Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почти безплатна енергия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Почти безплатна енергия?

    1. не
    2. не се хаби
    3. не

    Коментар


    • До: Почти безплатна енергия?

      http://dstu2204ex.narod.ru/bolotov2.htm

      Много не мога да разбера, но май има някаква връзка с темата.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • До: Почти безплатна енергия?

        За любителите на "новите енергии" погледайте клипчета в "тубата"

        HHO generator- става да си направите малка домашна резачка за метал.Някои ще се мъчат да ви убедят че и авомобила ви може да върви само на вода или поне да пести гориво-лъжат искат да ви продадат нещо.

        SPR Cavitation-въпросните торсионни измишльотини---може да си направите парогенератор или бързодействащ бойлер.КПД неизвестно.

        Ram pump-изцяло механична помпа за вода.Прави се от подръчни материали и е удобно за "место на майната си " където има рекичка.С повечко усилия може да се направи и генераторче ако сте на палатка край въпросното место да си имате и ток и вода.

        Stirling generator-доста остаряла технология с големи загуби и отвратително КПД-може да си направите механична помпа на парното отопление в къщи и да спестите някой лев от ю-пи-ес +помпа+разходи за ток+неудобството му да спира при-20градуса и бурен вятър( мисля да го направя-ако гори котела и водата се върти)

        Wolfhart engine-доста странен двигател -не искам да коментирам мисля че ще ви е интересно.На същия принцип има изобретен компресор който работи без масла-подходящ за самоделка.

        Двигатели задвижвани със сгъстен въздух и изобщо всякакви щури двигатели(примерно-"Crazy engines")-ще ви е интересно.

        Solar owen-самоделно барбекю-за лятото на терасата(за да не мирише и на комшията на риба)

        New SUMO-мотоциклет жапонски

        Еlectric motorcicle-моторите вече са доста по-напред от хибридите.Махаш двигателя подреждаш 4 акумолатора и един ел.двигател на тяхно място и си имаш доста добра бегачка която зареждаш в ЕОН.Според мен си заслужава трансформацията защото в голям процент от случаите мотора си е за удоволствие а пък разхода им на гориво изобщо не е малък.Мотоциклет 7-8 пъти по-лек от лека кола гори колкото нея-чудна работа

        Vacuum tubes-заслужава си ама при по-прилични цени.

        Фотволтаиците-пълен майтап са спрямо цената си

        Френелова опика-интересни плексигласчета ама в бг ги няма много-много.



        Абе интернета е голяма работа-свят голям....
        Последно редактирано от //Радо//; 29-04-10, 02:53.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • До: Почти безплатна енергия?

          Четейки темата ми хрумна една идейка:
          Значи ходя на платка често на река. Мога ли да приспособя някакво динамо да произвежда ток от течението на реката (Камчия) за да ми свети да кажем 12 волтова луминисцентна лапма или някакви други лед лампички в шатрата?
          Това с цел да не примъквам непосредствено джипа до шатрата и да се спъвам в кабела.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Почти безплатна енергия?

            Има такова нещо - плаваща воденица. Може би единствено решение за река без водопад. Но не е просто и май ще страда от мащабен фактор.

            Коментар


            • До: Почти безплатна енергия?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Има такова нещо - плаваща воденица. Може би единствено решение за река без водопад. Но не е просто и май ще страда от мащабен фактор.
              Там дето риболовставам наблизо има и бент, може да се нарече водопад. Въпроса е колко е голямо туй нещо (не като онуй нещо ). Някъде нещо схемичка или моделче да се намира?
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • До: Почти безплатна енергия?

                Някой беше показал тъдява няколко варианта. Но щом има поне 1м водопадче, нещата се подобряват.

                Коментар


                • До: Почти безплатна енергия?

                  Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                  Четейки темата ми хрумна една идейка:
                  Значи ходя на платка често на река. Мога ли да приспособя някакво динамо да произвежда ток от течението на реката (Камчия) за да ми свети да кажем 12 волтова луминисцентна лапма или някакви други лед лампички в шатрата?
                  Това с цел да не примъквам непосредствено джипа до шатрата и да се спъвам в кабела.
                  В този случай, няма ли да помогне едно капсуловано алармаджийско акумулаторче 12В /4-7Ач.?

                  Коментар


                  • До: Почти безплатна енергия?

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Четейки темата ми хрумна една идейка:
                    Значи ходя на платка често на река. Мога ли да приспособя някакво динамо да произвежда ток от течението на реката (Камчия) за да ми свети да кажем 12 волтова луминисцентна лапма или някакви други лед лампички в шатрата?
                    Това с цел да не примъквам непосредствено джипа до шатрата и да се спъвам в кабела.
                    То на Камчия ти трябва по-скоро мобилна черна дупка за да не се вижда нищо.Аз по-големи рояци комари съм виждал само в Румъния до Дунав.Майтапа настрана-вземи си осветително тяло с диоди и ако има вариант да е с акомулаторни батерии ,хем да се зарежда от контакта(или от запалката) ,хем ще държи цяла нощ.А ако ти се занимава с генераторче порови в ю-туб там варианти много и почти всички самоделки.Хем ще доработиш някоя идея и ще му се кефиш повече от на купешки.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • До: Почти безплатна енергия?

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      То на Камчия ти трябва по-скоро мобилна черна дупка за да не се вижда нищо.Аз по-големи рояци комари съм виждал само в Румъния до Дунав.Майтапа настрана-вземи си осветително тяло с диоди и ако има вариант да е с акомулаторни батерии ,хем да се зарежда от контакта(или от запалката) ,хем ще държи цяла нощ.А ако ти се занимава с генераторче порови в ю-туб там варианти много и почти всички самоделки.Хем ще доработиш някоя идея и ще му се кефиш повече от на купешки.
                      Аз на Камчия с комарите нямам проблеми!. Просто ми мина тази идея за ток от реката.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X