Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това го знае всяко хлапе ли? А ние?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
    Прибирам се преди малко леко изморен и дъщеричката ми Валерия,щастлива ме посреща.Написала си домашните,научила си милата и ме чака да решим една трудна задача.Госпожата казала да я решат с родителите си...трудна била.

    В едно училище има 1000 ученици.От първи до четвърти клас са 156 деца.От пети до шести клас са с 238 повече,а останалите са от девети до дванадесети клас.Колко са учениците от пети до осми клас.А от девети до дванадесети клас?
    Ами би трябвало учениците от пети до осми клас да са точно толкова, колкото и учениците от пети до шести клас - 394. Защото от пети до шести се включва в условието от пети до осми, а в 7 и 8 са 0 бр. Ама според мен това не е точно математика, а логика и съобразителност.
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 11-12-08, 10:09.
    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
    Opel Frontera V6

    Коментар


    • #17
      До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ми ако правилно разбирам условието в 7 и 8 клас няма ученици в това училище
      И аз така я разбирам. Задачата логически не е грешна но е абсурдна за 3ти клас, просто няма такова училище. Тъпотия пълна.

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      ...А учителката хубава ли е?
      Ще трябва да е млада и хубава..., и разсеяна, щото си мисли за други неща и не е забелязала тъпата задача.

      Адвокате, я провери тая работа.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #18
        До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
        Адвокате, я провери тая работа.

        А тъй като не че имам нещо против адвокатите но те има едно друго разбиране за красиво та ако може да качиш е те тука снимката на тази учителка и да преценим дали е хубава и замаяна от нещо или просто е много заспала

        п.п. колко много простотии само и само да изпрося една снимка на даскалката а

        Поздрави
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • #19
          До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

          Давайте даскалката, зарежете задачата...

          Коментар


          • #20
            До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

            Коментар


            • #21
              До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

              Вижте сега, не че нещо ама като пускате такива неща на вещици поне предупреждавайте! То при вас си е сутрин, ама тука е време за лягане. Сега само кошмари ще сънувам майка му стара.
              По темата- учителката се чуди как да завърже разговор с въпросния господин / адвоката/ и за това е пуснала детето с нарочно збъркана задача. Аз на такава няма да и простя- веднага ще и дигна ..... телефона и... ще и го кажа. Готина задача!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                Ох, уморихте ме от смях....

                И аз съм имала подобни "излагации" пред децата ми, а съм завършила математическа гимназия и после инженерство... И като адвоката съм се мотала, и като другия реших една задача по метод от студентските ми години - детето ме гледаше толкова странно докато решавах и обяснявах, че взех та погледнах в учебника - и... се ужасих.... Това беше някъде в 3-4 клас, покрай тоя случай им разгледах внимателно всички учебници и се хванах за главата От тогава не се опитвам да им помагам, а ги карам да си питат госпожите - или в час или след часовете, или направо ги пращам при някой преподавател, дето знае какво има в безумните им учебници После се появиха едни задачи за логика, дето съвсем ме "хвърлиха в оркестъра" - е, те там пък какви има... Най-вероятно и тази е от тях.
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #23
                  До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                  снощи ми се е спяло май повечко....

                  последно, какъв е отговора?
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    снощи ми се е спяло май повечко....

                    последно, какъв е отговора?
                    Твоят е правилен
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                      Отоговора е, че няма дисциплина в образователната система - учениците не влизат в час
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #26
                        До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                        Или ако влизат си бият учителите

                        Коментар


                        • #27
                          До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                          Прибира се Иванчо от училище/нервен,адосан/,грабва телефона и набира сексномер:
                          "А учителки по математика имате ли?!"
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #28
                            До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                            Стига, бе хора . Задачата е елементарна... Само човек трябва да помни, че математиката е точна наука и с числата не се спори, каквото и да казват
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                              Стига, бе хора . Задачата е елементарна... Само човек трябва да помни, че математиката е точна наука и с числата не се спори, каквото и да казват
                              Не съм съгласен, че е елементарна:

                              В едно училище има 1000 ученици (Е).От първи до четвърти клас са 156 деца (А).От пети до шести клас са с 238 повече (B),а останалите са от девети до дванадесети (C) клас.Колко са учениците от пети до осми клас (D).А от девети до дванадесети клас?

                              Аз го правя на обикновена формула:
                              Е=А+B+C+D
                              или
                              1000 = 156+(156+238 )+C+D
                              Следователно
                              C+D=1000-156-(156+238 )
                              Изглежда имаме 2 незизвестни. Разполагаме със остатък
                              C+D=450

                              Би ли определил "елементарно" колко са D и C, за мен неграмотния.
                              Последно редактирано от musovir; 11-12-08, 19:40.
                              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                              Коментар


                              • #30
                                До: ТОВА ГО ЗНАЕ ВСЯКО ХЛАПЕ ЛИ ??? А НИЕ ?

                                Задача с толкова неизвестни не е елементарана за деца от 3-ти клас.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X