Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на басейн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на басейн

    След дълги разговори с по-възрастни роднини и приятели ,спорове и доста мислене все пак стигнах до решението да си направя басеин в двора.

    Твърдо бях решил да копая и да го правя от бетон и плочки, но напоследък по доста каталози гледам най-различни констукции и видове.
    В Баумакс например има кръгал с диаметър 4 м на метър дълбочина, от някъква метална кострукция покрита с нещо. В Кауфланд пък има пластмасов за няма и сто лева.
    Обаче аз нещо им нямам доверие на тези ефтиниики. От друга страна навремето в Германия съм гледал из разни списания пак пластмасови със стълба,филтър и т.н.

    Иматели наблюдения , колко са качествени и по-трудна ли е потдръжката на такъв тип басеин. Изкам също да кажа че басеина го правя предимно за хлапетата и като "вана на открито" за мен няма да ставам олимпиец
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    До: Направа на басеин

    Колега , всичко зависи с колко парички си се приготвил. 4М диаметър на 1 м. дълбочина си е детско къпало. От друга страна и в него е мокро ,но забрави че става за плуване. Решението си е твое ,но в никакъв случай(ако правиш истинки басейн) не се връзвай на варианта -стъба с филтър!!! Повярвай ми интересувал съм се ,защото съм минал по този път!Ако имаш възможноста си направиш бетонен (но не сам ) пък дали с плочки или с фолио е без значение. Аз лично се спрях на варианта с плочки.Виждал съм на доста места ,как фолиото се разлепва и прави мехури.Съвсем информативно - моят е 11 х 4,6 м и дълбочина от 1,20 до 1,75.- това е минимума за нормален домашен басейн.А ! И ако решиш да го направиш два пъти по-малък ,няма да ти излезе два пъти по-ефтино Много внимавай и с фирмите! Настоявай за непрекъснато леене (дъно-стени) . Успех! Дано да съм бил полезен.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #3
      До: Направа на басеин

      Погледни това: http://www.endlesspools.com/endlesspool/index.html

      Можеш ако направиш един малък басейн за децата да си вземеш едно такова устройство и ти да си плуваш. САмото у-во май струваше около 3 хил. лв. което на мен не ми се струва прекалено много, за такова удоволствие.
      Георги Гатев

      Коментар


      • #4
        До: Направа на басейн

        МОже и във ваната да го монтираш
        Ей ,да не се разсърдите - шегувам се!
        В крайна сметка всичко опира до бюджета.
        И мерцедас-а и Трабант-а са все коли ,ама има мааалко разлика
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          До: Направа на басейн

          Това е добър вариант,в момента уточнявам подробностите и цената за "цялата" работа ,размер 12,6м х 6м.Фолиото както казва колегата обаче,не е за предпочитане.
          http://www.unipool-bg.com/?id=12
          B+

          Коментар


          • #6
            До: Направа на басейн

            Ето как,са решили този въпрос в един друг сайт http://www.napravisam.bg/forum/viewt...r=asc&start=15 ,ако почнеш да правиш нещо сам,пускай информация,че и на мен ми се въртят подобни идеий.
            Успех.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Направа на басейн

              Такъв пластмасов 4м. на 1м. имах. след две лета по два месеца ползване го изхвърлих.Нацепи се на 100 места.Така,че вместо всеки две години да даваш пари за нов басейн по-добре си направи бетонен.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #8
                До: Направа на басейн

                Най-важното е да знаеш че един басейн си е доста разправия. Имаме такъв пласмасов тип "Метро" на вилата (със стълба и помпа)

                Първоначално беше над земята и се траеше. В последствие решихме да го вкопаеме в земята и ефекта беше ужасен. Представи си куп тичащи дечица на посоки из двора и басейн посредата. Постоянно давахме дежурства около басейна. Разбира се доста пъти сме вадили малчугани попаднали вътре "случайно"

                На всичко отгоре трябва да го покриваш с нещо поради големия брой листа и насекоми които попадат вътре... помпата не може да смогне...
                Самата помпа е вече 3-та поред. Две изгоряха с времето. А зимата задължително трябва да го изпразниш... и т.н.

                С една дума - много хубаво е това с басейна... ама да е в двора на съседа :+))) или разбирасе да извадиш сериозна сума и да си е с пречиствателите и т.н.....

                Коментар


                • #9
                  До: Направа на басейн

                  Момчета помогнете с информация за фирми, които могат да обурудват домашен басеин. Направих проект за витрешен басеин на вилата. Размера е 15м на 5м на 1,75м с подземно помещение за помпи и филтри. Трябва ми фирма, която да провери проекта и да предложи обурудване и материали, Не знам от къде да започна. Като начало бих искал да прочета достатъчно по въпроса и да видя какво се предлага на нашия пазар. Надявам се да помогнете.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Направа на басейн

                    Ако искаш около басейна може да сложиш дървени композити Technodeck - наистина става доста добре.
                    Прикачени файлове
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Направа на басейн

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Ако искаш около басейна може да сложиш дървени композити Technodeck - наистина става доста добре.
                      Аз имам хора за стълбите и парапетите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Направа на басейн

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Аз имам хора за стълбите и парапетите.
                        То и аз имам, но човекът трябва да реши какво иска
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Направа на басейн

                          а има ли снимки на това, което се предлага? Бих искал да погледна.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Направа на басейн

                            Кое те интересува?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Направа на басейн

                              Значи, имам проект направен от архитект и нищо повече. интересува ме всичко: какво обурудване се предлага, каква мазилка трябва да се постави за да устои на влажния въздух, какви плочки, помпи, утоплителна система за водата през зимата, филтри и т.н. Ако някой е минал по този път се надявам да сподели опит и да ми предложи фирми, които могат да направят всичко това качествено.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X