Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намерено куче - хъски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намерено куче - хъски

    Здравейте!

    Мой колега е намерил тази сутрин в "Младост" 1 в София младо женско куче от порода хъски. Вероятно се е изгубило преди да падне снегът, може би по Нова година.

    С този пост се опитвам да помогна на колегата в търсенето на стопаните на кучето, което засега живее у тях и е в добро състояние и самочувствие.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Намерено куче - хъски

    На спирката на Окржна болница има Зоо магазин. Собствениците позволяват да се слагат обяви за изгубени или намерени животни. След малко ще излизам и ще погледна дали някой издирва хъски.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Намерено куче - хъски

      Струва ми се, че твоят колега ще си има куче-хъски. Аз самата имам, познавам над 50-60 собственици на хъскита и знам, че това са такива животинчета, че вкараш ли го веднъж в къщи и да престои един ден, после не можеш да се разделиш с него. А иначе са доста непослушни и бегливички и често се губят, но не остават без стопанин.

      Коментар


      • #4
        До: Намерено куче - хъски

        Здравейте!

        Току-що моят колега ми каза, че се е свързал със стопанина на кучето и той точно му е казал отличителните белези. Загубил го още преди Коледа (!) край Борисовата градина. (То имало нагръдник с адрес и телефон за контакт, който явно се откачил в 10-дневните му скитания.)

        Човекът е възрастен и за търсенето не се е сетил нито за Интернет, нито за обяви, само обикалял всеки ден из парка и разпитвал.

        Щастливата развръзка идва по чиста случайност. Имам колежка, която също има хъски. Докато го разхождала в Борисовата градина, се заговорила с едни жени и те й казали за човека, който загубил "също такова симпатично куче" и не може да си го намери.

        Така че тази тема е изчерпана по хубавия начин.

        Благодаря на всички, които се поинтересуваха от случая и специално на Иван Горчев и Пенка за отзивчивостта.

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Намерено куче - хъски

          Супер, радвам се че се е намерил стопанина
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Намерено куче - хъски

            Прощавайте, че се обаждам пак по щастливо изчерпаната тема, но току-що колегата ми разказа още любопитни подробности по случая с Кели - така се казва дамата-хъски, която не било особено млада - над 6 години.

            Едното й око е кафяво, а другото - синьо, един от важните белези, помогнали да се установи, че срещата ще бъде с правилния човек.

            ***

            Стопанинът се оказва 79-годишен професор. Срещата му с Кели е била изключително вълнуваща, направо инфарктна и за двете страни.

            ***

            Кели преди години е купена от Франция. И под кожата на врата й е имплантиран чип, който да помогне за разпознаване и търсене. Само че той тука не работи, сиреч не разпознава.

            Което - по аналогия с един класически виц, ме подсеща да кажа: "Е, като имаше френски чип, оправи ли се?"...

            ***

            Колегата, прибрал изгубената Кели, също гледа хъски (само че мъжко). И я беше завел на преглед при ветеринарната лекарка, която се грижи за неговото куче.

            Едва след радостната развръзка се оказало, че мъжът на тази лекарка също е ветеринар и е лекуващ лекар на Кели. Т.е. имало е пряк път всичко да се уреди, но в семейството просто не е станало дума за случката.

            Ето какви всякакви работи стават в живота.

            ***

            Още веднъж благодаря на колегите за интереса и отзивчивостта. Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #7
              До: Намерено куче - хъски

              А къде живее Кели? Писал си, че е изгубена в Борисовата градина, цяло чудо е че е стигнала до Младост 1 жива и здрава
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Намерено куче - хъски

                Някъде в квартал "Изток". По-точно не знам.
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #9
                  До: Намерено куче - хъски

                  Добре, че е стигнала жива и здрава до Младост. Доста натоварени булеварди има по пътя. Чудесно е, че собственика се намери, а историята която разказа за пореден път доказва колко е малък светът
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Намерено куче - хъски

                    Хм , неведоми са пътищата божии...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Намерено куче - хъски

                      Хубава коледна история! Само като знам нашата колко е бясна и в каква спортна форма трябва да бъдеш, за да я разхождаш, се чудя как се е оправял този 79 годишен професор. Браво на него!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Намерено куче - хъски

                        Когато го разхождам и имам неблагоразумието да се затичам, после няма спиране - все едно съм вързал джипа на каишката! Професорът сигурно е в по-добра форма от мен Да е жив и здрав да му се радва и да не го отвързва!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Намерено куче - хъски

                          Сега, на този сняг и лед, като се разхождаме, тя е 4х4 и с нокти, а аз се нося след нея като носна кърпичка. Вече 5-6 пъти ме е събаряла на земята, като дръпне. Дърпането е много яко, все пак е професионалистка. Обаче пък е толкова щастлива през зимата!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X