора трябва да се източва студените месеци. Пък и да се прибира, когато няма хора да не мине Кумчо Вълчо
            Водата не е вкарана в къщата и се пада на по-ниско място.Може да се мисли и в тази насока, но в момента по-бързо ще се реализира "казана".

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Хидрофора е 100-200 лв според зависи.
            Виж, газовия бойлер вече е скъп )

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            Бойлер на дърва беше към 200лв. на практикер.
            Аз имам резервоар на високо - към 10м. Така решавам въпроса с налягането и мисля да слагам ел. бойлер.
            Преди мене, човека беше качил черен варел на едно дърво, за слънчева вода, ама времената са били други.

        • #7
          А как ,ще се смесват топлата и студената ,студената има ли налягане ?

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            "Настройва" се температурата в казана и после към душа

        • #8
          https://m.emag.bg/portativen-dush-lu...ch-Action=view

          Нещо подобно е най евтиния вариант
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #9
            Сдобих се с това, уж полско производство, но качеството не е никак на ниво. Дебит около 4л/мин в максимално положение. Но ще върши работа.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-07-01 10.08.00.jpg
Прегледи:248
Размер:492.9 КБ
ID:6753613

            Коментар


            • #10
              Навремето във ведомствените жилища на БДЖ на гара Горна Оряховица имаше подобни бойлери . Готварска печка на дърва с водна риза и бойлер над нея . Сега дали и бойлера е бил със серпентина или директно водата се е топлила в ризата , не мога да кажа . Много малък съм бил и не си спомням как и колко се е използвало . По тази причина и не мога да споделя впечатления ......... Имало е такова животно и явно е било работещо решение за тогавашните условия . Сега вариянтите са много и различни .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                И серпентина в бойлера. Едно време ги е имало и във фондовите жилища в София.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X