Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средства против плъхове и мишки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Средства против плъхове и мишки

    някои пробвал ли е електронните средства против плъхове и има ли ефект в селска къща това нещо

  • #2
    До: Средства против плъхове и мишки

    Това, което знам по темата е, че излъчваният сигнал се разпространява по налични кабели и затова е нужно охраняваното от гризачи помещение да е окабелено. Но май няма голям ефект, защото мишките само се местят от едно място на друго.
    Най-сигурният начин да се предпазиш от тези мръсни натрапници е да изолираш достъпа им до храна - зърно и т.н., също и да нямат места за леговища в сградите - като кухи дървени тавани примерно. Когато се съхранява зърно, за предпочитане е бетонова плоча вместо дървен таван. От котки-ловци също има полза.
    Това, което една приятелка с цех за хранителни изделия успешно прилага от години, е една специална отрова в картопнени кутийки, която залагат веднъж или два пъти годишно. Аз също го пробвах в избата и плъховете изчезнаха.
    Успех!
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #3
      До: Средства против плъхове и мишки

      Също помага доста смес от гипс и пудра захар, наслагана в чинийки из помещението.Работи проверено е!Само дето от влагата гипса след време стяга и трябва периодично да се подменя.
      Николай Папазов

      Коментар


      • #4
        До: Средства против плъхове и мишки

        Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
        някои пробвал ли е електронните средства против плъхове и има ли ефект в селска къща това нещо
        Плъхове май не гонят, но издават такъв звук, че хора не се задържат.

        Коментар


        • #5
          До: Средства против плъхове и мишки

          Преди време в двора ми се засели възедричък смок и оттогава проблем с гризачите практически не съществува. Имам три котки, но те категорично не ловят нищо, освен кренвирши и мляко.
          Преди смока в една барака бяха изяли дори кабелите в луминисцентните осв. тела.
          Към електронните устройства гадините бързо привикват и те не им правят нужното впечатление за повече от седмица.
          Смокът присъства дискретно с видим резултат. Необходимо е много време и търпение за да го забележиш. Обикновено не оставя никой да се доближи на по-малко от 10м. и е доста бърз
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            До: Средства против плъхове и мишки

            скоро си купих за вилата едно електронно устроиство от ПРАКТИКЕР и не е никак евтино някъде къ осемдесет и няколко лева и с габаритите на някогашните радиоточки и в инструкцията пише че деиства против всички малки гризачи и против паяци като честотата на която излъчва не се чува от хората и периодически се променя за да не привикват гадините. имаше и такива които пише че деистват и на кучета и котки но аз умишлено не си взех такава защото ще си имам и куче и котка в двора.Та устроиството е със няккъв специален високоговорител отпред но все още не съм го изпробвал за да установя ефекта.

            Коментар


            • #7
              До: Средства против плъхове и мишки

              Това за пудрата и гипса най ми хареса но се чудя дали моите кучета няма да полюбопистват да кусат. двора е голям и в склада има много и различни лакомства за гризачите. Но в нас котки немогат да отцелеят, понякога кучетата изпълняват тази роля но рядко.
              Та колега смокът ти не е ли женски, но се съмнявам че един няма да ми свърши работа за гризачите.
              Последно редактирано от Доби; 17-05-08, 07:04. Причина: поправка
              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

              Коментар


              • #8
                До: Средства против плъхове и мишки

                Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
                ...Та колега смокът ти не е ли женски...
                Идея нямам какъв е - Просто нещо, дълго около 150см, което бяга доста чевръсто, щом се приближиш и е изключителна рядкост да го видя, камо ли да го питам как се казва Не съм фен на подобни твари, но хайванчето не ми пречи по никой начин и на всичко отгоре, ме пази от досадни и пакостливи гадини. Мога само да му бъда благодарен...
                Четох някъде, че за да те ухапе, трябва да го хванеш и да няма друг избор - иначе просто се изнизва.. Но размерът му е стряскащ - поне за мен
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Средства против плъхове и мишки

                  Имах в предвид ако си развъди малки змиичета, да направиш услуга на събрат сиреч мъжът ми, той си има три змиички(любовницата не я броя щото тя е пиленце) ама не можем да хапваме мишки.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Средства против плъхове и мишки

                    Аха - "Заменям кучка за мацка"
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Средства против плъхове и мишки

                      Първоначално публикуван от donia Преглед на мнение
                      Това за пудрата и гипса най ми хареса но се чудя дали моите кучета няма да полюбопистват да кусат. двора е голям и в склада има много и различни лакомства за гризачите. Но в нас котки немогат да отцелеят, понякога кучетата изпълняват тази роля но рядко.
                      Та колега смокът ти не е ли женски, но се съмнявам че един няма да ми свърши работа за гризачите.
                      За кучетата мисля,че ще е опасно!По принцип гипса и пудрата захар като се смесят пак си прилича на пудра захар-така мирише и на вкус е сладко.В тази връзка също не е препоръчително да се използва където има малки деца!Другата особеност е, че поради забавеното действие, умрели мишки се намират сравнително рядко-повечето умират някъде в дупките си.Пробвано е успешно в мазе на апартамент където се бяха навъдили огромни плъхове и нанасяха големи поражения-като влезех в мазето и плъшока като хукне от страх и след него доста ефектно падаше цял ред буркани пълни със зимнина.Ефекта предполагам си го представяте.В резултат на употребата на сместа плъшоците изчезнаха.
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #12
                        До: Средства против плъхове и мишки

                        Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                        Също помага доста смес от гипс и пудра захар, наслагана в чинийки из помещението.Работи проверено е!Само дето от влагата гипса след време стяга и трябва периодично да се подменя.
                        Да като си хапне гризача от сместта и се забътва на най-затънтеното място и умира. После започваш да търсиш умрели смърдящи гризачи и става съвсем гадно.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Средства против плъхове и мишки

                          Трябва ти истинска котка(и),най-добре улично.Имам 2 на двора и една у дома-унищожиха всичко живо,по-дребно от тях-мишки,плъхове,гущери даже и 3 къртици хванаха.Много важно е докато са малки майка им да ги учи-носи им полуживи мишлета за игра,след това им става спорт.
                          0+

                          Коментар


                          • #14
                            До: Средства против плъхове и мишки

                            Модел PR220.1
                            Модел PR220.1 - Електронният уред излъчва електромагнитни импулси. Внедрената EMF технология им позволява да се разпространяват по проводниците на електроинсталацията, като по този начин преминават през стените и покриват ефективно охраняваната площ. За да се предотврати привикването на гризачите, формата и честотата на импулсите се променя непрекъснато.
                            Уредът е ефективен срещу мишки и плъхове, значително намалява плътността на пълзящи насекоми като мравки, влияе на змии, гущери скорпиони и други. Подходящ е за производства в които не се допуска употреба на отрови: хранително-вкусова промишленост, фармация и др.
                            Безвреден за хора и домашни животни

                            Захранващо напрежение - 220V
                            Консумирана мощност - 7 W в пиков режим
                            Охранявана площ - 100-120 м2
                            Цена - 24.00 лв. без ДДС
                            Адрес: София, ул. Хайдушка гора, бл. 3
                            Телефон: 02 / 850 92 84; 0889 538 382


                            Горното е от инетрнет, следващото от опит. Селска къща, не се живее постоянно. Ходя почти всяка събота и неделя - лов и риба. Преди няколко месеца имах проблеми с мишоци. Включих гореописаното устройство в мазето. Жените твърдят, че чуват пищене, когато са вътре. Дори да е така в моя случай нямаше значение защото не живея там непрекъснато. Уредът прогони гризачите и досега не са се появили. После го подарих на съседката, която също реши подобен проблем.
                            LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                            LR Defender 110 - 2003, TD5
                            Honda CR-V II - 2004, 2.0
                            тел. 0887 581 738

                            Коментар


                            • #15
                              До: Средства против плъхове и мишки

                              С плъховете в мазето се справих. Първите два хванах с капан и после безмилостно удавих в предварително приготвената кофа с вода. Следващите изтръшках с отрова. Сега избата е чиста. Обаче!
                              От близо месец един плъх се е заселил в кухнята ми - в шкафа над печката. Влязъл е през комина, прегризал е огромна дупка в алуминиевото гофре на аспиратора и сега търчи нагоре-надолу, кърти големи парчета от тухлите и ми пили нервите. Голям е над 10 см (без опашката).
                              В сложения капан не влиза. Последните три дни вече се случва следното: аз леко отварям вратичката на шкафа, а плъхът седи срещу мен, примлясква и ме гледа. После се врътва и изчезва...
                              Кошмарното продължение идва от домашните ми!? Дъщеря ми каза "Ах, колко е миличко, с тези сладки мустачки, мила муцунка и малки кръгли очички! Хайде да си го опитомим!". А кучката, която се обажда при всеки преминаващ и пази къщата, мълчи и не реагира на плъха.
                              Не знам какво да правя при този целия заговор! Не мога да пусна отровен газ нагоре в комина, тъй като над мен живее малко бебе.
                              Някой да има брилянтна идея подръка как да изгоня натрапника?
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X