Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за вакуумиране на храна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Машина за вакуумиране на храна

    Сякаш не съм забелязал тема за такова нещо.

    Струва ли си да се вземе такава машинка? Кой каква ползва? Евтините вършат ли работа или трябва да се търси нещо по-скъпо? Консумативи? Всякакви мнения са добре дошли.


    Заинтересувах се за такъв уред покрай ... луканките ... Правя луканки всяка година. Като изсъхнат, ги мятам във фризера, увити в наелонови пликчета. После вадя една по една и т.н. Но след няколко месеца започва да си личи, че са престояли.

    Та говорих с един познат, който ми сподели, че синът му в Щатите и той си правил луканки. После ги вакуумирал и ги държал в хладилника ( даже не във фризера). Оставали свежи почти цяла година...
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    Аз съм доволен ,вакумирам от две години луканки ,кайма ,пушени пилета и джолани ,кървавица ,бабек ,сланина и всичко до сега се запазва във вида в който съм го сложил във фризера .Бях забравил сланина от 2018 и нищо и нямаше като я отворих този септември ..Бабека го режа на малки шайби ,че няма изяждане наведнъж и си стои червен ,все едно сега съм го рязъл .Вакум-машинката е лидълска ,а пликчета най-евтино от метро до сега .Мисля ,че във форума имаше писано ,защото първо тук прочетох .

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      С каймата нямам проблеми. Меса, риба, птици и въобще- макс подсушаване с х-я или кърпа, машинката и после във фризера. Така и сланината след осоляването в саламурата. Водата замръзва, разширява се и пука разните клетки на продукта, което не е съвсем добре. Работил съм и с по-евтини ръкави/ролки, но лидълските са доста дебели и здрави, та за неголеми количества не е проблем. Машинката вярно не е мощна и е по- бавничко, но за тази цена и количества стига.

    • gy6ter
      gy6ter коментира
      Редактиране на коментар
      Вече само с пликове от метро -по спомени към 14 лева ,100 броя ,ама с ддс ,или без не помня .Преди си поръчвах по интернет -30 лв/100 бр.Имаше разлика ,защото едните ставаха за готвене ,а другите не .

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Пликовете плътни/дебели ли са и за лепене или с цип и клапа за вакуумиране?

  • #3
    не използвам у дома, но специално за луканките и шпековите, като ги купя от витрината често са пресъхнали, а вакумирани са си ОК на влажност.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #4
      С машина за 60 долара, купена нейде от Китай, майка ми вече пета година пълни една хладилна ракла със зимнина. Това за 5 години са стотици пакети с каквото се сетиш. Още нищо не се е счупило.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201027_071930.jpg
Прегледи:5916
Размер:348.9 КБ
ID:6661986
        Това ползвам. Доволен съм от машинката и от резултатите.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #6
          Жена ми ползва такава от Лидл. Доволна е. Работи бавно, защото вакуум помпата е слаба. Но за в къщи става. Правим си суджук и като изсъхне го вакумираме, за да не пресъхва.
          Знам от приятел, че имало полупрофесионални машини с по-евтин консуматив, но не ме бърка, защото рядко я ползваме.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #7
            Такава ползвам за същото. Не е скъпа, не помня от къде е. Ще докара мезето до следващата реколта. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290246.jpg
Прегледи:5778
Размер:185.1 КБ
ID:6662072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1290247.jpg
Прегледи:7408
Размер:139.1 КБ
ID:6662073

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Е това е лидълската, и моята е такава, бива. Само тази година още не съм пакетирал подкови

          • #8
            Ей това го пускат в Четвъртък в Метро за 70 лв, мисля да го взема. Rohnson R-003 е модела

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Вероятно е като нещо като коментираните лидълски, поне по мощност и цена (тя беше 55-60лв с две ролки, недълги).

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X