Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Eлектрическа лебедка (телфер)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Eлектрическа лебедка (телфер)

    трябва да направя конструкция за вдигане на леки товари (под 50кг) до 3-тия етаж. варианта с ръчната лебедка отпадна, сега търся електрическа лебедка (телфер) монофазена.

    намерих подходящ, но е 2600 лв. сигурно е доста професионален, а моя ще се използва не повече от 10 пъти в годината. казвайте, ако някой знае къде в София има такива нещица на приемливи цени (Китайски най-вероятно), че ровенето в нета не ми помогна. Отделен е въпроса кой ще помага за направата на стойката, че в магазина само тя е 800-900 лв

    става дума за нещо такова
    Прикачени файлове
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    До: електрическа лебедка (телфер)

    Виждал съм за 200-300лв в метро практикер.мисля беше до 500кг.Виж там.

    Коментар


    • #3
      До: електрическа лебедка (телфер)

      В Практикер Има от 100 и 180лв . аз Ползвам тази от 100лв вече трета година вдигам си с нея дърва до 3ти етаж със сигурност над 50кг. При това я ползвам само зимно време и работи перфектно.

      В Практикер са монтирани и двата модела за тест близо до касите отстрани на първия ред където са раличните видове машинки.

      Коментар


      • #4
        До: електрическа лебедка (телфер)

        http://www.tashev-galving.com/index...._name=&lang=bgТова е в Ташев Галвинг ,мисля че ще ти върши работа
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #5
          До: електрическа лебедка (телфер)

          Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
          В Практикер Има от 100 и 180лв . аз Ползвам тази от 100лв вече трета година вдигам си с нея дърва до 3ти етаж със сигурност над 50кг. При това я ползвам само зимно време и работи перфектно.

          В Практикер са монтирани и двата модела за тест близо до касите отстрани на първия ред където са раличните видове машинки.
          точно за дърва ми трябва и на мен, можеш ли да щракнеш някоя снимка как си я закрепил?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: електрическа лебедка (телфер)

            Здравей!
            Ето как съм закрепил телфера.Конзолата е на шарнир към стената(завъта се на 180 градуса), кето ми позволява да сускам товара директно на пода на терасата(каса за хляб пълна с дърва).
            Между другото жена ми качва дървата, а аз само ги товаря долу.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: електрическа лебедка (телфер)

              Това е шарнира.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: електрическа лебедка (телфер)

                супер идейно ) и аз мислех нещо такова, за да не се мъчат старците да откачат кофата, ами направо да я пускат на терасата като прехвърли парапета

                имам още един въпрос:

                има ли някакъв фискатор или рамото се движи свободно? и ако е свободно няма ли опасност да се извърти настрани в процеса на вдигане?
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  До: електрическа лебедка (телфер)

                  Ето още едни който продават телфери http://www.raider.bg/index.php?p=4&cat=82 ,със сигурност са китайски ,но имат сервиз и гаранция.Гледам,че им дават 12м.височина,дали е достатъчно...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: електрическа лебедка (телфер)

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    има ли някакъв фискатор или рамото се движи свободно? и ако е свободно няма ли опасност да се извърти настрани в процеса на вдигане?
                    Ами нямам точно фиксатор.Би трябвало да измисля нещо, но от 4г. ползвам едно колче, което заклинвам м-у парапета и конзолата.
                    Временните неща са най-постоянни.

                    Коментар


                    • #11
                      До: електрическа лебедка (телфер)

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Ето още едни който продават телфери http://www.raider.bg/index.php?p=4&cat=82 ,със сигурност са китайски ,но имат сервиз и гаранция.Гледам,че им дават 12м.височина,дали е достатъчно...
                      мисля че е достатъчно..... три етажа са..не повече от 10-11м. е

                      значи телфери се намериха достатъчно, благодаря на всички отзовали се

                      ще обиколя скоро по магазините да ги огледам намясто......... остава да измисля и най-вече да направя стойката.

                      проблема е, че аз съм в София а съоръжението ще е в Троян........ ще трябва да работя по спомени и да го направя сглобяемо и там само да го монтирам.....
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: електрическа лебедка (телфер)

                        Ако трябва помощ в Троян се обаждай. Аз имам телфер, но моя се движи по една релса напред и назад, а релсата е хваната за горната плоча на терасата и излиза около метър напред. Моя е с верига и вдига доста тежест. Но е чудесен помощник, защото иначи трябва на ръка 5 етажа. Незнам обаче такива дали се продават по магазините. Този го взех от един завод- "бракуван".
                        Борислав Русенов - 0889593977

                        Коментар


                        • #13
                          До: електрическа лебедка (телфер)

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          точно за дърва ми трябва и на мен, можеш ли да щракнеш някоя снимка как си я закрепил?
                          Закрепването ми е от дебелостенна 3 метрова двуцолова тръба която влиза в един таван и там е укрепена щото мястото където я сложих бе трудно достъпно. Интересна ми е идеята да я пазиш от атмосферни влияния като я сложих в голяма ботилка за вода.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Eлектрическа лебедка (телфер)

                            още не съм стигнал до Практикер, че много задачки, но крайния срок за реализация наближава и ще се засиля малко следващата седмица......

                            Бобо, благодаря за предложението за помощ.... ако се наложи ще те търся на местна почва в Троян.

                            а това с тубата за вода е доста идейно, браво.

                            аз засега съм измислил една конструкция.... Г-образна стойка, която да се слага само при нужда, за да не стои телферчето постоянно навън...но само е теория все още, като хвана флекса, ще си покаже дали ще е така
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Eлектрическа лебедка (телфер)

                              Купих "Ейнхел" или както там се казва, немска фирма но произведено в Китай , от Практикер за 180 лв. до 125 кг. на 12м. / с полипаст 250 кг. на 6 м./
                              имат и някаква тяхна си марка (BUDJET), за 80 лв. но нямаше налични.
                              В Бриколаж продават Райдер за 115 лв.
                              Захранващият кабел е 50см. та купих и удължител за 26лв. и бюджета от 200лв. е усвоен.
                              другата седмица ще ходя до Троян да огледам терасата и да мисля варианти за монтаж. според упътването не трябва да се мокри, така че задължително ще правя или разглобяема стойка или сгъваема

                              като взема размерите ще търся съдействие тук- някой да помогне с заварките....
                              я колко телоподаващи си накупихте, трябва да се тестват, нали
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X