Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студена. +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Студена. +/-

    От известно време се оглеждам за имот в с.Студена /Пернишко/. Близо е, удобно за пътуване, добър излаз /южен витошки склон/, част от Витошко-Студена. До гора, с лице на път, ток, вода, канал, телефон, та и кабелен И-нет. Всичко екстра, но имам известни притеснения за замърсяване от Перник. Нищо сериозно не намерих в нета. Та молбата ми е ако някой разполага с данни по въпроса да ги сподели тук. Все пак цената не е ниска и предвид ситуацията на пазарите, няма да успея да си върна голяма част от инвестицията. Прото покупката е крайно емоционална и далече от хладния разум. Всичко друго ще преглътна и приема, но без мръсен въздух. Все пак смятам да се ползва за живеене на 4-членно семейство с 2 малки деца. Благодаря предварително на отзовалите се.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    До: Студена. +/-

    Защо не погледнеш имот в Кралев дол ,предишното село преди Студена.За там мога да кажа че въздуха е чист .За съжаление нямам дълъг престой в Студена и не мога да кажа със сигурност.Както са ме учили старите хора ,гледай керемидите на къщите .Трябва да са чисти(ако не са ...смятай какъв е въздуха).
    Освен това в Кралев дол до старата черква изгледа на изток към Витоша е просто невероятен (обиколи и прецени )

    Успех

    Коментар


    • #3
      До: Студена. +/-

      Първоначално публикуван от emilemilov Преглед на мнение
      ...............Както са ме учили старите хора ,гледай керемидите на къщите .Трябва да са чисти(ако не са ............смятай какъв е въздуха)...............
      Успех
      Това го знам, но бях забравил. Помня керемидите в Златна Панега. Много е вярно това с керемидите.
      Нещо по-конкретно за Студена ???????
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #4
        До: Студена. +/-

        Като основен замърсител на пернишкия въздух остана май само тец-а.По тази логика, отбягвай имот в близката до Перник част,а също близостта на магистралата лично за мен е неприятен фактор.Остава махала "Чифлик" или махалата под ретранслатора.Успех с покупката.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          До: Студена. +/-

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          От известно време се оглеждам за имот в с.Студена /Пернишко/. Близо е, удобно за пътуване, добър излаз /южен витошки склон/, част от Витошко-Студена. До гора, с лице на път, ток, вода, канал, телефон, та и кабелен И-нет. Всичко екстра, но имам известни притеснения за замърсяване от Перник. Нищо сериозно не намерих в нета. Та молбата ми е ако някой разполага с данни по въпроса да ги сподели тук. Все пак цената не е ниска и предвид ситуацията на пазарите, няма да успея да си върна голяма част от инвестицията. Прото покупката е крайно емоционална и далече от хладния разум. Всичко друго ще преглътна и приема, но без мръсен въздух. Все пак смятам да се ползва за живеене на 4-членно семейство с 2 малки деца. Благодаря предварително на отзовалите се.
          Баща ми имаше (има) парцел във вилната зона над селото и с майка ми построиха с двете си ръце кокетна къщичка в която си прекарваха почивните дни, никога не е имало видим проблем със замърсяването от Перник! НО винаги е имало ОГРОМЕН проблем с местните - започна се с леки кражби и разбиване (то и нямаше какво да се краде) и се завърши с ОТКРАДВАНЕТО на Всички вили в района - Имам в предвид и тухлите и дъските ВСИЧКО!!!
          Преди години отидих за последно и видях това:





          от кокетното двуетажно къще
          Вече не ходя там

          Коментар


          • #6
            До: Студена. +/-

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            ...........
            Вече не ходя там
            Алекс, не ме демотивирай!!! Кражбите някога ще спрат / дай боже/, а замърсяването - никой незнае.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              До: Студена. +/-

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Алекс, не ме демотивирай!!! Кражбите някога ще спрат / дай боже/, а замърсяването - никой незнае.
              Аз само споделям Реален Опит (наистина деиствието се развиваше - кражбите, през 90-тте години на миналичт век).
              Желая ти успех в начинанието. Но Всички вили бяха обрани и поговорката гласи "където е текло, пак ще тече", но може и да не съм прав - дано.

              Коментар


              • #8
                До: Студена. +/-

                От твоите уста- в Божиите уши.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  До: Студена. +/-

                  Аз съм за + местото е хиляди пъти по-добро от София въпреки Пернишките мръсотии, които не могат да се хванат на 1/10 на Софийските ауспуси. Планината е близко - чист въздух и прохлада/ язовир/ - вервай, че ще е по-чисто от София. Въпроса е сутрин в задръстването на Владая, как ще се минава? Иначе идеята ти е добра и Успех !!!
                  [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                  Коментар


                  • #10
                    До: Студена. +/-

                    По принцип ветрове в Студена идват от запад и духат на изток.Даскалово най го усеща това и често е обгазен от Стомана с разни гнясове.Обаче Студена е по- назапад и остава на чисто.Друг замърсител в пернишко е ТЕЦ-а ,но и той е далече,реално замурсяването не стига до селата...Преди години наистина Перник е бил българския Ливерпул,но вече се е поизчистил доста .Така че аз съм твърдо за покупка на имот в околните села .Само внимавай за магистралата ,а също да не си близко до кариерите в Студена .Те са над селото ...обаче лятото в радиус от 500 метра от тях всичко е доста прашлясало.
                    По повод на кражбите ...има ги но са концентрирани по необитаемит вили...А в случая желает да се живее постоянно там,така че не смятам този фактор за проблем.

                    Успех

                    Коментар


                    • #11
                      До: Студена. +/-

                      Защо, бате Цецо точно Студена? Опитай Горна Диканя в по-високите махали, близо до Лисец. Хем и Лов там Господ дал............
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X