Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покрив с корниз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покрив с корниз

    Здравейте,може ли да попитам как може да се сменят с нови старите зазидани греди в корниз на стар селски покрив?Предварително благодаря!

  • #2
    Посредством сключване на договорни взаимоотношения със строителна фирма, това според зададения въпрос.

    А реално, без снимки, детайлни описания и размери, смислен отговор не може да има.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Благодаря!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от silena Преглед на мнение
        Здравейте,може ли да попитам как може да се сменят с нови старите зазидани греди в корниз на стар селски покрив?Предварително благодаря!
        Пуснете някоя снимка , защото термина корниз не е коректен . Вероятно е надзид , но има и други варианти .Ако имате предвид хоризонтален участък /затова и там се дава кота корниз/ , то там също има разни варианти за подмяна.

        Коментар


        • #5
          Каменна или тухлена стена и над нея започва корниза.Корниза е три реда тухлички надградени по стъпка напред една над друга над каменния зид под керемидите.Това е стар вид покрив без стряха и улуци.
          https://photos.app.goo.gl/FacdNa6ENELQR3Ht9

          Коментар


          • #6
            Ако това е снимка от вашият покрив и вашият надзид, то тази зидария не ви е никаква ценност . Вероятно са зидани с кал , вероятно гредите лежат на каменната зидария. Раззижда се спокойно надзида и се подменят носещите греди/които не успях да видя на снимката/. Освен ако и каменната зидария се е компрометирала , и тогава ще трябва да се мисли и за нея , и за стоманобетонов пояс . Този въпрос следва да се реши на място обаче. Както и предварително да знаете искате ли с подмяната стрехи и олуци.Каквото и да искате , водите трябва да се оберат преди да оливат фасадата. Има вариант и без стрехи.
            Ако снимате още нещо , и разкажете как си представяте новата визия на фасада и покрив , ще се намери решение.

            Коментар


            • #7
              Заслужава ли да се прави това? Изобщо заслужава ли си да се инвесират някакви пари в това село?
              Това е много важен въпрос, защото цената на покривните ремонти е адски висока. Десетки хиляди лева!
              На един съсед, с много пострадал от дървояди покрив, едни местни му обявиха 80+ хиляди лева за под 150 квадрата покрив. Това с керемиди. Офертата с ламарина беше по-ниска с доста, но пак бяха над 50 бона.
              На вилата 2008-а правихме покрив...някъде около 5000 помня дадох на едни циганета от Самоков само за да сложат мушама, да пренаредят отново керемидите като сменят счупените и да измажат един комин. И качеството беше....като за циганета от Самоков, взели за три дена 5 хил лева за ремонт на покрив. Сумати неща поправях след тях, да не говорим каква кочина бяха оставили. Но това беше най-най-ниската оферта въобще и по принцип, намерих ги с познати и дойдоха от общински обект, където докато бяха при мен, ги водеха едновременно на работа. Иначе не искаха и да чуят.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                къде отиде бе човек, аз правих чисто нов покрив 130м2 с нов гредоред + 2 пояса, надзид и т.н. и знам как вървят цените .....

            • #8
              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Заслужава ли да се прави това? Изобщо заслужава ли си да се инвесират някакви пари в това село?
              Това е много важен въпрос, защото цената на покривните ремонти е адски висока. Десетки хиляди лева!
              ....


              Де пОсмали малко! Чак пък "десетки хиляди" ... Някой те е сложил яко на пързалката

              Покрив 140 и нещо м2 стъпи на около 16-17К (материали и труд). Това - с качествени бетонни керемиди и др. материали (мембрана, обшивки, снегозадържане, вентилационни елементи) на Брамак + изграждане на дървена конструкция и обшивка.
              Метален, с качествен материал, изграден от качествен изпълнител, щеше да излезе около двойно на горното.

              Вярно, не са малко пари, но са далеч от фантасмагоричните 50-80К
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #9
                Здравейте, Благодаря много за всички коментари! Наясно съм със ситуацията на къщата и покрива и с цените за ремонта му. Заради това не питам нито за майстор, нито за реставратор. Попитах само и единствено за зазиданите носещи греди в корниза. Дървената конструкция на покрива не е съборена, няма как да видя интересуващите ме греди и съответно да ги заснема. Казаха,че при подмяната им вероятността да се събори части от корниза е голяма. Всичко зависи от това как са били поставени. Имало два или три начина. Исках само да попитам дали някой знае как са били поставяни или зазидвани тези греди и има ли безопасен начин за подмяната им с нови без да пострада корниза, за да се построи върху тях нов покрив с корниз или положението е безнадеждно? Само това исках да попитам. Много се извинявам, че не съм запозната с правилната терминология и не зная как се нарича този стар модел покрив и правилното име на тези носещи греди в корниза. Отново благодаря на всички за информацията, коментарите и съветите! Вече съм наясно с отговора на интересуващия мe въпрос! Просто трябва да се разкрие покрива и те да бъдат подменени. Благодаря!

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  за твоите въпроси се отговаря с девиза на хирурзите: Ще отворим, ще видим.
                  не става по описание.....

              • #10
                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Заслужава ли да се прави това? Изобщо заслужава ли си да се инвесират някакви пари в това село?
                Това е много важен въпрос, защото цената на покривните ремонти е адски висока. Десетки хиляди лева!
                На един съсед, с много пострадал от дървояди покрив, едни местни му обявиха 80+ хиляди лева за под 150 квадрата покрив. Това с керемиди. Офертата с ламарина беше по-ниска с доста, но пак бяха над 50 бона.
                На вилата 2008-а правихме покрив...някъде около 5000 помня дадох на едни циганета от Самоков само за да сложат мушама, да пренаредят отново керемидите като сменят счупените и да измажат един комин. И качеството беше....като за циганета от Самоков, взели за три дена 5 хил лева за ремонт на покрив. Сумати неща поправях след тях, да не говорим каква кочина бяха оставили. Но това беше най-най-ниската оферта въобще и по принцип, намерих ги с познати и дойдоха от общински обект, където докато бяха при мен, ги водеха едновременно на работа. Иначе не искаха и да чуят.
                Аз ще ти кажа да посмалиш немалко , а повечко.След тотална подмяна на два лични покрива на 150г.и на 80г., единият миналата година , и други по служба , може да посмалиш цената на м2 от 540лв до 110-150 в зависимост от сложност и други фактори. Освен ако не са с медна или златна ламарина де.

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Преди две седмици ми дадоха бюджетна цена за покрив до 100 квадрата 9 000 лева с материалите .В момента ми правят на колиба около 12-13 квадрата с включено бутане на старите останки ,подграждане ,пояс бетонен ,подбиване после и улуци .Покрива е двускатен ,без мембрани и вентилация ,щото го правя за цели различни от това да е покрив,а и не е обитаемо -труда е около 1 100 - 1 200 лева ,не е точно защото влиза в пакетна цена .Всичко си поръчват те ,но аз си плащам доставките на материалите (не знам дали получават процент от тях,но и да получават няма да е нещо фрапиращо).Като го направят ,ще сметна цената на квадрат ,но ще меря самата площ на покрива ,а не площа на помещението .

              • #11
                Днеска един селски ми се оплаква - у нашто село сички майстори се наговорили и под трийсе лева труда на квадрат не щат да смъкнат. Това за стандартно, там ОСБита, скари, керемиди... На лято и аз имам едни двайсетина квадрата, ше ги видим цените в натюр...
                Да ни извини колежката че малко се отклоняваме от темата, но нека да ни държи в течение как върви обекта. В нашия град има доста стари къщи с такива покриви и аз поне съм любопитен какво ще става... Предварително едва ли може да се каже, особено пък от разстояние... Всичко зависи какво е състоянието в момента и вече майсторът как ще подходи.

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  60-65 е у наше село /пернишка бригада/

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мълчи ни думай! Вий сте си паралии, ама тука сме сюрмаси хора...

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Между 55 - 85 ми бяха офертите (само труд) преди 4 години-

              • #12
                Благодаря на всички за вниманието и ценната информация! Още сега мога да Ви предскажа бъдещето на обекта. С времето къщата ще се срути и ще се превърне в руини - паметник на "Невежеството, наивността и доверието".
                Още веднъж благодаря на всички за оказаното внимание

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така е, в един момент трябва да се преценява кое за колко и да се вземат решения. Понеже имам скромен опит с няколко такива сгради... Някога са били много качествени, но зависи какво им се е случвало през годините и какъв им е потенциалът. По принцип няма невъзможни неща, така че накрая пак е въпрос на сметки.

                • santaclash
                  santaclash коментира
                  Редактиране на коментар
                  Изобщо не е задължително да се срути. Просто има разлика от къща до къща.
                  "Стара къща" в Мелник значи едно, в Опицвет-съвсем друго. На "старата" в Мелник бих и оправил покрива веднага, колкото и да струва. Също и в Жеравна, Банско и т.н. А там има направо отвратително стари къщи.

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е знам бе Санта, нал затва съм написал че се преценят много работи наведнъж!?
                  Старата в Мелник освен тебе ако има още педесе наследници половината по странско ще й оправиш покрива веднага ама някой друг път. Или па ако 1/3 или 1/2 е на областния управител или МС? То тогаз може и да ти е по-лесно де, па според зависи...

              • #13
                Не успях да видя снимката,поясни някак на кое казваш корниз,няма невъзможни неща,които са пипани от човек преди това

                Коментар


                • #14
                  Тухлен корниз
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:korniz.jpg
Прегледи:282
Размер:45.3 КБ
ID:6714327
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #15
                    Аха,за да смениш фалцнатата греда ще трябва да бутнеш зида до нея,за да я поставиш новата цяла,без снадка.При тухлени зидове с гредоред,гредореда дэржи стените да не се разтварят под тежестта на покриво+снега. За да изградиш нов такъв ,стените трябва да са стабилизирани или да изградиш новия преди да си махнал старите хоризонтали.Или правиш бетон пояс

                    И още нещо. На твоя пакрив сэм почти сигурен че има още една надлъжна греда под или над фалца вградена в зида. Така че махането на тухлите над първата греда е почти задължително
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-02-21, 22:46.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X