Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде и как карате карантината ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От вторник ( 07.04.) ще бъда под карантина.Дъщеря ми ще се върне от Франция (надявам се да няма проблеми ) . В понеделник ще направя голямото пазаруване, имам и уговорка с кварталното магазинче да пазарувам по телефона. И все си мисля, че ще забравя нещо да купя . Мисля да взема 5-6 кила месо, 3-4 кг брашно,мая ,яйца (за хлаба), 10-15 кутийки боб (за салата),кисели краставички,лук, картофи, плодове,зеленчуци..(които ще стигнат за седмица), бира, уиски (ракия си имам 10 кила), препарати.Кажете какво изпускам ?
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Що да няма това си е уважителна причина за пътуването . Освен това можеш да регистрираш там настоящ адрес . Кольо колко ще издържи НЗОК при това положение ? Примерно ако мен ме сложат под карантина това означава и жената което са два болнични листа . Това при положение че никога няма да имаме капацитет да тестваме цяла България а трябва да се тестват поне рисковите групи . При полицаите които са една от най рисковите групи щото са денонощно на улицата с никакви предпазни средства от 1000 тествани има 9 с вируса което е под 1% .
      Последно редактирано от sek.1; 05-04-20, 22:11.

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Лошото при мен е, че и двете тераси са усвоени...Майната му, ще се справим.Обещавам всекидневен отчет.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Мой приятел , коментира , че има проблем с изхвърлянето на боклука .
      Та ние се редуваме , че съседите му ги е страх .
      Иначе нямаш никакви грижи да отидеш на село, на вила , там каквото имаш с двор.
      Попълваш декларация и даваш на КПП-то.
      Като дойде щерката, полълва декларация къде ще кара карантината, човека който я посрещне, с лично возило и той. Май имаше 24 часа да стигнеш до мястото .

  • #32
    Най-често се пропускат дребните неща. Подправки, макаранени изделия, запалки(кибрит), вода за пиене, оцет. Настолни игри не са излишни.
    Вземи си и инструментите в апартамента.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #33
      Аз съм си на вилата в село Чавдар, Софийско от няколко часа преди да влезе забраната за пътуване. Само като разбрах че ще затварят София, нахвърлях всичко в двете коли и с жена ми с мръсна газ отпрашихме насам. Към 21:30 бяхме тука и оттогава така. Тя къщата е малко извън селото та сме идеално изолирани, ходим на пазар чат пат, но си е рядко по веднъж седмично останалото време по двора каквото може, че досега времето не беше от най-хубавото. От време на време ни идват на гости приятели през останалото време разходки с кучето, колелото и така. От утре ще си става пролет та ще може да се седи повече навън. Не се оплакваме добре си жиеем.

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Темата по заглавие е за карантина, но по съдържание - за доброзорния домашен арест.

      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Или кой къв тарикат е, да завиждат будалите...Чавдаре, можеш ли да отделиш темата за карантината(истинската) от другите глупости ?

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        За момента май само ти се очертаваш като карантиниран. Всички други тук, в т.ч. и авторът, говорят за другото.

    • #34
      Понякога е и купон, но като цяло си е скука. Мисля че нищо не съм направил та без съд и присъда да бъда заключван. Седя си тука сам в гората и чакам да мине, друго не виждам какво мога да направя. Иначе технически можеби си прав използвана е думата 'карантина' под каквато аз не съм, но по скоро виждам от останалите коментари, че се разбира извънредното положение, та от скука реших и аз да споделя как я карам, и разбира се веднага се намери кой да се почувства засегнат. Извинявам се, моя грешка, ако се разболея пак ще пиша.

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Е що се заключваш тогава. Живей си живота. Аз ще се заключа доброзорно, за да не умрат насралите се от страх.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Диляне, а не работиш ли нещо бе?
        То баси животеца твоето-когато ти е кеф-на село, с жената и кучето, разходки, приятели, купон... Кога бачкаш

      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Бат Марто. Не ми ставаш много ясен нещо. Кои са насралите се от страх? Дет са вкъщи или дето са навънка?

    • #35
      Ами, по професия съм екскурзовод и планински водач. Тоест по действащите закони в България свободна професия, жена ми е колежка. В сегашното положение и двамата нямаме работа, защото туризъм на практика няма. Засега всички групи до юни месец отпаднаха, останаха резервациите за август, септември, октомври, но тъй като ние работим предимно с американци, канадци, австралийци и новозеландци очакваме още анулации. Караме на спестявания, ако продължи така ще имаме едно чудесно и безгрижно лято, каквото не сме имали от 12-13 години, но пък следващата пролет ще сме на ръба на фалита, ама да се надяваме че дотогава ще се оправи всичко и следващия сезон ще се състои. А пък зимата, зимата традиционно я караме на червено вино и ски. Този тип туризум с които се занимаваме е от март до ноември, зимата почиваме.

      Коментар


      • #36
        То май и почти няма останали без работа из форума...[/QUOTE]

        О има и аз съм един от тях. Докато работех всеки ден влизах във форума. Както се казва, човек и добре а живее, фалира.:-) Вярвам в конспирацията за вируса и Божков, защото не ги бях предвидил. Имам(х) пункт на Евофутбол, сега нямам. Имам поне собствен търговски обект, който се чудя какво да правя и не ми остава време за форума Поне да можеше да изкарам кемпера някъде на чист въздух и да ми се проясни главата,та да взема правилно решение. Съкратих колежката, жената от няколко месеца е на борсата. Пари за преживяване има, но плановете ми се объркаха. Та така Кольо има безработни и в този форум,ама не им до форума сега, може би.

        Коментар


        • #37
          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          ....Кажете какво изпускам ?
          Резервни батерии за дистанционното на телевизора имаш ли си, че все то ще ти е в ръцете?
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Имам достатъчно, но благодаря,все още не е късно за предложения .

        • #38
          Ден 0 . Хлапето се придвижи до Париж,ще спи на летището.Трудната част мина .
          Оформихме с булката хоум офиса-домъкнахме и компютъра вкъщи .
          Изкупих ,,Кауфлана"-две пълни колички, от глад няма да умрем ! От жажда също ! От торбите, ръцете ми станаха като на радомирска бозаджийка. Хладилника ще се пръсне.
          Утре ще отида до обяд на работа,посрещам момата и се започва...А наздраве !
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Ще ти стискаме палци.

        • #39
          В принудителна отпуска съм. Не знам какво ще се случи като свършат дните. Но едно е сигурно, мястото на което работя, скоро няма да отвори врати.
          Доста време прекарвам в къщи. До сега и времето благоприятстваше това. Но се стремя да съм и физически и ментално активен. Стремя се да не пропускам ежедневните си тренировки, но става все по-трудно да си ги налагам. За сега успявам.
          Телевизия не употребявам! Нета ми е източник на информация. Напоследък се отворих на документални филми за Вт. Св. Война и Революцията. Действат ми отрезвяващо! През какво са преминали хората и живота е продължил. А сега ние? Баби! Е, не всички де, да не вземе някой да се обиди

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            То пък нета е един достоверен източник на информация...
            Телевизиите май пак станаха по-надеждни. Там поне има някакъв контрол, докато в нета всеки е свободен да напиша каквото му харесва.

            А филми за войните има много, с произход от всички страни участвали в тях. Че и от неучаствали.
            И всеки сценарист дърпа към себе си(платилите му). Та не се впечатлявай от тези филми. Какви ужасии има в живия живот, филмите са си ташак направо.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Достоверната информация в нета си я има, стига да можеш да я пресяваш.

        • #40
          Доброутро!
          При мен промяна практически няма. Ходя на работа всеки ден. Работата е с намален обем, но за да се организира и разпредели между по-малко хора (дежурящите) си е всекидневно редене на пъзели. Пътувам с обществения транспорт и от вчера ми прави ми впечатление, че хората в метрото, трамвая и по улиците са доста повече от миналата седмица.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Дани, що не с джимнито? Какво стана с него?

        • #41
          За нас ограничения няма,в смисъл минаваме по 6-7 пъти през КПП на ден служебно,работим всеки ден.

          Разликата е че много бързо стигаме до обектите,разхода на колите е с 1-1.5 литра надолу.

          Пазарувам от магазините в съседните села ,не чакам на опашки.Лично на мен,това положение много ми харесва.Обаче вчера ме удари леко на завист, всички почиват от няколко седмици,ние работим...днес отложихме задачите и запразняваме за няколко дни ,просто почивка....така и така... държавата ни апелира да го направим!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #42
            Абе, недей да завиждаш на нас, дето сме без доходи. Не е много весело. Аз си поработвам де, ама жената е на спирачка и както се очертава, няма и да започне скоро, ако въобще. Гледаме да сме икономични, а това никак не е весело. Добре, че се "хванахме за зелено", а кокошките на вилата са се рзносили...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #43
              По принцип пенсионерите тук в наше село са си в постоянна карантина.Само петък и събота вечер като си дойдат младите от града в барчетата има оживление.Веднъж на две седмици пазарувам от супермаркета,а през останалото време съм си в къщи.Правя си траковете за пътешествието по Перинеите.Като ми омръзне се чаквам на покривната тераса и си правя упражнения или гледам с бинокъля морето.Тъй като температурите на слънце достигат до 35-37 градуса,почнах да си правя и слънчеви бани.Поизгледах и много филми.Аз и жената сме "стипендианти" на държавата и за сега няма финансови проблеми.Единственото нещо което не ми харесва е покачването на килограмите.Вечер в 20.00 ч. ръкопляскаме през прозорците в подкрепа на медиците.Тъй като на испанците много им липсва фиестата,свалих няколко песни за коронавируса от тубата и ги пускам на уредбата.Десет минути преди и след ръкопляскането си правим фиеста по прозорците.Поздрави!
              Последно редактирано от Радо 57; 08-04-20, 10:09.
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Браво на испанците!
                По-здрави!

            • #44
              Караме я и ний изолацията. Децата от самото начало си карат учебния процес /ученичка и студент/, със стопанката сме на екипен принцип на работа. Тя е в банка и са на пет дена, мойта работа сме на десет дена. Миналата седмица бяхме пълна къща, изкарва се криво-ляво и не се срути блока, за следващия цикъл - не знам. Лошо че се яде повече, както и двамата не обядваме на работа, вкъщи закуска обед и вечеря, че и първо второ трето, че и следобед кафето с нещо към него и аха-аха на дрехите се усеща. добре че почва селския туризъм и агрофитнеса...

              Коментар


              • #45
                Моята карантина свърши, даже последния ден дойде да ме провери кварталният, предполагам със скритата надежда да напише един бърз акт за 5 бона Изкарах я нормално, заточен на приземния етаж вкъщи, под бдителния надзор на комшиите и ежедневни рандевута с фамилията на двора от 2 метра дистанция .Нема се пУашите, никой няма да ви убива, шубе ги от короната. На втория ден издадох директива да не ми носят нищо сладко и така, да съм качил за две седмици най- много кило(не, че 107 не са ми в повече)
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е тва с директивата умно си се сетил! Кой да ми каже и на мене кви са рисковете... Добре че съм далече от психологическото 100

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тъй, сега извади двора от уравнението, от което следва всички в кутийка за 2 седмици.

                  Не е умирачка, ма не е и розово. До тук съм +6 кила, без да съм под карантина. От вчера се чекна под колата в гаражната клетка, днес ме боли всичко все едно съм прекопал 2 декара.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X