Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Производство и пласмент на месни продукти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Производство и пласмент на месни продукти

    Темата е стара, но привлече вниманието ми.

    RINO, писах ви съобщение, но не разбрах дали съобщението е изпратено успешно. Затова, бихте ли се свързали с мен на лична.

    Благодаря.

    Коментар


    • #62
      От: Производство и пласмент на месни продукти

      Старичка от 2009

      Коментар


      • #63
        От: Производство и пласмент на месни продукти

        Ммм, да. "Шантава" работа да пиша в тема от преди 8 години. Няколко пъти ми се е случвало в чуждестранни форуми и е имало реакция, реших, че и тук може да се получи.

        Коментар


        • #64
          От: Производство и пласмент на месни продукти

          Първоначално публикуван от Lautrec Преглед на мнение
          Ммм, да. "Шантава" работа да пиша в тема от преди 8 години. Няколко пъти ми се е случвало в чуждестранни форуми и е имало реакция, реших, че и тук може да се получи.
          То, не е проблем да се получи, номерът е че нещата доста се промениха. И с мръвките по магазините и с вкусовете на потребителя. Отделно, за тези години, тук се отвориха толкова кулинарни теми, засягащи конкретни продукти, пък и конкретни начини на приготвяне, инструменти, екипировка, съпътстващо оборудване... че толкова "обща" тема, като тази тук, вече звучи, м-м-м-м-м, леко несериозно.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #65
            От: Производство и пласмент на месни продукти

            Ще разгледам темите. Писах тук, защото се надявах да закупя фототипно или дигитално копие на въпросната книга, но изглежда активноста на колегата RINO във форума не е висока този месец. Така предполагам.

            Относно вкусовете и предпочитанията..., вярвам, моето небце все още не е "замърсено".

            Както и да е. Ще се "поразровя" из кулинарния форум, а дотогава може и да потръгне с въпросната книга.

            ______________
            Като отворих приказка за книги, видях един списък от периода 1950—1970, какви книги са се писали, само.
            Ако това не доказва, че сме били земеделска страна с качествени суровини и храни, не знам кое.
            Разбира се онова време ми е чуждо. Това в страни от темата.

            Коментар


            • #66
              От: Производство и пласмент на месни продукти

              Здравейте, може ли да качите сканирана цялата книга - благодаря предварително!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5227.JPG
Прегледи:1
Размер:27.6 КБ
ID:5780848

              Коментар


              • #67
                Привет, да раздвижим тази залежала тема. Бих искал да поразбутам темата относно книжки за производство на колбаси и сушени мезенца. Тази година съм силно ентусиазиран да направя още повече от миналата година и да тествам нови вкусове и методи. За съжаление така търсената книжка я няма никъде... Някакви сходни аналози да предложите

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  О както е писана книгата 1963 година спецификата на нещата доста са се променили .

              • #68
                намерих я, но цената е малко... странна: 965 лв.
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #69
                  Пропуснах да кажа, че всякакъв подобен вид литература, не трябва да се приема като наръчник, а като добри практики и насоки. В комбината в който работих в съвременния свят си имаше технолог, който според изследванията на всяка партида, променяше рецептата за да запази вкуса и срока...
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Много точно казано, месото от животно до животно е много различно, ако едните животни са пътували много часове или дни до кланницата става съвсем мазало, старо, младо, порода и т.н. нещата са доста динамични важно е насоките и опита.

                    Истината е, че няма ли хубава и достатъчно мазнина, няма ли добро зреене и подправки + мъничко химийка, не стават вкусни нещата.

                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Зависи много как е гледано животното последните няколко месеца преди да го заколиш .

                • #70
                  И аз я знам тая на интересната цена. Определено не смятам да се уповавам 100% на книгата, просто искам някаква насока да получа и оправна точка.

                  Коментар


                  • #71
                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    И аз я знам тая на интересната цена. Определено не смятам да се уповавам 100% на книгата, просто искам някаква насока да получа и оправна точка.
                    https://www.dropbox.com/s/zvkq6194qo...D0%98.pdf?dl=0
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря!
                      Жив и здрав

                    • ikristiqn
                      ikristiqn коментира
                      Редактиране на коментар
                      И аз благодаря!

                  • #72
                    "сложете да се пуши 5 дни на
                    температура от 25 градуса"

                    Т'ва се прави... в днешно време в паро-варилна камера. За по-малко от час, но с други недостатъци, не вкусови. Не съм технолог, ремонтирах машините ;-)
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X