Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Аз виждам следните неща:

    Моментна консумация на Газ и/или на Ток изразена в Квт/ч и в цена
    Средно дневна комнсумация, като по-горе
    Консумация до момента за деня както най-горе
    Косумация до момента за седмицата както най-горе
    Данни пази до месец
    Сигурно има приложения да ти пазят данните и после да си прави човек статистик и анализи

    Вметка - при нас Умния *мер е Електромера и умния Газомер всъщност говори на Електромера, като електромера има отделен предавател/приемник дисплей боднат където си искаш в контакта, който безжично показва по-горе описаните данни, има и приложение за мобилен, отделно има и Уеб базиран интерфейс, не вярвам в РБ нещата да са много по-различни.
    Бъзикай се ти, бъзикай се !
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Цъ! Енергото нищо не пита , а гледа проекта в частта "Ел...."
      И ставките не са описаните . Освен ако тези дни не е настъпила някаква промяна .

      Сменяш , ама требе да скъсаш пломбата на таблото И : доде те хванат ! А те рано или късно ше те хванат . А глобата е ...
      Точно така е! Но пак е извадено от контекста
      Реално наистина гледат договора...Ама преди него ти си заявил какво искаш (като мощности) минало е проучването подписал си предварителен договор после окончателен...
      Имаш такса за 6 киловата и за 10 киловата...По мое време(като строях последно) беше 350 за 6 кW и 600 лв за 10... И ти си избираш...
      Често се случваше следното:
      Имаш кооперация с 15 апартамента - в договора е описано 7 "големи" апартамента по 10 киловата и 8 "малки" по 6 киловата...
      Естетвено хората се настаняват и консумацията 6 киловата (32А) не стига и пада бушона.И този бушон който е вътре в таблото.Съответно звъниш идва техника обясняваш му що е паднал и му казваш че утре пак ще падне и той просто го подменя с по голям(50А) и си готов.
      Няма драма всичко е законно...
      Поне така беше в продължение на 10 години...от миналата година не знам как е(слава богу)

      Коментар


      • #33
        От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

        Сега се сетих още нещо...
        В единия от нашите магазини е взет под наем.И се плаща по скъп ток отколкото е "нормалното". Собственика сключил някакъв договор за покупка на енергия на свободния пазар ли не разбрах и отначало било всичко наред но после този ток който купува става по скъп от останалия.
        И сега задължава наемодателите да плащат него...Което е ъъъъъ абе малко увъртяно...Защото в договора си пише как точно се плаща ток и вода.И въобще не споменато че има такова положение.
        И такива казуси има...

        Коментар


        • #34
          От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ...А ти нямаш проблеми с енергото , щото не си искал промяна в партидата и си останал на "заварено приложение" . А то на времето при соц-а беше кьорава работа...
          Т.е., да разбирам, че не съм се прецакал...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #35
            От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            ...Имаш такса за 6 киловата и за 10 киловата...По мое време(като строях последно) беше 350 за 6 кW и 600 лв за 10... И ти си избираш...
            Не знам кога си строил, но очевидно наредбите се променят през годините .
            Преди 10-на години, когато аз строих тарифата беше : 740 лв. за инсталирана мощност до 15 кW и малко над 2 000 лв. за мощност от 15 до 30 KW.
            Освен това има значение дали инсталираш монофазен или трифазен ток . За трифазен ток се прилага формула за "приравнена мощност" .
            ..а ми минава през акъла и друго : не знам за кой район на Бг говориш , но нищо чудно да има и разлика в тарифите на различните енергодружества.
            Що се отнася до промишления ток и казуса с наемателите : излизаме извън темата , иначе и там е една ...
            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Т.е., да разбирам, че не съм се прецакал...
            Споко , не си
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Не знам кога си строил, но очевидно наредбите се променят през годините .
              Преди 10-на години, когато аз строих тарифата беше : 740 лв. за инсталирана мощност до 15 кW и малко над 2 000 лв. за мощност от 15 до 30 KW.
              Освен това има значение дали инсталираш монофазен или трифазен ток . За трифазен ток се прилага формула за "приравнена мощност" .
              ..а ми минава през акъла и друго : не знам за кой район на Бг говориш , но нищо чудно да има и разлика в тарифите на различните енергодружества.
              Що се отнася до промишления ток и казуса с наемателите : излизаме извън темата , иначе и там е една .
              Говорите за различни партиди - тези цени са за трифазен.
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #37
                От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                Говорите за различни партиди - тези цени са за трифазен.
                Цъ! Цените са за приравнена мощност . Трифазния е с коеф. 1.36 (доколкото помня). Или с други думи : дали ще инсталираш 15 КW монофазен, или 11 КW трифазен - таксата е все 740 . Беше де , сега не знам .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Вероятно тук се говори за в къщи , за битови абонати . Щото за промишлените тази схема работи откак се помня .
                  А ти нямаш проблеми с енергото , щото не си искал промяна в партидата и си останал на "заварено приложение" . А то на времето при соц-а беше кьорава работа .

                  Най- много да му предложи това, което си описал в първия си пост : да виждаш размера на консумацията в реално време . Нищо повече.
                  Всъщност , линк нещо ? Да видим наистина за какво иде реч .
                  Изобщо не е работила отдавна, и преди, и след мирния преход. А умния трябва да показва освен консумацията и качеството. Засега за частно е невъзможно да ги накараш даже да си го закачат на входа, камо ли на изхода.
                  пп поне за ЧЕЗ
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Изобщо не е работила отдавна, и преди, и след мирния преход....
                    Е па чети кого съм цитирал и по какъв повод и за каква схема .
                    Ти промишлен ток плащаш ли ?
                    ... а как стават неща при промишления - питай колегата sek.1. Той освен главен механик е бил и енергетик .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някой възползвал ли се е от екстрата "умен" електромер

                      Плащал съм, Много пари и много години. И борбата съм я водил в споменатите периоди, при товс с едни и същи директори и тогава, и след.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X