Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли някой да изработи един специфичен кабел ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли някой да изработи един специфичен кабел ?

    Здравейте !
    Имам едни колонки - Xmini Max II Capsul . Доста са стaри и затова е малко странно решено захранването и подаването на звука. От едната страна има нормално USB + кабелче с 3,5 мм аудио жак + Volume , а от другата са две кабелчета на Mini USB , съответно за ляв и десен канал.
    Може ли някой да изработи подобен кабел , като не държа на усилването да присъства , ако усложнява процеса. Разбира се цената трябва да е разумна .
    Отворен съм и за други идеи , как да ползвам колонките
    Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 13-05-21, 07:07.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Здравейте !
    Имам едни колонки - Xmini Max II Capsul . Доста са страи и затова е малк остранно решено захранването и подаването на звука. От едната страна има нормално USB + кабелче с 3,5 мм аудио жак + Volume , а от другата са две кабелчета на Mini USB , съответно за ляв и десен канал.
    Може ли някой да изработи подобен кабел , като не държа на усилването да присъства , ако усложнява процеса. Разбира се цената трябва да е разумна .
    Отворен съм и за други идеи , как да ползвам колонките
    Нещо не можах да разбера, но май се ориентирах по картина:

    Цялото нещо изглежда така:


    А само кабела, така


    Явно имаш захранване по USB (голямото) и сигнал от 3.5мм жака.
    Аз залагам че Мини USB имат следнята разпиновка - запазени са стандартните захранващи линии, а D+ и D- са използвани за аудио сигнала. Поне така не би имало магичен пушек, ако се вкара друг, неспециален кабел.
    Потенциометъра съвсем усложнява нещата... ама си казал че можеш и без него.

    Гледам че го има готовия кабел в Амазон за около 3 паунда. Може и от другаде да изпадне. По- добре пусни тема някой да ти го купи и прати

    Ако не намериш кох да ти го направи, пробвай сам. Проверяваш разпиновката на стария кабел, с мултицет. Кякакъв накрайник, като игла - за да бръкнеш в накрайника.
    След това, режеш 2 Мини ЮСБ кабела и един 3.5мм и свързваш всичко е някаква кутийка.

    Коментар


    • #3
      И двете колонки са активни. По Mini USB се подава захранване 5В и аналоговия сигнал от 3.5мм жак.
      Най-просто - купуваш си 2 кабела с нужната дължина с Mini USB в единия край. Още един кабел с USB typeA. Един кабел с 3.5мм жак.
      Режеш излишното. "Заплиташ" останалото, като връзките криеш с малка кутийка/ темосвиваем шлаух .....
      Ориентир - 2-7лв. на кабел.- 10-30 лв. за материали.
      Заплитане около 1 ч.

      Коментар


      • #4
        Общо взето, всички червени и всички черни кабели на USBтата се връзват в едно - те дават захранването.

        Бял и Зелен на Мини УСБ кабелите, трябва да се вържат за 3.5мм жак кабела, като едното ще е общата маса, а другото са 2та аудио канала.

        Коментар


        • #5
          Благодаря !
          Ще пробвам сам да се оправя
          Точно си разбрал нещата .
          Просто се скъса едното mini usb.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X