Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за клапан на кафемашина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за клапан на кафемашина

    Подариха ми една еспресо машина, която бяха засилили към контейнера. Модел Briel ES-62a. Машината работи, но тече вода от това чудо върху кабелите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210429_193149460.jpg
Прегледи:1017
Размер:666.6 КБ
ID:6737615
    Резбата отляво се навива на изхода на помпата. Горе от към гайката (стискана с клещи) отива през маркуч в бойлера. Най-долният щуцер връща вода през маркуч в резезрвоара. Помпата си има друг вход, т. е. в резервоара са потопени 2 маркуча.

    Разглобено изглежда така:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210429_193219657.jpg
Прегледи:1231
Размер:801.4 КБ
ID:6737616

    Течът е от второто нещо с червения О-пръстен. Сачмата е гумена и запушва най-долния щуцер (който връща вода в резервоара).

    Дупката към този щуцер е нещо като 0,2-0,3 мм:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210429_193309872.jpg
Прегледи:1063
Размер:249.1 КБ
ID:6737617


    Та проверих в три магазина и точно такъв детайл не се продава. В последния магазин, един клиент (явно разбиращ) ми каза, че мога да кложа обикновено коляно
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:1025
Размер:5.4 КБ
ID:6737618
    и да елиминирам втория маркуч към резервоара за вода. Щяла да си работи и така машината.

    Въпросът ми е за какво е този клапан? Каква е ролята на втория маркуч към резервоара? Мислех дали не е предпазен срещу високо налягане, но няма логика. Гумената съчма при високо налягане би трябвало да запушва малката дупчица, която води към втория маркуч. Ще работи ли машината само с коляно към бойлера?
    Прикачени файлове
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    Я виж това няма ли да ти свърши работа ( или питаш за клапан за делонги... те си знаят )
    https://combinabar.bg/bg-bg/category...0166687599812/

    Коментар


    • #3
      Предлагаха ми такъв, но нямат щуцер за маркуча към бойлера. А на мен той ми е проблема
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        Не може ли от новия и старя да сглобиш един работещ?
        Друг вариант ти е да смениш маркуча до бойлера.
        По принцип би трябвало да работи и без него.. бойлерът така или иначе от другата страна се "освобождава" откъм цедката и/или изхода за пара.

        Коментар


        • #5
          https://www.delta-elis.com/bg/3-5072...nghi_230mm.htm

          Това ли е маркуча? Евентуално ще трябва и скоба.

          Откъм бойлера е на същото коляно (последната снимка от пост 1) и маркуча се стяга с гайка. Дължина 150 мм.

          И в крайна сметка това предпазен клапан ли е или нещо друго?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            Такъв тип е маркучът - топчето влиза в накрайника и се слага скоба, която да го държи да не излиза.
            Клапанът се слага в случай, че цедката е задръстена - за да не блокира помпата или пък да избие някое съединение.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X