Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годност на надуваема лодка Intex

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Годност на надуваема лодка Intex

    Привет колеги, имам закупена лодка отпреди 8 години - Лодка Intex Excursion 3

    Спецификации:
    • Материали: високотехнологичeн поливинилхлорид, устойчив на абразия, пробив, разлив на гориво, солeна вода и UV-лъчи
    • Брой надуваеми камeри: 2 камери + надувно дъно/ + 2 надуваеми сeдалки
    • Макс. брой пасажери: 3 човека с общо тегло до 299 килограма

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:500x500_0cb33e288ccd147d8684b4d02b8b020d24158d4b.jpg Прегледи:0 Размер:21.3 КБ ID:6603494

    Лодката съм я ползвал точно 4 пъти на язовир за разходка и на палатка за кеф, без риболов, лодката е чистена и съхранявана на суха и стайна температура целогодишно в един сак в тъмно помещение без влага.

    Питането ми е, въпреки че визуално е здрава и неразличимо от нова и никога не е била пукана или лепена, дали ще е безопасно да ползваме пак лодката, след като поне 5 години не е била извадена от сака, да не вземе изведнъж да почне да се цепи пвц винила на лодката, тя е съхранявана в идеални условия и на пипане е еластична но да попитам, постнах характеристиките на лодката, ще я вкарвам пак в язовир?

  • #2
    ПВЦ-то е с най-кратък живот, към 10г. Естествено не значи че не може да оцелее и по-дълго, Интекс е добра марка. Няма гаранция за такива неща, непредвидимо е, обикновено лепилото сдава багажа и става пуф! Който не плува да облича спасителни жилетки.

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Най-добре всички да са с жилетки !

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Това се подразбира и е задължително.

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Според мен по-добре да я извадиш в подходящ момент предварително, на подходящо място и да я напомпиш, отначало до половината налягане, а след 1-2 часа да речем до нормалното й налягане. И да остсвиш известно време така да се види дали ще спадне...

  • #3
    Съдейки по опита си с продуктите на тая фирма...по-добре си я остави в сака.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Сподели моля, от чисто любопитство за какво става дума?

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Басейни два-тотал щета на втората година.
      Два надуваеми матрака- единият преживя месец, вторият два. Ползвани са инцидентно от деца, в къща за гости.
      Материалът е боклук, изработката е калпава, но са евтини и хората ги купуват.
      Разбира се, винаги има шанс лодките да са им най-качесвения продукт, ама нещо ме съмнява.

  • #4
    Благодаря за съветите ви колеги, за мен е важно !!!, защото мислех на лодката да се качим аз със съпругата ми и детето, имах резерви към лодката но определено ме убедихте че не си струва риска, спасителни жилетки задължително ще има при всички положения, та минаваме на нова тема, каква надуваема лодка бихте ми препоръчали за един път ползване в годината и да има поне 10 години гаранция за здравина при правилно съхранение, че ако трябва да купувам нова надуваема лодка всеки път....

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвай я поне на място и на сухо дали ще държи налягане. Не вярвам много да те затрудни. И да постои известно време напомпена...

    • Пенчо
      Пенчо коментира
      Редактиране на коментар
      Споко, бре колега!
      Като имаш и жилетки - от какво те е страх?
      Просто не влизай много навътре!!

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Пенчо, неприятно изненадан съм от реакцията ти, когато качваш съпруга и дете на 3 год. неможещи да плуват, въпреки жилетките си ще е най-малкото стресово, особено за малкото дете ако стане нещо с лодката, затова ще взема нова за да ми е спокойно.

      Пенчо, верно си станал като някой друг колега....

  • #5
    Уважаеми колега. Не виждам, какво би ти попречило да я изпробваш лодката, без да качваш жена и дете.
    Ама така и не разбрах за какво питаш във форума, след като си решил, че изделието е негодно?
    Как очакваш някой да ти потвърди някаква гаранция? За осем годишен найлон?

    п.с. С това върху аватара се плацикахме поне осем години в нашето море.
    Поздрави!

    Коментар


    • #6
      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Уважаеми колега. Не виждам, какво би ти попречило да я изпробваш лодката, без да качваш жена и дете.
      Ама така и не разбрах за какво питаш във форума, след като си решил, че изделието е негодно?
      Как очакваш някой да ти потвърди някаква гаранция? За осем годишен найлон?

      п.с. С това върху аватара се плацикахме поне осем години в нашето море.
      Поздрави!
      Колега, исках да разбера дали има някъде официално срок за годност при правилно съхранение на въпросната лодка на Intex, затова пуснах специално темата!!!, щом няма сигурна информация то по-добре да взема нова, лодката и да я надуя в хола за теста и да не спадне, не значи че ако я пусна в язовира натоварена с трима човека и под палещото слънце дали ще издържи лодката, когато качваш съпруга и малко дете не е като да се качат например двама рибари с опит при различни ситуации, има разлика.

      Коментар


      • #7
        Няма точно определен срок на годност, защото ПВЦ-то е много податливо на външно влияние, капризно е откъм температури, но това че е в торба не е чак толкова проблем. След 10г обаче трябва да се замисляш за нова надуваема лодка по принцип, дори ако беше от Хипалон който е суперздрав, а това вече е 8 годишно. Ако е с лепени шевове, лепилото често сдава багажа преди пластмасата.
        Може да се насочиш към по-здрави материяли, цената естествено също расте. Гледай шевовете да не са лепени, а с термична спойка, лепилото изфирясва в един момент. ПВЦ-та има и многослойни, и с подплата, и с нишки вътре за подсилване. Нещо от Стронган/Дуотекс вероятно би изкарало доста дълго.

        Коментар


        • #8
          Аз бих пуснал жената сама....те жените оцеляват всякак.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Тя, моята след тва ше ме набара, и ще трябва аз да оцелявам ;-)

        • #9
          Реши се проблема автоматично, намерих една моя стара снимка на лодката от лятото на 2010 година, което означава че лодката дефакто е на сигурни 10 години ако не и повече, леле само как лети времето не е истина , та вече ще се оглеждам за нова лодка, определено с 10 годишна надуваема лодка си е рисково, ето и снимката на лодката на реката


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:244556.JPG Прегледи:0 Размер:457.5 КБ ID:6603595

          Коментар


          • #10
            Имам един колега който прави такива надуваеми лодки . Има на по 20 години които чак сега идват за някоя кръпка или разлепен шев .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #11
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Имам един колега който прави такива надуваеми лодки . Има на по 20 години които чак сега идват за някоя кръпка или разлепен шев .
              Лодките,които подлежат на ремонт са от съвсем различен материал,а не като този пояс,чието място (след осем години) е коша за боклук.

              Коментар


              • #12
                Първоначално публикуван от nikaro Преглед на мнение

                Лодките,които подлежат на ремонт са от съвсем различен материал,а не като този пояс,чието място (след осем години) е коша за боклук.
                Поне аз по снимка не мога да определя какъв е материала и какво му е състоянието .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                  Благодаря за съветите ви колеги, за мен е важно !!!, защото мислех на лодката да се качим аз със съпругата ми и детето, имах резерви към лодката но определено ме убедихте че не си струва риска, спасителни жилетки задължително ще има при всички положения, та минаваме на нова тема, каква надуваема лодка бихте ми препоръчали за един път ползване в годината и да има поне 10 години гаранция за здравина при правилно съхранение, че ако трябва да купувам нова надуваема лодка всеки път....
                  Здравей,колега качествените надуваеми лодки са доста скъпи за ползване веднъж в годината.Разгледай тези https://naduvaemilodki.com/%D0%BB%D0...0%D1%80%D0%BA/ Украински са,цените са им прилични и са от доста-по качествен материал от евтините Китайски.Успех

                  пс. Между другото правилното съхранение е надута и на сянка,ако имаш възможност естествено

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря за линка, ще разгледам с голям интерес.

                • #14
                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение

                  Поне аз по снимка не мога да определя какъв е материала и какво му е състоянието .
                  В никакъв случай поста ми не е с цел заяждане.Извинявай ако съм прозвучал така! Тези "лодки" са от материал малко по-дебел от надуваемите им дюшеци,с които имам доста горчив опит и стават само за плицикане в детския басейн

                  Коментар


                  • #15
                    10 години са много за такава лодка.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X