Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за мини водоструйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за мини водоструйка

    Привет ,

    Дайте съвет за мини водоструйка. Не търся с висок дебит или налягане , поради малките размери предполагам, че и няма как да стане де.
    Идеята ми е да си почиствам климатиците (вътрешните и външните тела), радиаторите на колите и др...
    Миналата година извиках една фирма за профилактика на единия климатик и ползваха някаква такава портативна с ниско налягане , захранваше се с вода от кофа, бутилка..., но не обърнах внимание каква марка е.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Такава акумулаторна излиза в момента в Лидл Гърция.https://www.lidl-hellas.gr/el/p/erga...chanima/p62940

    Коментар


    • #3
      Да, нещо такова ще ми свърши работа.
      А дали ще я пуснат скоро и при нас ?
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        С такова почистването на радиатрорите на колите няма да ти се получи твърде. И по автомивките не е съвсем тривиална задача, особено ако минаваш често през места с много гад из въздуха. При едно връщане от море ми се наложи да спирам 2 пъти за да си чистя предното стъкло - беше доволно наситена батална сцена по него до там че не можеше да се кара.

        Та тая гад като се наплющи по радиатора и се позапече там, си става почти перманентно покритие.
        Последно редактирано от sparkybg; 02-07-20, 17:52.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Съгласен съм Спарки . То тая гад за да падне си иска силна струя , което пък е противопоказно за ламелите . По-скоро да падне прахоляка колкото може .
        Когато съм промивал отвън радиатора на климите , като че ли има разлика в студения поток в купето.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Истински мръсен радиатор се чисти в няколко стъпки:
        1.Сваляне
        2.Метене с метла да обере по-големите треволяци и боклуци
        3.Продухване с компресор
        4.Водоструйка обратно по посока на въздуха, да свали, това което ще падне само от струята.
        5.Обилно накисване с обезмаслител
        6.Атака с водоструйката от двете страни докато светне.
        Също помага накисване в голям съд с вода и прах за пране, но отнема време.

        Ако си мислите, че с каквато и да е водоструйка може да свършите работата, докато радиатора е на колата, особено ако пред него има друг/и радиатори жестоко се лъжете.На коли с един радиатор(то останаха ли вече такива?) става да се измие на място и все пак е компромис.
        За леко замърсен радиатор, колкото по-слаба водоструйка, толкова по-добре, мощната криви ламелите и прави повече поразии от колкото помага.Аз мия с античен керхер с 110 атмосфери.

    • #4
      Абе не е като това на лидъл, ама имам такова за продаване . В гаранция до декември 2021-а
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Да, нещо такова ще ми свърши работа.
      А дали ще я пуснат скоро и при нас ?
      Според тези упътвания не мисля че ще я пускат https://www.lidl-service.com/cps/rde...3Druckreiniger . Та най- близката и дестинация до София е Пирот, но едва ли си заслужава такова разкарване..

      Коментар


      • #6
        Тая,в Гърция,е без акумулатор и зарядно-50 Евро.Ето нещо подобно,комплект https://praktis.bg/akumulatorna-vodo...orx-wg629e-20v Доколко ще върши,ели-не работа,ще се разбере чак като си я купи човек

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Изглежда добре , благодаря за предложението ! 🍻😆

      • #7
        В сайта посочен от Иван Недокланов, има чешка акумулаторна с ниско налягане и самозасмукване на водата. Гаранцията е като лидълската - 3 години.Обаче, се продава също без батерия и зарядно, чиято покупка прави цялостната цена не особено атрактивна.

        https://www.onlinemashini.bg/akumula...am-20-v-/45649

        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • disko04
          disko04 коментира
          Редактиране на коментар
          Ако човек има акумулаторни електро инструменти може да се преправи и да се ползват техните батерии.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X